DOPORUČUJI

Recenze deskové hry Dlouhý, Široký, Bystrozraký (retro edice)

Retro edici deskové hry Dlouhý, Široký, Bystrozraký jsem musela koupit. MUSELA. Hra to je opravdu skvělá a i když nápad není nejnovější, tak předčí i moderní a výrazně dražší hry. Do článku jsem připravila klady i zápory této moc hezké dětské deskové hry.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Retro edice Dlouhý, Široký, Bystrozraký recenze

Desková hra zachycuje Dlouhého, Širokého, Bystrozrakého, černokněžníka, princeznu a prince při zpáteční cestě z hradu na zámek. Po cestě čeká na hráče spousta nástrah, které musí překonat. Princip hry tkví v házení kostkou a posouvání panáčků vpřed o příslušný počet políček. Hrací pole dekoruje obrázek, na kterém je rozprostřena trasa s kolečky a také s čísly. Pokud se postavička zastaví na čísle, plní úkol (jedno kolo neházet, dvě kola neházet, posunout se vpřed). Úkoly jsou napsané v pravidlech.

Recenze deskové hry Dlouhý, Široký, Bystrozraký (retro edice)
Recenze deskové hry Dlouhý, Široký, Bystrozraký (retro edice)

Herní plán jako takový je velmi hezký a původní hře odpovídá pouze přibližně. Není stejný. Řekla bych, že vypadá o poznání lépe. Dřevěné postavičky jsou si trošku podobné, více než tomu je například u Smolíčka Pacholíčka. Dlouhý při hře může více padat než ostatní figurky. Kostka vypadá jako ta původní. Celkově se mi moderní pojetí retro edice líbí více než původní stará verze.

Podrobnější informace

 • Věk: Od 3 let
 • Obtížnost: Snadná
 • Hmotnost: 690 g
 • Počet hráčů: 2-6
 • Figurky: Dřevěné
 • Značka: Efko
 • Délka hry: 15 minut (přibližně)

Co je součástí balení

 • Herní plán
 • Šest figurek – Dlouhý, Široký, Bystrozraký, princ, princezna, černokněžník
 • Dvě kostky – klasická a obrázková s postavičkami Dlouhého, Širokého, Bystrozrakého, princezny, prince, černokněžníka
 • Pravidla v českém a slovenském jazyce
Recenze deskové hry Dlouhý, Široký, Bystrozraký (retro edice)
Recenze deskové hry Dlouhý, Široký, Bystrozraký (retro edice)

Pravidla

Cílem hry je dostat se ze startu do cíle (políčko 100) jako první. Součástí hry jsou dvě hrací kostky (klasická a obrázková s postavičkami). Každý hráč napoprvé hází kostkou s obrázky. Co mu padne za postavičku, tu si vezme. Poté každý hází obyčejnou kostkou. Kdo hodí nejvíc, začíná hru jako první. Každý hráč hází dvěma kostkami najednou. Pokud se na obrázkové kostce objeví symbol jeho postavy, zdvojnásobí se počet kroků, který padl na klasické kostce. Jestliže figurka zastaví na políčku s číslem, přečte jeden z hráčů úkol, který je přesně definován v pravidlech. Kdo dojde do cíle jako první, vyhrává.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Kde hru pořídit

Retro edice se mi líbí více než klasická edice, ve které nejsou figurky, ale natištěné papírové karty. V pravidlech mi trošku chybí, jak se figurka dostane do cíle, pokud hráč nehodí přesný počet políček na kostce. Dlouhý může při hře padat (obzvláště, pokud děti neustále strkají do herního plánu 🙂 ). V pravidlech není napsané, jaké postavičky jsou součástí hry, což je škoda, protože ne každý pozná podle figurek (kromě ústředních postav), o koho se jedná. I tak je hra hezká a za pořízení stojí. Děti baví a těší se na ní. Takže mohu vřele doporučit. Hra je dobře dostupná a pořídíte ji na Knihy Dobrovský, v hračkářství Bambule.cz a také na Mall.cz. Za výhodnou cenu ji koupíte také například na Dobre-knihy.cz a v e-shopu 4kids.cz.

Dlouhý, Široký, Bystrozraký na 4KIDS.CZ

9.8 Hodnocení
Desková hra Dlouhý, Široký, Bystrozraký (retro edice)

Velmi pěkná hra zabaví menší i starší děti a také jejich rodiče. Jednoduchý princip hry, hezké provedení i nápad hodu dvěma kostkami zabaví celou rodinu. U nás funguje skvěle. Hra je to krásná, pestrá a také oblíbená.

Poměr ceny a kvality
9
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Velmi slušné provedení
 • Hezký herní plán, lepší než ve staré verzi
 • Jednoduché, ale přitom zábavné
ZÁPORY
 • Nic

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart