Recenze: Brio Builder – stavebnice sada s motorem

Můj velký trumf pod vánoční stromeček. Brio stavebnici s motorem jsem měla vyhlídnutou už dlouho a jak se mi nákup málem nevyvedl, jaký má stavebnice úspěch a jaké jsou její výhody a nevýhody, o tom se dozvíte v článku. 

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Pro koho je hračka určena

Stavebnici si naplno užijí děti nejdříve ve čtyřech letech. Na krabici se sice píše, že je vhodná pro děti od tří let (velikostí součástek rozhodně), ale tříleté dítě toho ze stavebnice moc nesloží. Velkou část dílku spíše ztratí a někam zaštrachá, než aby vytvořilo motorku či vrtulník. Martínek v necelých pěti letech ze stavebnice pěkně staví podle své fantazie. Filka ve třech letech zaštrachává. 🙂 POZOR! STAVEBNICE NEOBSAHUJE NÁVODY NA SKLÁDÁNÍ.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Materiál a kvalita výroby

Hračka je vyrobena ze dřeva, ale objevují se v ní i barevné plastové části. Poměr plastu a dřeva je přibližně půl na půl. 

Stavebnice Brio je vyrobena ze dřeva, ale objevují se v ní také plastové části

Stavebnice Brio je vyrobena ze dřeva, ale objevují se v ní také plastové části

Co je součástí balení

Součástí balení je 120 dílků a jeden motor. Mezi dílky stavebnice patří dřevěné kostky s otvory, matky, šrouby, kleště, hák, plastové ozdoby (místo světel, které nesvítí), šroubovák na matky a spousta plastových krátkých rourek, které nemám tušení, jak se jmenují. 🙂

Motor

To je věc. Do motoru se vsune tyčinka (viz foto), na kterou se nabalí některé dílky stavebnice. Bez vsunuté tyčinky, na kterou se namontují kola nebo vrtule, daný výtvor nejezdí nebo se nehýbe. Po stisknutí tlačítka (motor má tři tlačítka na ovládání směru a zapínání – viz foto) se hotový výrobek rozpohybuje. Ze stavebnice lze vyrobit motorku, která jezdí. S trochou fantazie lze smontovat pojízdné auto. Dále je možné vyrobit vrtulník, kterému se otáčí vrtule a také jakýsi mlýn s otočnou vrtulí. Jinak je možné samozřejmě montovat bez účasti motoru, jako s běžnou montážní stavebnicí.

Vlastnosti

  • Materiál: Plast a dřevo
  • Rozměry balení: 31 x 20 x 7 cm
  • Baterie: 2 x AAA (nejsou součástí balení)

Kompatibilita

Montážní stavebnice Brio jsou mezi sebou kompatibilní.

Skládání

Jak jsem již psala v úvodu, pro tříleté dítě je velmi těžké něco složit. Čtyřleté děti se pokouší skládat podle fantazie, pětileté umí zakomponovat do svých návrhů také motor, ale je otázka, jestli bude daná věc fungovat. Skládání chce cvik.

Návod Brio stavebnice

Návod Brio stavebnice

Za největší slabinu považuji návod. Celá stavebnice je perfektní. Škoda, že není součástí podrobný návod, jako to je například u stavebnice DUPLO nebo LEGO. U Brio je vyobrazen finální výtvor a části, které jsou k němu potřeba. Postup zde není (na fotografii vidíte návod – to je vše, co v balení bylo). Na letáku najdete tři věci – motorku, vrtulník a mlýn. Přijde mi škoda, že zde není vyobrazeno více produktů. Chce to pořídit další stavebnice.

Závěrem

Krásná montážní stavebnice, která je kvalitní, hezky provedená, promyšlená. Součástí je motor, díky kterému umí postavené hračky oživnout – motorka jezdí, vrtulníku se otáčí vrtule. Velkou slabinou je absence návodu. Značka Brio nabízí kvalitní hračky. Doma máme hasičskou stanici, dále dostali děti od babičky patrovou garáž, já jsme přikoupila formuli na dálkové ovládání a dřevěnou závodní formuli. Stavebnice je dostupná na 4kids.cz nebo v e-shopu Pinkorblue.cz, kde na ni bývají často akce a slevy.

BRIO na 4KIDS.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Brio Builder - stavebnice sada s motorem

Povedená montážní stavebnice oslní nejen děti, ale také rodiče. Vážně skvělá hračka. Kvituji zejména doplnění o motor, který pozvedne stavebnici na úplně jinou úroveň.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita materiálu
10
Kvalita provedení
10
Kreativita
10
KLADY
  • Má motor.
  • Skvělá hračka - zábavná, podporuje kreativitu
  • Děti musí logicky myslet a přemýšlet, co z dílků vznikne.
ZÁPORY
  • Návod k hračce je pro malé děti nedostatečný.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart