DOPORUČUJI

Recenze: Prací gel BioPuro pro miminka

Ekologický prací gel na kojenecké oblečení jsem pořídila náhodou, když jsem vybírala nový prací prostředek, který jsme ještě nevyzkoušeli. Gel se mi zalíbil složením i hustou koncentrací.

Obsah

BioPuro: Receptura z Itálie

Italský prací gel mě překvapil jakýmsi, pro mě záhadným, kouzlem. Když si přivoníte ke gelu, cítíte mírný zápach. Ne chemický, spíše rostlinný. Ne vůni, to rozhodně ne. Gel nevoní a neobsahuje žádné parfémy, přesto vyprané prádlo jemně voní a úplně jinak než prací gel. Prací gel je vysoce koncentrovaný a stačí ho dávat do pračky trošku. Plastová láhev, ve které je uchováván, se vyrábí z bioplastu z cukrové třtiny.

Recenze: Prací gel BioPuro pro miminka

Recenze: Prací gel BioPuro pro miminka

nahoru ↑

Složení

Voda, sodium citrate (citronan sodný), potassium cocoate (kokoát draselný), coco-glucoside (kokosové glukosidy), sodium coco sulfate (Sodium coco sulfát), cocamidopropyl betaine, sodium olivate, sodium chloride (chlorid sodný), hydrolyzovaný rýžový protein, glycerin, hydrogenuhličitan sodný, kyselina citronová

Recenze: Prací gel BioPuro pro miminka

Recenze: Prací gel BioPuro pro miminka

 

Přírodní gel neobsahuje dráždivé látky, je certifikován asociací AIAB.

nahoru ↑

Teplota praní

Gel pere na teploty od 30°C do 90°C. Není vhodné jej používat na vlnu, hedvábí. Dávkování je uvedeno na obalu. Gel se nalévá do odměrky (víčko) podle návodu.

nahoru ↑

Poměr ceny a kvality

Zkoušela jsem pouze gel na praní na kojenecké prádlo a zatím nemám s ostatními produkty od BioPuro zkušenost. Musím ale říci, že prací gel předčil má očekávání. Peru v něm výhradně kojenecké prádlo, látkové pleny nebo povlečení pro novorozence. Nepoužívám jej na prádlo pro dospělé. Také jsem nezkoušela, zda vypere skvrny od příkrmů, ale ze zkušenosti vím, že mrkev nebo banán jsou neřádi, se kterými si jen tak něco neporadí.

nahoru ↑

Kde gel koupíte?

Ač jsem značku neznala, je dobře dostupná. Gel koupíte například na Alza.cz. Trošku mě mrzí, že gel zatím nemají v nabídce i obchody, které se specializují na ekologické zboží, například e-shop Econea.cz, ale třeba jej časem do nabídky také zařadí.

10 Hodnocení
Prací gel BioPuro pro miminka

Vyprané prádlo příjemně voní (gel jako takový nevoní a spíše trošku smrdí). Složení je perfektní. Gel se hodí pro miminka nebo pro osoby s citlivou pokožkou.

KLADY
  • Vyprané prádlo voní
  • Neobsahuje parfémy
  • Skvělé složení
  • Vhodné pro miminka a osoby s citlivou pokožkou
  • Vysoce koncentrovaný
ZÁPORY
  • Vyšší cena (na ekologické prací prostředky je cena adekvátní, cca 5 Kč na jednu dávku)

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Štítky

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo