DOPORUČUJI

Recenze: Alias pro děti (Albi)

Společenská hra je překrásná. Děti i rodiče zaujme ruské kolo vytvořené z tvrdého kartonu, nádherně zpracovaný herní plán a také samotný princip hry. Do článku jsem připravila recenzi, video a také pravidla hry Alias pro děti od Albi.

Alias pro děti (Albi)

Obsah

Recenze: Alias pro děti

V cirkusu bývá rušno. Cílem hry je dostat svou figurku jako první do cirkusu na konci herního pole.

Kvalita provedení

Hra je velmi hezky vyhotovena. Nejslabším prvkem je pouze krabice, která by mohla být vyrobena z ještě silnějšího kartonu. Ruské kolo i herní plán jsou překrásné – hezky barevné, pevné a kvalitní. Karty aktivit jsou barevné a jsou vytištěny na čtvrtce. Figurky jsou velké a bytelné.

Co je součástí balení

 • 1 herní plán
 • 1 ruské kolo
 • 200 karet
 • 6 velkých figurek
 • pravidla hry
Recenze: Alias pro děti (Albi)
Recenze: Alias pro děti (Albi)

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 20-25 minut
 • Počet hráčů: 2-6 hráčů
 • Značka: Albi
 • Vhodné od 5 let (hra je vhodnější pro starší děti cca od 7 let)
 • Hra obsahuje: návody, karty, ruské kolo, herní plán, velké figurky
Alias pro děti (Albi)

Pravidla hry

Cílem hry je předběhnout ostatní hráče a dojít do cirkusu na konci herního pole dříve než ostatní. Hráč se po herním plánu pohybuje tak, že budete vysvětlovat obrázky na kartách nebo hádat obrázky, které se ostatní hráči snaží popisovat. Hráči se posunují po herním plánu na základě toho, jak se jim podaří uhádnout napodobované nebo vysvětlované předměty. Za každý úspěch se posunou o jedno políčko vpřed. Zrychlit jejich postup může ruské kolo.

Recenze: Alias pro děti (Albi)
Recenze: Alias pro děti (Albi)

Před první hrou

Před první hrou je potřeba složit ruské kolo. Při skládání postupujte podle návodu a pozor, ať zadní knoflíček zacvaknete až úplně nakonec. Ruské kolo zůstane složené a už se nebude nikdy rozkládat. Složené se uloží i do krabice.

Příprava

Na stůl rozložte herní plán a do středu umístěte ruské kolo. Z akčních karet utvořte jednu hromádku, ze slovních karet utvořte druhou hromádku a obě hromádky umístěte vedle herního plánu. Každý hráč si vybere svou figurku a postaví ji na startovní pole. Začíná hráč, který jako poslední navštívil zábavní park.

Recenze: Alias pro děti (Albi)
Recenze: Alias pro děti (Albi)

Jak hrát

Pokud figurka stojí na startovním poli, musíte ve svém tahu popsat obrázky na kartách. V případě, že někdo uhodne správné slovo, posune svou figurku o jedno pole na herním plánu vpřed. Stejně tak učiní i ten, který slovo vysvětloval. Jakmile je figurka na herní trase, postupujte podle těchto pokynů:

 • Figurka stojí na poli pro napodobování: Vezměte si jednu kartu z příslušné hromádky a pomocí pantomimy předveďte obrázek, který je na kartě. Můžete vydávat zvuky a pohybovat se, avšak je zakázáno mluvit.
 • Figurka stojí na poli s popisováním obrázků: Vezměte si jednu kartu z příslušné hromádky a slovně popište ostatním hráčům, co je na kartě vyobrazeno. Jestliže je na kartě zároveň nakreslen modrý nos, musíte se při popisování držet za nos, a pokud je na kartě nakreslen modrý obrázek skákající postavy, musíte při popisování poskakovat. Pozor: Ostatní hráči při hádání dělají totéž (drží se za nos nebo poskakují, pokud to je na kartě vyobrazeno).

Herní plán obsahuje všechny obrázky, které jsou vyobrazeny na kartách slov i na akčních kartách. Při pantomimě nebo popisu můžete tento obrázek hledat na herním plánu a lépe jej uhodnout.

Pokud někdo uhodne správné slovo, které hráč vysvětluje či napodobuje, posunou oba svou figurku na herním plánu o jedno pole vpřed. Pokud se figurka zastaví na herním plánu na poli „turbo“, zatočte s ruským kolem a posuňte svou figurku o tolik polí, kolik jste vytočili. Pokud při popisování neumíte předmět vysvětlit nebo omylem zmíníte jeho název, odložte kartu a vezměte si novou kartu. Použité karty odhoďte na  samostatné odhazovací hromádky (pro každou kategorii karet zvlášť).

Recenze: Alias pro děti (Albi)
Recenze: Alias pro děti (Albi)

Konec hry

Hra končí v momentě, kdy někdo z hráčů dorazí se svojí figurkou do cirkusu na konci herního pole. Tento hráč zvítězí.

Skladování hry

Rozvržení a uložení hry do krabice je provedeno chytře. Ruské kolo není třeba rozkládat a zároveň se hra uloží do krabice tak, aby zabírala co nejméně místa. Vše se poskládá do přihrádek, na které je možné položit ruské kolo s rozebraným herním plánem.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Albi.cz.

ALIAS PRO DĚTI na ALBI.CZ

10 Hodnocení
Alias pro děti (Albi)

Hra je hezky zpracovaná, barevná a kvalitní. Pravidla jsou poměrně snadná, ale je vhodné si zahrát jedno zkušební kolo, aby je všichni správně pochopili. Děti budou nadšené, když se budou u vysvětlování držet za nos nebo poskakovat. Zábavu si užijí i rodiče. Alias je vynikající hra pro početné rodiny, rodinné i narozeninové oslavy a je krásným vánočním či narozeninovým dárkem.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Hezké zpracování
 • Krásné obrázky
 • Zajímavý nápad s ruským kolem (dělá hru atraktivnější, i když celá zábava tkví hlavně v předvádění a kartách)
 • Děti velmi baví
ZÁPORY
 • Hra je vhodnější pro děti od sedmi až osmi let. Mladší děti často neví, jak daný předmět předvést nebo vysvětlit, a po čase je to může od hraní odradit.
Alias pro děti (Albi)

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart