Procvičování jemné motoriky: Sova z barevného papíru

Jak procvičit zábavnou formou jemnou motoriku? Vytvořili jsme sovu, která letí noční oblohou (jen jí chybí rozevřená křídla). 🙂 V článku najdete tip na zábavné tvoření pro děti.

Obsah

Co jsme vyrobili

Na modrý papír děti z kousků barevného papíru nalepily sovičku za letu. Lepením si děti procvičí jemnou motoriku i práci s lepidlem.

Procvičování jemné motoriky: Sova z barevného papíru
Procvičování jemné motoriky: Sova z barevného papíru

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření se hodí pro děti již od dvou a půl let. Takto malé děti budou potřebovat pomoc dospělého, ale ledacos se při tvoření naučí. Pětileté děti mohou samy stříhat barevný papír a také zvládnou zcela samy lepit.

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry (hnědý, béžový a oranžový)
  • Lepidlo
  • Velké oči (bílý papír, černá fixa)
  • Nůžky
Pracovní sešit Podzim
Pracovní sešit Podzim

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsme společně připravili kousky barevného papíru. Nastříhali jsme zbytky hnědého a béžového papíru na kostičky. Z oranžového papíru jsem připravila zobáčky a pařátky. Na tmavě modrý papír jsem nakreslila žlutou pastelkou sovičku. Děti na tmavě modrý papír na místo sovičky nanesly lepidlo a pustily se do práce. Jednotlivé kousky barevného papíru lepily až do té doby, než byla sovička hotová. Nakonec připevnily zobáček, pařátky a oči.

Procvičování jemné motoriky: Sova z barevného papíru
Procvičování jemné motoriky: Sova z barevného papíru

Závěrem

Zábavné tvoření zaujme hlavně mladší děti, které budou potřebovat pomoc se stříháním a také s nakreslením sovičky. Starší děti mohou lepit podle své vlastní fantazie, samy si nakreslí sovičku (může mít i roztažená křídla) a samy vytvoří z této zajímavé mozaiky pěkný obrázek.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart