Recenze: Desková hra Veselý rybolov (Retro edice)

Tuto hru jsem neznala. Pořídila jsem ji kvůli perfektnímu hodnocení, zajímavému nápadu a také opravdu hezkému provedení. Do článku jsem připravila recenzi na retro edici deskové hry Veselý rybolov.

Desková hra Veselý rybolov

Obsah

Recenze: Veselý rybolov (Retro edice)

Princip hry je snadný. Hráči musí pochytat co nejvíce ryb. V této hře jsou ryby naznačeny žlutými kroužky. Jakmile hráč získá kroužek, navlékne ho na figurku a donese jej na své stanoviště (přesná pravidla jsou rozpracována níže).

Tato hra je skvělá. Není dlouhá, není těžká a děti baví. Součástí je také malá brožurka ryb, ve které se děti mohou dozvědět více o českých rybách. Hrací plán je z tvrdého kartonu, pokreslený retro obrázky rybníka s rybami a také s vyznačenými cestičkami, po kterých putují figurky. Příjemně mě překvapily dřevěné figurky a dřevěná hrací kostka. Kroužky jsou ze žlutého plastu. Škoda, že hra neobsahuje jeden náhradní kroužek.

Desková hra Veselý rybolov (Retro edice)
Desková hra Veselý rybolov (Retro edice)

Hra je vhodná pro děti už od tří let věku. Je snadná, hraje se okolo dvaceti minut a malé děti velmi baví. Jestli máte doma hru Smolíček pacholíček v retro edici nebo deskovou hru Dlouhý, Široký a Bystrozraký, bude se vám tato hra zamlouvat. Je to zase trošku něco jiného.

Podrobnější informace

 • Rozměry balení (š x v x h): 38 x 26 x 4,5 cm
 • Doba hraní: cca 15min
 • Počet hráčů: 2 až 5 hráčů
 • Značka: Efko

Co je součástí balení

 • Herní plán
 • Hrací figurky (5 barev x 3 figurky)
 • Kostka
 • Mini encyklopedie ryb
 • Návod na hraní v českém a slovenském jazyce
Desková hra Veselý rybolov (Retro edice)
Desková hra Veselý rybolov (Retro edice)

Pravidla hry

Jak se hraje hra Veselý rybolov? Každý hráč si vybere barvu figurky. Od každé barvy jsou ve hře tři figurky a hráč může hrát se všemi figurkami najednou. Na červená políčka se rozmístí žluté kroužky, které představují ryby. Poté začíná hra. Každý hráč hází kostkou. Když hodí šestku, nasadí figurku do hry. Vypadá to tak, že ke splávku přiřadí jednu figurku a poté pohybuje figurkou podle toho, kolik políček ukáže kostka. Hráč musí na červené políčko vstoupit přesným hodem kostkou. Pokud hodí víc, může hrát jinou figurkou, má-li ji nasazenou. Jestli nemá nasazenou jinou figurku, hod propadá. Hráč může nasadit novou figurku, pokud hodí šestku. Když hráč dosáhne na červené políčko a na figurku navlékne kroužek, vrací se zpět s úlovkem ke splávku. Na jednom políčku nemohou stát dvě figurky. Po cestě se mohou figurky vzájemně přeskakovat a v cestě se neblokují. Na hracím plánu jsou ještě žlutá pole, která představují dravou rybu. Když hráč stoupne na žluté pole po cestě pro rybu, přišel o návnadu, figurka se vrací ke splávku a čeká na hod šestky. Pokud hráč stoupne na žluté pole při zpáteční cestě i s rybou, vrací se kroužek zpět na červené políčko a figurka putuje ke splávku k rybáři a čeká na šestku. Když hráč úspěšně donese svůj úlovek na břeh, vrací se figurka opět do hry. Hra končí, když jsou pochytány všechny ryby.

Kde hru pořídit

Hru jsem sehnala v e-shopu Dudlu.cz, kde mají velký výběr společenských her pro děti. Hra je moc hezká, neznala jsem ji a jsem ráda, že jsem ji pořídila. Je to oddechová hra pro předškoláky i ještě o trošku mladší děti. Je vhodná pro děti od tří až čtyř let a bude bavit i sedmileté děti.

Desková hra Veselý rybolov
10 Hodnocení
Veselý rybolov (Retro edice)

Velmi hezká hra, kvalitně zpracovaná, zavede děti do rybníka, do míst, kde se loví ryby. Snadná a zábavná hra zaujme předškoláky i prvňáčky. Celá hra trvá okolo dvaceti minut (délka hry je individuální), pravidla jsou snadná.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Kvalitní provedení
 • Hezká hra, hezky zpracované
 • Pěkné obrázky
 • Snadná pravidla
 • Trvá tak akorát dlouho
ZÁPORY
 • Nic

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart