DOPORUČUJI

Recenze Brio RC formule na dálkové ovládání

Ke třetím narozeninám jsem Filkovi koupila Brio RC formuli na dálkové ovládání. Dlouho jsem o ní přemýšlela a ještě déle jsem tento originální dárek hledala. Do článku jsem sepsala, jak hračka funguje, jaké jsou její výhody a nevýhody a na co je třeba dávat pozor.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je hračka určena

Formule se dle výrobce hodí pro děti od dvou let. Z hlediska bezpečnosti určitě ano. Nevím jen, jak dvouleté dítě zvládne ovládat autíčko pomocí dálkového ovládání. Filkovi dost dlouho ve třech letech trvalo, než zvládl formuli ovládat tak, aby dojel z místa A do místa B. Martínek ve čtyřech letech neměl s dálkovým ovladačem žádné potíže.

Brio RC formule na dálkové ovládání

Srovnání velikostí autíček Brio

Funkce

Formule jezdí podle toho, jak ji ovládáte dálkovým ovladačem. Na něm jsou čtyři tlačítka: dopředu, dozadu, napravo a nalevo. Auto jede podle toho, kam určíte. Můžete mačkat pouze jedno tlačítko, nebo lze zmáčknout dvě tlačítka naráz (například dopředu a doprava). Autíčko se vydá po zvolené trajektorii. Auto by nemělo přijít do kontaktu s vodou, a pokud jej budete chtít umýt, můžete jej otřít trošku vlhkým hadrem.

Kvalita provedení

Na první pohled mě zaujala kvalita auta, která je více než dobrá. Autíčko se nerozbilo, funguje tak, jak má a i když už několikrát ošklivě spadlo, nic se s ním nestalo. Formule je vyrobena z odolného plastu, stejně jako dálkové ovládání. Sedí v ní silueta dřevěného panáčka, u nějž je kovové opěrátko. To slouží na přenášení auta. Kola jsou plastová, ty zadní mají navíc gumy s drážkami. Baterie se ukládají do speciálního prostoru ve spodní části auta a ovládání. Kryt je zabezpečen šroubkem.

Parametry

 • Rozměry: 26 x 14,5 x 10,5 cm
 • Dosah: až 15 m
 • Baterie: Nejsou součástí balení – je potřeba celkem 7 kusů baterií AA (klasické tužkové baterie)
 • Materiál: převážně plast, trošku dřevo, kov a guma

Poměr ceny a kvality

Auto jsem koupila na Pinkorblue.cz. Co mi vadí? Hluk. Když jede, tak vrčí. Sice jen trošku, ale děti si auto oblíbily, a tak s ním jezdí denně. Ještě jsem si na to nezvykla. Je ale pravda, že vláček DUPLO mi vadil skoro půl roku, než jsem přestala vnímat, jak houká a jezdí. 🙂

Brio RC formule na dálkové ovládání

Brio RC formule na dálkové ovládání: Pogumovaná kola

Na co si dát pozor

Hračka by neměla přijít do kontaktu s vodou. Toto je výslovně uvedeno v návodu. Pečlivě hlídám, aby ji děti nevykoupaly. Při výměně a vkládání baterií je vhodné, aby byly baterie ze stejného balení, případně aby byly všechny baterie nové. Nejprve jsem do formule a do ovládání vložila baterie z jiného balení, některé byly již použité (ale opravdu jen chvilku). Auto nejezdilo. Koupila jsem v IKEA celé balení baterek po deseti kusech. Vložila jsem do auta a do ovládání zcela nové baterie ze stejného balení a auto krásně jezdí.

Brio RC formule na dálkové ovládání

Brio RC formule na dálkové ovládání

Kde pořídit

Hračka je dostupná na Pinkorblue.cz.

Brio RC formule na PINKORBLUE.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.8 Hodnocení
Brio RC formule na dálkové ovládání

Krásné provedení a jednoduchý design jsou předností tohoto auta. Formule je velká, kvalitní a odolná. Hezky se ovládá, jezdí dobře a když narazí, nic se jí nestane. Neměla by přijít do kontaktu s vodou. Baterie jsou zabezpečeny a autíčko je vhodné i pro dvouleté děti.

Kreativita
10
Údržba
9
Kvalita
10
Poměr ceny a kvality
10
Životnost
10
KLADY
 • Krásné
 • Kvalitní
 • Za tuto cenu stojí.
 • Děti jej milují.
 • Hezky se ovládá.
 • Baví úplně celou rodinu (vhodné i pro tatínky).
 • Jednoduchý design, nezanáší se nikam špína.
ZÁPORY
 • Špatná dostupnost
 • Je potřeba, aby byly všechny baterie úplně nové, případně ze stejného nového balení. Jinak nám auto nejezdilo.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart