Recenze a zkušenosti: Nákupy na Allegro.cz

Allegro.cz nabízí velké množství zboží od různých prodejců z České republiky a zejména z Polska. Výhodou nákupů může být nižší cena některých produktů, za nevýhody se obecně považuje delší doba dodání, což nemusí být vždy pravda. Do článku jsem připravila zkušenosti s nákupy na Allegro.cz.

E-shop Allegro.cz

Obsah

Na Allegro.cz jsem nakupovala několikrát. Moje zkušenosti jsou pozitivní. Objednávala jsem hlavně hračky pro děti a také prací prášky a gely. Produkty mi byly vždy rychle doručeny. Pokud jsem objednávala produkty z Polska, byla doba doručení maximálně čtyři dny, což je velmi rychlé. Všechno zboží, které jsem kupovala, přišlo nepoškozené, i když u jedné hračky byl mírně pomačkaný obal, krabice hračky, protože hračka nebyla řádně uložena v kartonové krabici, ale byla pouze zabalena do fólie. Obecně mohu říci, že Amazon má preciznější služby, ale Allegro mě jako spotřebitele nezklamalo.

Na Allegro.cz si můžete předplatit členství SMART, díky kterému získáte dopravu zdarma při nákupu nad určitou částku. V porovnání s Alza Plus je to mírná nevýhoda, protože musíte učinit nákup nad určitou částku (například 300 Kč na výdejní místo). Na Alza.cz můžete objednat levnější nákup, který vám do Alza Boxu dovezou v rámci členství zdarma. Jinými slovy Allegro členství SMART nemusí být tak výhodné, jak se na první pohled zdá, ale vzhledem k tomu, že se produkty posílají převážně z Polska, se toto omezení dá pochopit.

Doprava a platba

Doručení zboží trvá jeden až pět dní. Záleží na tom, kde a u koho zboží objednáváte. Platit lze kartou, převodem nebo skrze Twisto. Reklamaci jsem zatím neřešila. Zboží jsem zpět nevracela.

E-shop Allegro.cz

9.6 Hodnocení
E-shop Allegro.cz

Nákupy na Allegro.cz mě příjemně překvapily, i když dávám stále přednost Amazon.de, který mi vyhovuje z hlediska výběru produktů, cen a dopravy více. Ceny řady produktů jsou levnější než v České republice, avšak ne vše je na Allegro výhodné. Je třeba také zvážit možnost případné reklamace a odesílání zboží zpět, které může být zpoplatněno (a to nemalou částkou, protože zboží odesíláte do zahraničí).

Doprava zdarma
8
Balení zboží
10
Doba dodání
10
Komunikace se zákazníkem
10
Šíře sortimentu
10
KLADY
  • Velký výběr zboží
  • U některých produktů dobré ceny
  • Rychlé doručení
  • Zboží vždy dorazilo v pořádku
ZÁPORY
  • Členství SMART má svá omezení (není možné získat dopravu zdarma na levné zásilky).
  • Pro získání dopravy zdarma u členství SMART se nesčítá celková hodnota nákupu, ale sčítá se suma zboží u jednotlivých prodejců.
E-shop Allegro.cz

Přeji vám šťastný nákup. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart