Procvičujeme jemnou motoriku za pomocí odměrek od mléka, pásky a krabice od bot

Zbývají vám doma odměrky od umělého mléka? Přemýšlela jsem, co si s nimi počít, a napadly mě hned dvě motorické hry, které připravíte, než bys řekl švec. U hry se zabavili Filka i Martínek dohromady. Stačila malířská lepicí páska a krabice od bot. 
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme zkoušeli

Při hraní dvou her jsme trénovali jemnou motoriku. Při první hře jsem odměrky od umělého mléka nalepila malířskou páskou na stůl. Děti měly za úkol odměrku odlepit a hodit ji do krabice od bot. Filka si pletl, co má do krabice od bot odevzdat a často do ní hodil lepicí pásku a odměrku nechal na stole. Pro Martínka to byla činnost snadná. Při druhém úkolu jsem nožem proděravěla víko krabice a Martínek do děr vsunoval konce odměrek.

Časový harmonogram

U vkládací hry vám příprava nezabere žádný čas. Nožem uděláte do víka díry a je to. U aktivity, kde děti odlepují ze stolu odměrky, trvá nejdelší čas nalepit odměrky na jakýkoli rovný podklad. Do tří minut máte hotovo a můžete začít s hraním. My jsme zkoušeli obě činnosti několikrát během více dní a vždycky to děti bavilo.

Co budete potřebovat

  • Krabice s víkem (třeba od bot)
  • Odměrky od umělého mléka
  • Malířskou lepicí pásku (lze snadno sundat a nezanechává na stole lepidlo)
  • Nůž na proděravění krabice
Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na desku stolu jsem malířskou lepicí páskou připevnila odměrky. Konce odměrek, stejně jako lepící pásky, by se neměly vzájemně dotýkat. Jinak další omezení neplatí. Máte-li více barev, můžete je promíchat podle libosti. Děti musí na odměrky dobře dosáhnout. Nejdříve jsem kvůli videu zvolila stůl. Když jsme měli hraní natočené, přemístila jsem odměrky na podlahu, aby na ně Filka lépe dosáhl.
Když děti odměrky odlepily, měly je hodit do otevřené krabice. Se staršími dětmi můžete procvičovat barvy. Odlepí červenou odměrku a hodí ji do červené krabice, odlepí modrou odměrku a hodí ji do modré krabice, a tak dále.

Vsunování odměrek do děravého víka

Do víka jsem udělala kuchyňským nožem díry. Martínek do nich postupně vkládat konce odměrek. Hodně si při tom vyhrál. Odměrky rovnal stejným směrem, zkoušel je rozdělit do sektorů podle barev. Když měl všechno srovnané, tak je vyndal a začal znova. Otáčel je z jedné strany na druhou, vyměňoval barvy. Otvory můžete obarvit (červená, modrá, bílá) a  dítě může vsunovat odměrky do otvoru také podle barev. Skvělá a jednoduchá hra, která děti zabaví na dost dlouho.

Tipy na závěr

  • Lepicí pásky na stole by se neměly překrývat. Dítě by mělo odlepit pouze jednu lepicí pásku.
  • Odměrky můžete nalepit také na podlahu. Pro malé děti je práce na zemi pohodlnější.
  • K lepení jsem použila malířskou lepící pásku, protože po strhnutí nezanechává na stole zbytky lepidla, je dobře vidět a velmi hezky se s ní manipuluje. (Pásky jsem kupovala kdysi v multipacku v Lidlu).
  • U vsunování odměrek můžete vyzkoušet hru s barvami – červenou odměrku vsunout do červeného otvoru, modrou do modrého.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂
Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart