DOPORUČUJI

Recenze autosedačky Cybex Pallas Fix

Jakou vybrat autosedačku? Autosedačku pro děti jsem vybírala velmi pečlivě a dlouho. Prošla jsem testy ADAC, zeptala jsem se kamarádů, shlédla jsem desítky videí a když jsem si sepsala klady a zápory, koupila jsem sedačku Cybex Pallas, která mi vyšla jako nejlepší.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Proč jsem vybrala Cybex

Chtěla jsem bezpečnou a pohodlnou sedačku, ve které se bude Martínek cítit dobře. Koupili jsme provizorně sedačku Nania, kterou jsem hned, jak to šlo, vyhodila. Sedačka Nania byla hrozná. Oproti tomu Cybex mi ihned padla do oka. V testech bezpečnosti ADAC dopadají sedačky Cybex dobře, v potahu nejsou obsaženy škodliviny, sedačka se snadno zapíná, instalace do auta je snadná. Rozhodovala jsem se mezi Britax Römer a Cybex a nakonec jsem zvolila autosedačku s pultíkem. Hlavními důvody byly:
 • Bezpečnost – dobré hodnocení v testech ADAC
 • Pohodlí – velmi komfortní sedačka
 • Poměr ceny a kvality – skvělý

Pro koho je sedačka určena

Sedačka se hodí podle výrobce pro děti od 9 kilogramů až do 36 kilogramů. Když jsem konzultovala nákup autosedačky s kamarádkou, která ji má také, poradila mi, abych pro 9 kilogramové dítě rozhodně nebrala sedačku Pallas, ale vzala jsem menší řadu Juno. Poslechla jsem ji. Jestli hledáte autosedačku pro děti okolo 9 kilogramů, podívejte se na recenzi Cybex Juno M-Fix Graphite Black. Musím říci, že s rozměry měla naprostou pravdu. Sedačka je pro devíti kilogramové dítě velmi velká. Tím nechci říci, že by byla nebezpečná, ale spíše se v ní dítě nebude cítit dobře. Bude bojovat s pultem jako s větrnými mlýny a celá jízda může být trápení. Naproti tomu dítě o hmotnosti 14 kilogramů si může jízdu v sedačce docela hezky užívat. Martínek začal v sedačce jezdit až ve 14 kilogramech.
Cybex Pallas Fix

Cybex Pallas Fix – pultík

Údržba a sundavání potahů

Potahy jdou sundat. Nasazování potahů je trošku oříšek, ale zase ne nepřekonatelný. Sundala jsem potah a vyprala jsem ho v pračce na 30 °C na velmi krátký program. Všechny skvrny pustily, nebylo potřeba trápit potah v pračce přes hodinu. Ždímala jsem na 600 otáček. Potah u Pallas Fix je trošku hrubší, než u sedačky, kterou máme v menší verzi z řady M-Fix. Má odlišnou strukturu, ale to ničemu nevadí. Uvádím to jen tak pro zajímavost. Z uživatelského hlediska nepozoruji rozdíl, z bezpečnostního také ne, a na pohodlí to vliv nemá. Na fotografiích je vidět rozdíl v potahu mezi řadou FIX a M-FIX.
 • Cybex Juno M-Fix
 • Cybex Pallas Fix: Detail na látku na autosedačce
 • Na bocích můžete nastavit ochranu proti bočnímu nárazu (systém L.S.P.).
 • Cybex Juno M-Fix Graphite Black

Instalace do auta

Na auta nejsem vůbec přeborník. Sedačku jsem připevnila isofixem, který je součástí našeho vozu. Jestli nevíte, co je isofix, hned se k tomu dostanu. To jsou takové dvě kovové sponky, které najdete v sedačce mezi sedákem a zádovou opěrkou. Za isofix se přichytne sedačka a instalace je hotová.

