TVOŘENÍ 2+TVOŘENÍ 3+TVOŘENÍ 4+TVOŘENÍ 5+VYRÁBÍME

Procvičování jemné motoriky: Zdobíme čepice a rukavice z papíru

Zdobení čepic a rukavic jsem vymyslela zejména pro Filku, kterému ještě nebylo ani dva a půl roku. Rád vyrábí, ale na spoustu činností je ještě hodně malý. Při lepení procvičoval mimo jiné také jemnou motoriku. V článku najdete jednoduchý návod, inspiraci.

Obsah

Co jsme vyrobili

Z barevného papíru jsem vystřihla čepice a rukavice, z bílého papíru hvězdičky, kolečka a měsíčky. Martínek a Filka ozdobily čepici a rukavice, každý svou. Jako bambuli na čepici jsme použili odličovací tampon.

Procvičování jemné motoriky: Zdobíme čepice a rukavice z papíru

Procvičování jemné motoriky: Zdobíme čepice a rukavice z papíru

nahoru ↑

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí i pro dvouleté děti. Při činnosti si procvičí vyjma práce s lepidlem také jemnou motoriku.

nahoru ↑

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Tužku
  • Nůžky
  • Bílý papír
  • Lepidlo
  • Odličovací tampon
Šikovné prstíčky Jaro

Šikovné prstíčky: Pracovní listy JARO

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

nahoru ↑

Jak na to

Z barevného papíru jsem vystřihla čepici i s malou bambulí a rukavice. Z bílého papíru jsem připravila hvězdičky, měsíček a kolečka. Děti lepily na čepici a rukavice hvězdičky, měsíčky a kolečka podle své fantazie.

Lepení bavilo hlavně Filku, který se hodně soustředil a snažil se poctivě ozdobit svou rukavici i čepici. Lepidlo natřel přímo na barevný papír, protože tak to pro něj bylo jednodušší. Martínek natřel lepidlo nejprve na hvězdičku, kterou přilepil na čepici.

Jako bambuli jsme použili odličovací tampon. Výsledek se dětem líbil.

nahoru ↑

Závěrem

Tato činnost je na přípravu snadná, není náročná ani na materiál, vše jsme měli doma. Filka se při lepení soustředil a snažil se ozdobit svou čepici co nejpoctivěji. Lepení bylo zpestřením dopoledne, než jsme se vypravili ven. 🙂

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo