Recenze: Číslo (společenská hra od 8 let)

Zábavná společenská hra Číslo zaujme děti od 8 let věku i jejich rodiče. Celá hra trvá přibližně 15 minut, má snadná pravidla a přináší zajímavé výsledky. V článku najdete recenzi, video a také pravidla.

Obsah

Recenze: Číslo

Každý hráč si v každém tahu zvolí číslo, které napíše na svou destičku. Při hře musíte taktizovat, přemýšlet a snažit se vyhrát pomocí tří čísel. Hra trvá přibližně 15 minut a je určena pro maximálně pět osob. Doporučený věk je stanoven na 8 let věku, ale možná, že pro některé osmileté děti bude hra těžká.

Hra je velmi zábavná a napínavá. Pokud máte rádi čísla nebo s nimi rádi pracujete, bude vás hra bavit o to víc. Každý hráč má přidělenou svou barvu, pro barvoslepé hráče jsou přiřazeny symboly.

Recenze: Číslo (společenská hra od 8 let)
Recenze: Číslo (společenská hra od 8 let)

Kvalita provedení

Karty, na které se píší čísla, jsou vyrobeny z velmi tvrdého kartonu. Karty jsou lesklé a hladké, aby na ně bylo možné naspat čísla. Fixy lze dobře smazat houbičkou, která je připevněna na jejich víčku. Pokud se fixa vypotřebuje a nepíše, můžete použít tabulový popisovač, který lze smazat houbičkou.

Co je součástí balení

 • 5 desek
 • 5 destiček
 • 5 za sucha stíratelných popisovačů
 •  česká a slovenská pravidla

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 15 minut
 • Počet hráčů: 2-5 hráčů
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 8 let (lepší pro ještě starší děti)
 • Hra obsahuje: návody, karty, fixy

Pravidla hry

Každý z hráčů si tajně vybere číslo od 000 do 999. Číslo napíše na destičku tak, aby jej ostatní hráči neviděli. Když mají všichni hráči napsaná čísla, ukáží všichni najednou všechny kartičky. Čím vyšší číslo je na kartičce napsané, tím vyšší máte šanci na to, abyste získali více bodů. Ale zároveň pokud toto číslo sdílí číslici s nižším číslem, nedostanete žádné body. Hrají se dvě kola a každé kolo se boduje zvlášť.

Kolo se skládá z 5 tahů a každý tah se skládá ze 3 fází. 1. volba, 2. kontrola, 3. vyhodnocení.

 1. Volba – každý z hráčů si na destičku napíše své číslo, které se skládá ze 3 číslic. Poté položte destičku doprostřed stolu otazníkem vzhůru.
 2. Kontrola – Když leží všechny destičky uprostřed stolu, otočte je lícem vzhůru a seřaďte destičky od nejnižšího po nejvyšší číslo. Pokud číslo nesdílí žádnou číslici s nižším číslem, je schváleno. Pokud sdílí číslo alespoň jednu číslici s nižším číslem, je vyřazeno. Destičku otočte lícem dolů. Stejná čísla jsou položena vedle sebe a navzájem se nevyřazují.
 3. Vyhodnocení – Pokud je vaše číslo schváleno, stává se první číslice vašeho čísla vaším skóre v tomto tahu. Napište ji do rámečku pro skóre (pokud je vaše číslo nejvyšší schválené, přidejte k hodnocení ještě bonus s X). Na hráčské kartičce přeškrtněte číslice, které jste ve svém čísle použili. Tyto číslice již nemůžete po zbytek kola použít. Pokud je vaše číslo vyřazeno, zapište si do skóre pro tento tah nulu. Na hráčské destičce neškrtejte žádné číslice.

Kartičku s číslem si vezměte zpět, smažte číslo a pokračujte dále ve hře stejným způsobem. Takto odehrajte pět tahů. Kolo končí po pěti tazích. Spočítejte, kolik jste zaškrtli na hráčské kartě čísel a výsledek zapište do rámečku, sečtěte si všechny body. Výsledek zapište na rub hráčské karty. Stejně tak odehrajte druhé kolo. Sečtěte si všechny body. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

Recenze: Číslo (společenská hra od 8 let)
Recenze: Číslo (společenská hra od 8 let)

Skladování hry

Všechny kartičky jsou uloženy v krabičce v přihrádce. Popisovače jsou odděleny. Krabička je pevná a bytelná.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Knihydobrovsky.cz (bývá v akci) nebo na Alza.cz, kde hru koupíte za nízkou cenu.

ČÍSLO na KNIHYDOBROVSKY.CZ

9.3 Hodnocení
Číslo

Zajímavá hra nadchne zejména milovníky čísel. Hráči se snaží tipnout vyšší číslo než ostatní hráči, získat nejvyšší skóre a vyhrát. Ve hře můžete taktizovat, přemýšlet, musíte být odvážnější a vychytralejší než vaši soupeři. Hra je určena pro 2 až 5 hráčů a doporučený věk je stanoven od 8 let.

Poměr ceny a kvality
9
Kreativita
10
Design
8
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Místy je tato hra opravdu zábavná, napínavá, zajímavá a pro některé hráče mírně skličující.
 • Skvělá oddychová hra.
 • Jednoduchá pravidla
ZÁPORY
 • Zprvu je trošku složitější vyznat se v systému bodování - po několika hrách si zvyknete.
 • Cena
 • Design

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart