BLOGLIFE: TO JE NÁŠ ŽIVOTNOSÍTKA

Přehled rostoucích nosítek: Jaké vybrat?

Rostoucí nosítko je věc nesmírně praktická, máte-li dvě děti věkově blízko u sebe. Nosítko po nastavení popruhů můžete použít střídavě na obě ratolesti. Rostoucí nosítka nejsou nejlevnější, ale jejich nákup se vyplatí, jestliže děti nosíte pravidelně. Pojďme se podívat na to, která nosítka vyzkoušet (případně koupit), a kolik stojí.

Jak to funguje?

Nosítko upravíte pomocí pásků, tkaniček, případně obdobných mechanizmů na svou postavu a na aktuální postavu miminka, které rychle roste.  Před nákupem jej raději vyzkoušejte, jelikož vám nemusí sedět spousta věcí.

Mezi problematické patří:

 • Bederní pás – Může se vám zdát příliš úzký, široký, tuhý, měkký.
 • Ramenní popruhy –Mohou být široké, nebo se mohou zařezávat do ramen, a nošení nebude pohodlné.
 • Mechanismus nastavení – Nemusí vám sedět způsob, jakým se nosítko upravuje.

Seznam rostoucích ergonomických nosítek a jejich ceny

 • Kokon – Rostoucí ergonomické nosítko  v řadách Harmonie, Galaktika, Ekonomik, Hybrid je určeno pro děti do tří let. Cena se odvíjí od vybraného nosítka a začíná na 2 200 Kč.
 • Kibi – Nosítko, které je pohodlné pro vás i miminko, i když si některé maminky stěžují na bederní pás, který se jim zdá příliš tenký. Nosítko stojí za vyzkoušení.  Určeno pro děti od čtyř měsíců (7 kg) do tří let (20 kg) Pořizovací cena je 2 690 Kč.
 • Andala – Rostoucí nosítko je vhodné pro děti od čtyř měsíců do tří let. Cena nosítka se odvíjí od toho, jaký model si vyberete. Nosítko je ušito z kvalitního šátku. Za 3 000 Kč až 4 000 Kč seženete nosítko vašich snů. Můžete si objednat na míru z vašeho šátku.
 • LennyLamb  –  rostoucí ergonomické nosítko je vhodné pro děti do tří let. Pořizovací cena je okolo 3 500 Kč. Je vhodné od narození (3,5 kg) až do 20 kg.
 • Rostoucí nosítko MoniLu UNI – Využijete jej pro děti od dvou měsíců do 2,5 až 3 let. Cena se odvíjí od toho, jaké nosítko si vyberete. Okolo 4 000 Kč pořídíte pěkné rostoucí nosítko ze šátku.
 • Lenka rostoucí nosítko – Slovenská výroba nabízí pěkné a kvalitní rostoucí nosítko. Cena se různí v závislosti na vašem výběru a pohybuje se od 90 € do 200 €.
 • Tula Free To Grow – Krásné nosítko, které je určeno pro děti od narození až do tří let (21 kg). Pořizovací cena je 4 300 Kč.

  PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA

  Tula FTG

  Rostoucí nosítko Tula FTG na Proděti.cz

Poznáte bezpečně visítka? Více se dočtete v článku Jaké nosítko není ergo, i když se to tak zdá.

Kde koupit nosítka online?

 • Rostoucí Manduca: Nosítko Manduca za rozumnou cenu prodávají v e-shopu Pinkorblue.cz. Stejně jako Ergobaby také nosítko Manduca se nevyhnulo masovému padělání v čínských továrnách. V autorizovaných obchodech koupíte vždy originál.
 • Tula FTG (free-to-grow): Velký výběr nosítek najdete v e-shopu Proděti.cz.

Už máte svého favorita? Hodně štěstí při nákupu.

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.