Velikost a nastavení

Sedačka má polohovací opěrku hlavy (polohování jsem zatím nezkoušela), kterou lze posunovat nahoru a dolu. Takto se nastavuje velikost podle výšky a váhy dítěte. Sedačku můžeme rozdělit na dvě kategorie. První je od 9 do 15 kilogramů a  druhá od 15 do 36 kilogramů.
 • I. kategorie od 9 do 15 kilogramů: V této hmotnostní kategorii připevníte sedačku za pomocí isofixu. Sedačka je na jakémsi podstavci. Právě proto je možné polohovat sezení (nezkoušela jsem nikdy). Díky podstavci vidí dítě skvěle z okénka, a to je na cestě velká úleva.
 • II. kategorie od 15 do 36 kilogramů: Pro tuto hmotnostní kategorii je potřeba sedačku připevnit znovu a trošku jinak. Opět se přichytává isofixem, jak jste zvyklí, ale je nutné vyndat plastový podstavec, v němž je sedačka ukotvena, a také odebrat pultík. Sedačka je uchycena bez podstavce a bez pultíku.
Když si pustíte instruktážní video ještě před tím, než vyjedete do terénu, ušetříte si mordor se zapínáním a nastavením. Je to velmi snadné, když víte, jak na to. 🙂

Pohodlí

Pohodlná a perfektní sedačka. Martínek ji má upřímně rád, hezky se mu sedí. Pultík si ihned oblíbil. Může se o něj opřít, je mu pohodlný. Mně se velmi líbí to, že ho pásy nikde netlačí, neškrtí. Pultík ho chrání.
 • Jak natáhnout potah na pultík? Cybex Pallas Fix
 • Jak natáhnout potah na pultík? Cybex Pallas Fix
 • Cybex Pallas Fix

Varianty

Vybírat můžete ze širokého spektra variant autosedaček Cybex. Je jich opravdu velmi mnoho a čert, aby se v tom vyznal. Udělala jsem menší průzkum a zjistila jsem, že se sedačky liší zejména použitým materiálem, různými vychytávkami co se ochrany proti bočnímu nárazu (systém L.S.P.) týče, až po více stupňů polohovatelnosti opěrky hlavy. Rozdílů je velmi mnoho a já sama je do detailu neznám. Z variant autosedaček se nabízí dále:
 • Cybex Pallas S-FIX
 • Cybex Pallas M-FIX
POZOR: Součástí balení byly také dvě ochranné průchodky na ISOFIX. Nemusíte je proto objednávat zvlášť. My jsme je ani nepotřebovali.

Kde sedačku koupíte

Cybex Pallas Fix pořídíte například v Lidlu . Velká výhoda Lidlu je ta, že sedačku můžete sehnat o pár stokorun levněji než v běžných e-shopech (je-li akce). Mně se to nepovedlo, ale vám se to třeba podaří. Nevýhodou je omezený výběr barev. Když je sedačka zlevněná, mají ji často jen v růžové barvě. Když zlevněná není, koupíte ji ještě v modré. Černá a šedá mohou být vyprodané. Další možností, kde sedačku pořídit, je v e-shopu Pikorblue, kde ji mají také za slušnou cenu okolo 3700 Kč. Lepší model S-Fix nebo M Fix pořídíte na Mall.cz .

Cybex Pallas Fix na PINKORBLUE.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Cybex Pallas Fix

Trefa do černého. Ani na minutu jsem koupě autosedačky nelitovala. Když si pustíte instruktážní video, nemusíte pátrat, jak se co nastavuje a zapíná. Budete to jednoduše vědět. Za mě skvělá autosedačka.

Bezpečnost
10
Pohodlí
10
Poměr ceny a kvality
10
Nastavení
10
Údržba
10
KLADY
 • Snadno se zapíná.
 • Je bezpečná.
 • Velmi pohodlná.
 • Nastavitelná, když to umíte.
 • Naprosto výjimečný poměr ceny a kvality.
ZÁPORY
 • Mohla by vás odradit cena, protože na trhu jsou i levnější autosedačky.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart