Recenze: Bum bum avokádo (společenská hra)

Toto je bláznivá párty hra, která se skvěle hodí na rodinné akce s více dětmi nebo na dětské oslavy. Děti tuto hru milují. Do článku jsem připravila recenzi a také pravidla a návod na to, jak hru hrát.

BUM BUM AVOKÁDO!

Obsah

Recenze: Bum bum avokádo

Velmi hezká a povedená hra nadchne děti od sedmi až osmi let věku. Děti v této hře po sobě hází pěnovým avokádem a užijí si při tom spoustu zábavy. Děti mohou hrát tuto hru i s rodiči, ale musím říci, že bych takovouto zábavu raději přenechala pouze dětem. 🙂 Na oslavy narozenin v širším dětském kolektivu to je skvělá hra. Navíc ji můžete kombinovat s hrou Bum bum burito. Ve hře je speciální balíček karet, díky kterému můžete hru hrát s Bum bum burito.

UPOZORNĚNÍ: Před hrou schovejte brýle, jídlo, skleněné předměty, křehké věci – zkrátka vše, co se může zničit, rozbít, znehodnotit a nenávratně poškodit.

Recenze: Bum bum avokádo (společenská hra)
Recenze: Bum bum avokádo (společenská hra)

Kvalita provedení

Pěnová avokáda jsou krásně měkká, lze je zmačkat a zase narovnat. Hra je uložena v pěkné a efektní krabici. Všechny komponenty mají své místo.

Co je součástí balení

 • 120 karet
 • 36 kombo karet (lze použít pouze v případě, že vlastníte hru Bum bum burrito)
 • 6 avokádových bebíček
 • 1 odznak „Bojte se“
 • 1 česká pravidla
 • pěnové avokádo rozdělné na 2 poloviny

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 20 minut
 • Počet hráčů: 2-6 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 7 let (dle zkušenosti zvládne i pětileté dítě)
 • Hra obsahuje: návod, karty, odznak, bebíčka, avokáda
BUM BUM AVOKÁDO!

Pravidla hry

Příprava

Všechny karty pečlivě zamíchejte a každému hráči rozdejte lícem dolů 15 karet (nemusí to být úplně přesně – takto to je uvedeno v pravidlech). Tyto karty představují osobní hromádku. Když všichni hráči dostanou 15 karet, rozdělte zbývající karty na dvě stejné hromádky a položte je lícem dolů doprostřed stolu. Vedle balíčků umístěte avokáda a avokádová bebíčka. Osobní hromádka by měla ležet po vaší pravici.

Recenze: Bum bum avokádo (společenská hra)
Recenze: Bum bum avokádo (společenská hra)

Jak hrát

Hrají všichni hráči současně. Každý hráč si ze své hromádky vezme 5 vrchních karet, podívá se na ně a snaží se utvořit trojici stejných karet. Trojici utvoří tak, že jednu z těchto pěti karet odhodí na osobní hromádku svého spoluhráče a vezme si novou kartu ze své osobní hromádky – po vaší levici. Zároveň na vaší osobní hromádku bude soupeř odhazovat své karty, které nepotřebuje. Takto bude vaše hromádka doplňována. Když najdete tři stejné karty, položte je lícem vzhůru na hromádku před sebe (bodovací hromádku). Vezměte si 3 nové karty ze své osobní hromádky. V ruce nesmíte nikdy držet více než 5 karet. Pokud vám dojdou karty v osobní hromádce, můžete si vzít kartu z jedné ze společných hromádek. Jakmile budete mít v osobní hromádce opět karty, pokračujte v braní karet z této hromádky.

Když získáte set 3 stejných karet, obdržíte 1 bod. Pokud získáte set 3 avokádových karet (dvojitá rvačka, mrazící válka, mezinožní souboj), získáte 2 body. Tyto avokádové karty odstartují avokádovou bitvu.

Recenze: Bum bum avokádo (společenská hra)
Recenze: Bum bum avokádo (společenská hra)

Avokádové bitvy

Pokud získáte tři stejné avokádové karty, položte je na svou bodovací hromádku a vyhlaste bitvu. Jak se bitvy hrají?

 • Dvojitá rvačka: Hráč po vaší pravici a hráč po vaší levici se pustí do rvačky. Každý z nich opadne avokádo a hodí ho po soupeři. Házení avokádem pokračuje do té doby, dokud jeden hráč není trefit dvakrát. Tento hráč prohrává bitvu.
 • Mrazící válka: Všichni hráči u stolu jsou zapojeni do války. Snaží se co nejrychleji popadnout avokádo a hodit jej na soupeře. Ten, kdo je trefený avokádem, zmrzne a stane se z něj lidský štít. Ostatní hráči pokračují a hází po sobě avokádem. ten, kdo je trefený, zmrzne. Poslední přeživší hráč rozhodne o tom, kdo válku prohrál.
 • Mezinožní souboj: Vyberte 2 hráče, kteří se postaví zády k sobě a odpočítají 3, 2, 1, avokádo a při každém vysloveném čísle udělají krok od sebe. Při slově avokádo hodí avokádo mezi svýma nohama. Všechny hody avokádem musí proletět mezi nohama. Souboj prohrává ten, kdo je zasažen avokádem jako první.

Pokud vyhlásíte bitvu a nemáte správný set karet, prohráváte bitvu. Všichni, kdo bitvu prohráli, získají jedno bebíčko. Bebíčko sníží vaše bodové skóre o jeden bod. Po bitvě vraťte avokáda na stůl a vezměte si své karty.

Recenze: Bum bum avokádo (společenská hra)
Recenze: Bum bum avokádo (společenská hra)

Vítězství

Hra má dvě kola. První kolo končí v momentě, kdy jsou rozdána soupeřům všechna bebíčka. Poté si každý hráč spočítá body, odečte mínusové body za bebíčka. Vítěz získá placku „bojte se“ a opět se hraje znovu. Opět se na konci kola spočítají body. Pokud vítěz z prvního kola vyhraje i druhé kolo, je vítězem celé hry. Pokud druhé kolo vyhraje někdo jiný, nastane mezinožní souboj, který o výsledku hry rozhodne. Pokud má více hráčů shodný počet bodů, utkají se všichni v mrazící válce, ze které vzejde vítěz.

Skladování hry

Hra je uložena v hezké krabici, ve které jsou přehledně umístěna avokáva, do speciální přihrádky patří karty a do jiné návod, rozšíření hry pro majitele Bum bum burito a také bebíčka i s odznakem.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Albi.cz nebo na Mall.cz.

BUM BUM AVOKÁDO na MALL.CZ

10 Hodnocení
Bum bum avokádo (společenská hra)

Krásná a zábavná hra zabaví dvě děti i celou skupinu dětí. Děti po sobě házejí avokádem, musí být pohotové, rychlé a rafinované. Avodáko je měkké a na hru ideální. Tuto hru můžete doplnit o hru Bum bum burito.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Krásné zpracování
 • Dostatek karet
 • Pro děti je tato hra velká zábava.
 • Skvělá party hra
ZÁPORY
 • Nic
BUM BUM AVOKÁDO!

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart