Recenze: Dixit Disney (ADC Blackfire)

Na první pohled mě na této hře zaujalo překrásné provedení, nádherné ilustrace a potom také samozřejmě zábavná pravidla. Disney edice je povedená a nádherná. Do článku jsem připravila recenzi, fotografie, návod a také krátké video, ve kterém uvidíte, jak hra vypadá.

Dixit Disney

Obsah

Recenze: Dixit Disney

Proč se této hry prodalo celosvětově více než 12 milionů? Protože má nápad, extrémně snadná pravidla a krásné provedení. To je alfou omegou úspěchu hry Dixit. Naučte se vystihnout příběh na kartě tak, aby jej uhodl alespoň jeden hráč a zároveň, aby jej neuhodli všichni hráči.

Recenze: Dixit Disney (ADC Blackfire)
Recenze: Dixit Disney (ADC Blackfire)

Kvalita provedení

Kvalita provedení je moc hezká. Krásný je zejména herní plán a hlasovátka, která jsou vyrobena z pevného kartonu. Karty jsou nádherně ilustrované a celkově je tato Disney edice překrásná. Pokud Dixit ještě nemáte, tato edice stojí za pořízení.

Co je součástí balení

 • 84 karet Dixit s ilustracemi od Disney a Pixar
 • 6 hlasovátek
 • 6 dřevěných figurek
 • 1 hrací deska česká a slovenská pravidla

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 20-30 minut
 • Počet hráčů: 2-6 hráčů
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 8 let
 • Hra obsahuje: návod, herní plán, figurky, hlasovátka, karty
Dixit Disney

Pravidla hry

V každém kole zastává roli vypravěče jiný hráč. Získává body tím, že ostatní hráči hádají jeho kartu pomocí nápovědy, kterou jim poskytne. Tato nápověda však musí být důmyslná, protože pokud kartu uhodnou všichni hráči, nedostane vypravěč žádné body. Ostatní hráči získávají body tím, že najdou vypravěčovu kartu a že získají hlasy ostatních hráčů díky chytrému výběru karet. Hra končí ve chvíli, kdy jeden nebo více hráčů získá 30 bodů. Tito hráči se stávají vítězi.

Příprava hry

Každý hráč si vybere figurku postavy a vezme si příslušné hlasovátko. Každý hráč umístí figurku své postavy na počáteční pole bodovací stupnice. Poloha figurky ukazuje počet bodů, které hráč od začátku hry získal. Zamíchejte všechny karty a rozdejte každému hráči 6 karet obrázkem dolů. Z ostatních karet vytvořte hrací balíček.

Recenze: Dixit Disney (ADC Blackfire)
Recenze: Dixit Disney (ADC Blackfire)

Rada pro vypravěče

Nápovědou pro ostatní může být věta o tolika slovech, kolik potřebujete. Pokud je nápověda příliš jednoduchá nebo příliš těžká, může se stát, že za ni vypravěč nezíská žádné body. Musí zajistit, aby jeho kartu uhodl alespoň jeden hráč (nikoli všichni).

Jak hrát

Vypravěčem pro první kolo se stane hráč, který vymyslí jako první nápovědu k jedné z nich. Vypravěč se podívá na 6 karet ve své ruce. Vybere si jednu, která ho inspiruje (nesmí ji ukázat) a řekne nahlas nějakou nápovědu. Nápovědou je slovo nebo větu. Každý další hráč vybere ze šesti karet ve své ruce kartu, která podle něj nejlépe odpovídá nápovědě vypravěče. Pak každý hráč tajně podá tuto vybranou kartu vypravěči. Vypravěč zamíchá všechny vybrané karty spolu se svojí kartou.

Vypravěč náhodně rozmístí karty obrázkem nahoru kolem hrací desky vedle míst označených čísly (čísla míst musí zůstat nezakrytá).

Cílem ostatních hráčů je najít vypravěčovu kartu. Každý hráč (kromě vypravěče) si vezme svoje hlasovátko a tajně jej nastaví na číslo, o němž se domnívá, že označuje kartu vypravěče. Hráči nemohou označit číslo své vlastní karty. Jakmile každý z hráčů vybere číslo, všichni najednou odkryjí svá hlasovátka a položí je na kartu, kterou vybrali.

Recenze: Dixit Disney (ADC Blackfire)
Recenze: Dixit Disney (ADC Blackfire)

Body

Potom začne bodování. Vypravěč odhalí, která karta je jeho, a spočítá počet hlasů, které dostal.

 • Pokud pro kartu vypravěče hlasovali všichni nebo žádný hráč – Vypravěč nezíská žádné body, ostatní hráči získají každý po 2 bodech.
 • Pokud pro kartu vypravěče hlasovali někteří, nikoli však všichni hráči, vypravěč získá 3 body. Hráči, kteří hlasovali pro kartu vypravěče, získají rovněž 3 body. Ostatní hráči nezískají žádné body.
 • Mimo to získá každý hráč jeden bod (mimo vypravěče) za každý hlas pro jeho kartu.

Konec kola

Všechny karty použité během jednoho kola se odloží obrázkem nahoru na odkládací balíček. Každý hráč si vezme z hracího balíčku jednu kartu tak, aby měl v ruce opět 6 karet. Pokud není v hracím balíčku dost karet pro všechny hráče, zamíchejte zbylé karty s kartami z odkládacího balíčku a vytvořte nový hrací balíček. Hráč po levici vypravěče se v dalším kole stane novým vypravěčem.

Recenze: Dixit Disney (ADC Blackfire)
Recenze: Dixit Disney (ADC Blackfire)

Skladování hry

Všechny jednotlivé komponenty jsou uloženy v menší pevné krabici. Pro hru s obálkami se zdá být krabice trošku těsnější, ale v momentě, kdy odemknete všechny obálky, se do krabice jednotlivé herní prvky hezky vejdou.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Alza.cz a na Dobre-knihy.cz (nízká cena).

DIXIT DISNEY na ALZA.CZ

10 Hodnocení
Dixit Disney

Nádherná hra plná obrázků zaujme děti i rodiče. Hra je vhodná nejdříve pro osmileté děti, ale užijí si ji spíše starší děti, které se naplno mohou ponořit do hádání karet a na vymýšlení krátkých příběhů. Dixit má snadná pravidla a vyniká perfektní kvalitou provedení.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Krásné zpracování
 • Kvalitní papír
 • Překrásné obrázky (trošku těžší na příběhy, ale je to větší výzva)
 • Zábavné, napínavé, rozvíjí kreativitu
ZÁPORY
 • Nic
Dixit Disney

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart