Recenze: Brainbox dinosauři (hra pro děti)

Brainbox je hra, která slouží k trénování paměti. Hra je určena pro jednoho nebo pro dva a více hráčů. Do článku jsem připravila recenzi, pravidla a také fotografie.

BRAINBOX DINOSAUŘI

Obsah

Recenze: Brainbox dinosauři

Hra zábavným způsobem trénuje paměť a pro milovníky dinosaurů je tato dinosauří verze jako stvořená. Jestli preferujete jiné obrázky a jiné informace, kterými budete trénovat svou paměť, můžete se podívat například na Brainbox Fotbal, Obrázky, Pohádky, Svět a další (další verze najdete například na Knihydobrovsky.cz nebo na Alza.cz). Verzí je neskutečně velké množství. POZOR: NEKUPUJTE TUTO HRU V ZAHRANIČÍ. Dostali byste ji v jiném jazyce než v češtině.

Recenze: Brainbox dinosauři (hra pro děti)
Recenze: Brainbox dinosauři (hra pro děti)

Kvalita provedení

Kvalita provedení mě překvapila. karty jsou velmi silné, stejně jako krabice pro uložení je kvalitní a prostorná.

Co je součástí balení

 • 55 karet
 • pravidla
 • 1 přesýpací hodiny
 • 1 kostka

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 10 minut
 • Počet hráčů: 1-8 hráčů
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 8 let (věk přibližně odpovídá, hru by mohly zvládnou i sedmileté děti)
 • Hra obsahuje: návod, karty, kostku, hodiny
BRAINBOX DINOSAUŘI

Pravidla hry

Cílem hry je zapamatovat si co nejvíce informací, které jsou namalovány na obrázku. Čas na zapamatování těchto informací je omezen a jak dlouho se na obrázek můžete dívat určují přesýpací hodiny. Kostka zase ukazuje, na jakou otázku byste měli znát odpověď. Na druhé straně karty je napsáno šest otázek. Na jednu z těchto otázek budete během hry odpovídat.

Recenze: Brainbox dinosauři (hra pro děti)
Recenze: Brainbox dinosauři (hra pro děti)

Jak hrát

Hru začíná nejmladší hráč. Pokud hrajete sami, nemusí vás tato podmínka trápit. Z krabice vezměte jednu kartu a položte ji obrázkem vzhůru. Otočte přesýpací hodiny a nyní běží čas na to, abyste si zapamatovali co nejvíce informací, které jsou na obrázku nakreslené. Jakmile se písek dosype, hoďte kostkou. Pokud hrajete sami, otočte kartu, přečtěte otázku a odpovězte na ni. Zkontrolujte podle obrázku, zda je vaše odpověď správná. Pokud hrajete ve více hráčích, otázku přečte jiný hráč. Pokud je vaše odpověď správná, kartu si ponechte. Pokud je vaše odpověď špatná, vraťte kartu do krabice. Hraje hráč po vaší levé ruce. Po deseti minutách se spočítají karty a kdo má nejvíce karet, vyhrál.

Recenze: Brainbox dinosauři (hra pro děti)
Recenze: Brainbox dinosauři (hra pro děti)

Skladování hry

Karty jsou uloženy v pevné papírové krabičce. V krabici je dostatek místa, jde dobře zavřít.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Dobre-knihy.cz, a také na Alza.cz. Hru koupíte například na Knihydobrovsky.cz.

BRAINBOX DINO na KNIHYDOBROVSKY.CZ

10 Hodnocení
Brainbox dinosauři (hra pro děti)

Hezky zpracovaná hra trénuje paměť nejen dětí, ale také dospělých. Může ji hrát společně celá rodina, nebo ji může hrát sám jednotlivec. Zpracování je dobré - karty jsou tvrdé, obrázky hezké a krabice pro uložení pevná, jde dobře zavřít. Pořídit můžete více druhů - dinosauři, obrázky, zvířata. Sympatické je, že se dozvíte zajímavosti o dinosaurech.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Hezky zpracovaná
 • Dozvíte se zajímavosti o dinosaurech.
 • Karty jsou kvalitní a pevné
 • Může ji hrát celá rodina (pro 1 až 8 hráčů).
 • V akci dobrá cena
ZÁPORY
 • Nic
BRAINBOX DINOSAUŘI

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart