Recenze: ADC Blackfire Zombie Kidz Evoluce

Zombie Kidz Evoluce je zábavná a snadná hra, kterou mohou hrát děti už od šesti let věku. Do článku jsem připravila recenzi a také pravidla na tuto hezkou hru.

ZOMBIE KIDZ EVOLUCE

Obsah

Recenze: Zombie Kidz Evoluce

Velmi hezká hra zaujme nejen milovníky Zombie. Cílem hry je vyhnat zombie ze školy a zamknout školu na čtyři zámky, protože všichni učitelé ze školy včetně školníka se proměnili v zombie. Hráči jsou v roli studentů, kteří chrání svou školu. Každý hráč hraje s jednou postavou studenta a s touto postavou vyhání zombie z místností školy. Když se podaří hráčům vyhnat ze školy všechny zombie, uzamknou místnosti zámkem. Do školy vedou čtyři vchody a každý vchod je třeba uzamknout jedním zámkem. Když studenti vyženou zombie ze školy, vyhrávají. Když zombie ovládnou nad studentu školu, prohráli jste.

Recenze: ADC Blackfire Zombie Kidz Evoluce
Recenze: ADC Blackfire Zombie Kidz Evoluce

Kvalita provedení

Kvalita hry je velmi dobrá. Moc se mi líbí. Hra nabízí v jedné krabici další rozšíření v podobě uzamčených obálek, a tím se zvyšuje hratelnost. Herní plán je kvalitní, stejně jako figurky.

Co je součástí balení

 • 1 oboustranný herní plán
 • 1 kostka zombií
 • 4 žetony hrdinů
 • 8 žetonů zombií
 • 4 žetony zámků
 • 8 plastových stojánků
 • 13 zalepených obálek
 • Evoluce s tajným obsahem
 • 1 pravidla (včetně 1 archu pro samolepky a 1 průkazu lovce zombií)

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 10-15 minut
 • Počet hráčů: 2-5 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 7 let (dle zkušenosti zvládne i šestileté dítě)
 • Hra obsahuje: návod, herní plán, figurky, rozšíření v obálkách
ZOMBIE KIDZ EVOLUCE
Recenze: ADC Blackfire Zombie Kidz Evoluce
Recenze: ADC Blackfire Zombie Kidz Evoluce

Pravidla hry

Příprava

Pokud hrajete hru ve dvou hráčích, využijte noční herní plán. Pokud hrajete hru ve třech a čtyřech hráčích, využijte denní plán. Na vstupy do školy se umístí 4 zombie, zbylé čtyři zombie slouží jako dobírací balíček. Pokud v dobíracím balíčku není ani jedna zombie, hráči prohráli a školu ovládli zombíci. Doprostřed herního plánu (do čtvercové místnosti) se umístí figurky podle počtu hráčů.

Denní plán je složitější, protože je nutné do jednotlivých místností chodit přes střed školy. U nočního herního plánu jsou všechny dveře v místnostech otevřené a figurky mohou procházet libovolně mezi jednotlivými místnostmi.

Recenze: ADC Blackfire Zombie Kidz Evoluce
Recenze: ADC Blackfire Zombie Kidz Evoluce: Začátek hry

Jak hrát

Hráč hází kostkou. Podle barvy, která mu padla na kostce, umístí zombie do místnosti se stejnou barvou. Následně přesune svou figurku do místnosti, která sousedí s místností, ve které právě stojí. Pokud hráč vstoupí do místnosti, ve které jsou zombie, vyžene všechny zombie z místnosti a položí je do rezervy se zombíky, avšak z jedné místnosti může vyhnat maximálně dvě zombie. Pozor. Pokud je v místnosti 3 a více zombie, hráč do místnosti nesmí vstoupit a zombie nelze vyhnat.

Hráči se střídají v tazích do té doby, dokud se jim podaří uzamknout školu nebo dokud ve společné zásobě nedojdou zombie, které se pokládají na herní plán.

Jak zamknout místnost?

Místnost se zamyká tak, že se v ní musí sejít alespoň dva hráči. Když hráči sejdou, položí zámek na vstup do školy. Uzamykají se pouze místnosti, které jsou na vstupu do školy (ne ty přímo ve škole 🙂 ).

Recenze: ADC Blackfire Zombie Kidz Evoluce
Recenze: ADC Blackfire Zombie Kidz Evoluce: Zamčení místnosti

Vítězství

Po každé hře se na zadní část pravidel nalepují nálepky, které značí počet odehraných her. Za odehrané hry můžete postupně odemykat obálky, které jsou součástí hry. V obálkách jsou karty, které odemykají další pravidla, hráči získávají speciální schopnosti, vylepšují zombie na superzombie. Poté, co odemknete novou obálku, budete následující hru hrát již se všemi novými prvky.

Skladování hry

Všechny jednotlivé komponenty jsou uloženy v menší pevné krabici. Pro hru s obálkami se zdá být krabice trošku těsnější, ale v momentě, kdy odemknete všechny obálky, se do krabice jednotlivé herní prvky hezky vejdou.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Vesely-drak.cz, Tlamagames.cz a Dobre-knihy.cz (nízká cena).

ZOMBIE KIDZ na DOBRE-KNIHY.CZ

10 Hodnocení
ADC Blackfire Zombie Kidz Evoluce

Velmi hezká a povedená hra zaujme děti i rodiče. Děti jsou z hry nadšené a snaží se vyhnat zombie ze školy a uzamknout jednotlivé místnosti. Pravidla jsou snadná a hru zvládnou zahrát i předškoláci a děti v první třídě. Součástí hry jsou obálky, které po odemknutí dávají hře nový a těžší rozměr.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Hezké zpracování
 • Evoluce při hře v podobě nových herních prvků
 • Fajn cena
 • Děti baví
 • Někdy to je napínavé
ZÁPORY
 • Nic
ZOMBIE KIDZ EVOLUCE

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart