Recenze autosedačky Cybex Juno M-Fix Graphite Black

Stála jsem před nelehkým úkolem: Jakou vybrat autosedačku pro 9 kilogramové dítě? Upřímně jsem nevěděla. Hledala jsem, ptala jsem se, sjížděla jsem web ADAC den co den. Nakonec jsem vybrala autosedačku Cybex, protože mi přišla nejlepší.

Obsah

Proč jsem vybrala Cybex

Pro Cybex jsem se rozhodla z jednoduchého důvodu. Autosedačka pro děti splňuje testy bezpečnosti ADAC, dopadá v nich pravidelně velmi dobře. V potahu nejsou škodliviny. Sedačka se snadno připevní, nastaví, dítě se lehce připoutá. Nemusí se nic složitě štelovat před každou jízdou. Doma máme ještě autosedačku Cybex Pallas Fix pro hmotnostní kategorii 9 až 36 kilogramů (recenze). Tu používáme na staršího Martínka, který aktuálně váží 17 kilogramů. Filka o hmotnosti 11 kilogramů sedí v menší sedačce.

Cybex Juno M-Fix - pultík bez potahu

Cybex Juno M-Fix – pultík bez potahu

Pro koho je sedačka určena

Autosedačka Cybex Juno je určena pro děti od hmotnosti 9 kilogramů do hmotnosti 18 kilogramů. Když jsem sedačku kupovala, nevěděla jsem, jestli mám vzít Filkovi rovnou větší verzi Pallas, protože měl už 9 kilogramů. Jenže kamarádka, která měla s autosedačkami Pallas a Juno  zkušenost, mě od koupě této větší verze odradila. Argumentovala tím, že se dítě bude s velkým pultem prát, nebude mu sezení pohodlné a z cesty se stane peklo. Což jsem jí dala za pravdu a pořídila jsem menší verzi. Když jsem mohla obě sedačky doma porovnat, byla jsem ráda, že jsem koupila tu menší. Cybex Pallas Fix je poměrně velká sedačka, v porovnání se Cybex Juno, a my jsme v ní začali vozit staršího Martínka až když měl 14 kilogramů. Filka jezdil v Cybex Juno od 9 kilogramů.

Údržba a sundavání potahů

Potahy lze sundat a vyprat. Prala jsem je v pračce na krátký program na 30 °C. Počet otáček byl 600. Potah se vypral, nezničil, šel opět natáhnout. I když se mi to ze začátku zdálo jako nemožné, nakonec se mi podařilo dostat ho zpět na konstrukci.

 • Cybex Juno M-Fix
 • Cybex Juno M-Fix - pultík

Instalace do auta

Sedačka se upevňuje isofixem, který bývá součástí už téměř všech vozidel. Na kovový isofix se nacvakne spodní díl sedačky a instalace je dokončena.

Velikost a nastavení

Sedačka má posuvnou opěrku hlavy. Tak ji přizpůsobte velikosti dítěte. Zapínání je rychlé, snadné. Pás se protáhne přes pultík. Doporučuji se podívat na instruktážní video, protože vám bude hnedle jasné, co a jak máte dělat. Na bocích můžete nastavit ochranu proti bočnímu nárazu (systém L.S.P.).

Na bocích můžete nastavit ochranu proti bočnímu nárazu (systém L.S.P.).

Na bocích můžete nastavit ochranu proti bočnímu nárazu (systém L.S.P.).

Pohodlí

Autosedačka je velmi pohodlná, hezky se v ní Filkovi sedí. S pultíkem se z počátku smířit moc nechtěl, ale za jednu krátkou jízdu si na něj zvykl. Nevím, jak by se vyrovnal s velkou sedačkou. Myslím, že ne moc dobře. Potahy jsou hebké, hladké a jakoby lesklé. V porovnání s řadou Fix je vidět jiný charakter materiálu. Na fotografiích je vidět rozdíl v potahu mezi řadou FIX a M-FIX.

 • Jak natáhnout potah na pultík? Cybex Pallas Fix
 • Jak natáhnout potah na pultík? Cybex Pallas Fix
 • Cybex Pallas Fix
 • Cybex Pallas Fix
 • Cybex Juno M-Fix - detail na látku na potahu
 • Cybex Juno M-Fix - pultík
 • Cybex Juno M-Fix - pultík bez potahu
 • Cybex Pallas Fix modrá

Autosedačka Cybex Juno M-Fix se již neprodává.

Varianty

Místo modelu Juno M-Fix můžete pořídit model Cybex Juno Fix, který koupíte v Lidlu . S touto konkrétní sedačkou z Lidlu nemám zkušenost, ale koupili jsme v Lidlu Cybex Pallas Fix. Tedy stejnou řadu sedačky, ale pro starší děti. Sedačka je super. Má trošku horší potah, méně polohování, než klasická řada M-Fix, ale je dobrá. V Lidlu vychází sedačka Juno Fix levněji přibližně o tisícovku, v porovnání s verzí M-Fix.

POZOR: Součástí balení byly také dvě ochranné průchodky na ISOFIX. Nemusíte je proto objednávat zvlášť. My jsme je ani nepotřebovali.

10 Hodnocení
Cybex Juno M-Fix Graphite Black

Z nákupu autosedačky mám radost. Sedačka je bezpečná, pohodlná, potah lze sundat a vyprat. Snadno se instaluje do auta.

Bezpečnost
10
Pohodlí
10
Poměr ceny a kvality
10
Nastavení
10
Údržba
10
KLADY
 • Velmi pohodlná
 • Bezpečná
 • Snadno se udržuje
 • Potah je velmi příjemný
 • Dobrý poměr ceny a kvality
ZÁPORY
 • Od nákupu by vás mohla odradit vysoká cena.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart