DOPORUČUJI

Recenze Brio RC formule na dálkové ovládání

Ke třetím narozeninám jsem Filkovi koupila Brio RC formuli na dálkové ovládání. Dlouho jsem o ní přemýšlela a ještě déle jsem tento originální dárek hledala. Do článku jsem sepsala, jak hračka funguje, jaké jsou její výhody a nevýhody a na co je třeba dávat pozor.

Obsah

Pro koho je hračka určena

Formule se dle výrobce hodí pro děti od dvou let. Z hlediska bezpečnosti určitě ano. Nevím jen, jak dvouleté dítě zvládne ovládat autíčko pomocí dálkového ovládání. Filkovi dost dlouho ve třech letech trvalo, než zvládl formuli ovládat tak, aby dojel z místa A do místa B. Martínek ve čtyřech letech neměl s dálkovým ovladačem žádné potíže.

Brio RC formule na dálkové ovládání

Srovnání velikostí autíček Brio

Funkce

Formule jezdí podle toho, jak ji ovládáte dálkovým ovladačem. Na něm jsou čtyři tlačítka: dopředu, dozadu, napravo a nalevo. Auto jede podle toho, kam určíte. Můžete mačkat pouze jedno tlačítko, nebo lze zmáčknout dvě tlačítka naráz (například dopředu a doprava). Autíčko se vydá po zvolené trajektorii. Auto by nemělo přijít do kontaktu s vodou, a pokud jej budete chtít umýt, můžete jej otřít trošku vlhkým hadrem.

Kvalita provedení

Na první pohled mě zaujala kvalita auta, která je více než dobrá. Autíčko se nerozbilo, funguje tak, jak má a i když už několikrát ošklivě spadlo, nic se s ním nestalo. Formule je vyrobena z odolného plastu, stejně jako dálkové ovládání. Sedí v ní silueta dřevěného panáčka, u nějž je kovové opěrátko. To slouží na přenášení auta. Kola jsou plastová, ty zadní mají navíc gumy s drážkami. Baterie se ukládají do speciálního prostoru ve spodní části auta a ovládání. Kryt je zabezpečen šroubkem.

Parametry

 • Rozměry: 26 x 14,5 x 10,5 cm
 • Dosah: až 15 m
 • Baterie: Nejsou součástí balení – je potřeba celkem 7 kusů baterií AA (klasické tužkové baterie)
 • Materiál: převážně plast, trošku dřevo, kov a guma

Poměr ceny a kvality

Auto jsem pořídila za necelých 900 Kč na Pinkorblue. Jinde se moc sehnat nedá. Je kvalitní, za tuto cenu stojí, Co mi vadí? Hluk. Když jede, tak vrčí. Sice jen trošku, ale děti si auto oblíbily, a tak s ním jezdí denně. Ještě jsem si na to nezvykla. Je ale pravda, že vláček DUPLO mi vadil skoro půl roku, než jsem přestala vnímat, jak houká a jezdí. 🙂

Brio RC formule na dálkové ovládání

Brio RC formule na dálkové ovládání: Pogumovaná kola

Na co si dát pozor

Hračka by neměla přijít do kontaktu s vodou. Toto je výslovně uvedeno v návodu. Pečlivě hlídám, aby ji děti nevykoupaly. Při výměně a vkládání baterií je vhodné, aby byly baterie ze stejného balení, případně aby byly všechny baterie nové. Nejprve jsem do formule a do ovládání vložila baterie z jiného balení, některé byly již použité (ale opravdu jen chvilku). Auto nejezdilo. Koupila jsem v IKEA celé balení baterek po deseti kusech. Vložila jsem do auta a do ovládání zcela nové baterie ze stejného balení a auto krásně jezdí.

Brio RC formule na dálkové ovládání

Brio RC formule na dálkové ovládání

Kde pořídit

Jak jsem již psala výše, toto autíčko je dostupné na Pinkorblue. Koupit jej můžete také na německém Amazonu, ale v Pinkorblue stojí skoro stejně, dopravu máte zadarmo a kdyby se s hračkou něco stalo, jednoduše na ni lze uplatnit reklamaci.

Brio RC formule na PINKORBLUE.CZ

9.8 Hodnocení
Brio RC formule na dálkové ovládání

Krásné provedení a jednoduchý design jsou předností tohoto auta. Formule je velká, kvalitní a odolná. Hezky se ovládá, jezdí dobře a když narazí, nic se jí nestane. Neměla by přijít do kontaktu s vodou. Baterie jsou zabezpečeny a autíčko je vhodné i pro dvouleté děti.

Kreativita
10
Údržba
9
Kvalita
10
Poměr ceny a kvality
10
Životnost
10
KLADY
 • Krásné
 • Kvalitní
 • Za tuto cenu stojí.
 • Děti jej milují.
 • Hezky se ovládá.
 • Baví úplně celou rodinu (vhodné i pro tatínky).
 • Jednoduchý design, nezanáší se nikam špína.
ZÁPORY
 • Špatná dostupnost
 • Je potřeba, aby byly všechny baterie úplně nové, případně ze stejného nového balení. Jinak nám auto nejezdilo.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart