Jak poznáte padělky nosítek Manduca a Ergobaby?

Když jsem pořizovala Kibi, neměla jsem o padělcích ani potuchy. Tolik k mé nezkušenosti a štěstí v tom, že Kibi se nepadělá. Nejčastěji se padělky objevují u nosítek Manduca a Ergobaby. Na padělky narazíte na bazaru a často o tom ani nevíte. „Nová Manduca“ se prodává na Aliexpress za necelých 25 dolarů. Víte, jak poznat padělek na první pohled?
AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Na co si dát pozor?

Pokud kupujete bazarovou Manducu (Ergobaby), nechte si nafotit detaily a pozor na podezřele nízkou cenu. Padělky mohou být v krabici, která vypadá jako originál, mohou mít cedulku s logem a bohužel mohou být i s fakturou. Jak je to možné? Nu, stačí, aby si majitel/ka padělku pořídil/a stejný originál a prodal/a padělek s fakturou od originálu. A průšvih je na světě.

Manduca: Fake vs. originál

Nyní se podívejme ve zkratce na to, jak poznat fake od originálu. Zaměřte se na suché zipy a vykrojení bederního pásu.
 • Zip – koncovka zipu bývala z umělé hmoty u padělku, originál má vždy kovovou. Jenže postupem času šejdíři vylepšili svoji taktiku a začali do nosítka sázet kovové zipy.
 • Patentky – padělek má menší, originál větší.
 • Prošití lemů – padělek nemá lemy prošity až přes okraj, originál ano. Pozor, i tady se Číňani zlepšili a najdete padělky prošity durch.
 • Tvar suchých zipů – fake míval tvar obdélníku, jenže dnes narazíte na padělky, které mají suché zipy ve tvaru oválku. Nový originál má suché zipy ve tvaru slz (oválku), starší typ originálu má také oválky.
 • Všitá cedulka na bederním pásu – V textech najdete chyby (může chybět kousek textu). Toto je poměrně dobrý a spolehlivý ukazatel. Chyby se objevují v německém jazyce, v holandštině, ale i v angličtině.
 • Špatné švy – fake může mít špatné švy, je šitý „nečistě“. Neplatí to ale stoprocentně.
 • Logo – u originálu je pěkně čistě šité, fake jej má mírně „rozsypané“ a mezi písmeny jsou vidět spoje. ® u loga padělku je větší, u originálu je hodně malé.
 • Spony – u originálu jsou více vykrojené.
 • Bederní pás – u originálu je výrazně vykrojený, padělek je vykrojen méně.

Zaměřte se na:

Bederní pás: Typicky vykrojený bederní pás. Na fotografii originálního nosítka Manduca PureCotton vidíte, jak je bederní pás velmi vykrojen a připomíná zkosené písmeno U. Padělek nemá takto specifické vykrojení, alespoň prozatím. Avšak co není, může být.
Nosítko Manduca: Charakteristické vykrojení bederního pásu

Nosítko Manduca: Charakteristické vykrojení bederního pásu

Spona na bederním pásu: Spona má tři zuby. Všechny tři jsou velké, mohutné a ten prostřední je nejdelší, specificky zakončený. Padělek má dva krajní velké zuby, prostřední zub bývá menší, poloviční, není specificky zakončen. Zatím toto poznávací znamení stále platí. Podle spony se může padělek poznat. Dále na sponě vidíte zamykání (u kořene prostředního zubu). Zamykání na padělku s největší pravděpodobností nebude, ale člověk nikdy neví. 🙂
Nosítko Manduca: Detail na zapínání bederního pásu

Nosítko Manduca: Detail na zapínání bederního pásu

Štítek na bederním pásu: Pokud je text gramaticky špatně, máte vyhráno. Vítejte ve světě padělků. Podle sériového čísla se nic nepozná. Chyby se objevují v holandštině, němčině a někdy také v angličtině.
Suché zipy a logo: Posledním poznávacím znamením jsou suché zipy. Tady projevili šikovní Číňané nejvyšší stupeň iniciativy a suché zipy obměňují podle druhu nosítka. Dříve byly na padělky našity suché zipy ve tvaru obdélníčku, to už ale neplatí. Vystřídaly je oválky nebo slzy. Takže podle suchých zipů padělek na 100 % nepoznáte. Uvidíte-li, že je suchý zip ve tvaru obdélníku, jedná se o padělek. Oválek nebo slza neznamenají originální nosítko. Dále se dříve poznal padělek podle loga, které bylo našito nečistě. Nikdy nebyly krásně hladké, písmena nápisu Manduca byla mezi sebou spojena. I zde se Číňané poměrně zlepšili.
Nosítko Manduca: Rozepínání zádové opěrky

Nosítko Manduca: Rozepínání zádové opěrky

POZOR: Padělají se nové edice, limitky, prakticky veškerá nosítka, jejichž výroba byla převelena do Číny. 

Nákup nosítka

Raději nekupujte nosítko z bazaru. Jestli toužíte po Manduce a nespěcháte na ni, můžete si počkat na slevy. 🙂 Levně Manducu koupíte třeba v e-shopu Pinkorblue.czNa trhu jsou i pohodlnější nosítka, rostoucí, kvalitní, krásná. Níže v článku najdete tipy, která nosítka mi přišla pohodlnější, poměrem ceny a kvality lepší. Manduca sice vyhrála test časopisu dTest, který se uskutečnil v roce 2014, ale prosím prosím prosím, pamatujte na jednu důležitou věc. V této době to bylo skutečně snad jediné ergonomické nosítko na trhu, které bylo v České republice běžně v obchodech dostupné (například na nosítko KiBi se muselo ještě v roce 2016 čekat 6 týdnů). Právě proto Manduca test vyhrála. Časopis dTest zařadil do testování klokanky a nosítka Babybjörn, která nemají s ergonomickým nošením společného vůbec nic. Manduca není špatné nosítko, ale nepatří k nejlepším.

Manduca na PINKORBLUE.CZ

Ergobaby:  Fake vs. originál

Poznat padělek Ergobaby pro nováčka pouze podle fotky z inzerátu je hodně těžké, ne-li nemožné.
 • Ramenní popruhy – u originálu mají polstrování po celé délce. Všitý popruh pro zapnutí pro hrudní pás je u originálu delší. Padělek má ramenní popruhy vypolstrované nedokonale (na fotce v inzerátu by to mělo být patrné).
 • Spony – zapnuté vypadají úplně stejně a rozhodují detaily (fake má na sponě také logo Ergobaby). U padělku je spona na bederním pásu našita dále od jistící gumičky. Jistící gumička neplní svou funkci. Pokud si prohlédnete sponu po rozepnutí zevnitř, uvidíte na padělku dva krajní „zuby“, na originálu jsou „zuby“ tři, včetně prostředního. Ten na padělku chybí.
 • Kvalita – padělek se snadněji zmuchlá, má nekvalitní gumičky a popruhy.
 • Bederní pás  – u padělku je měkčí a výplň nesahá od jednoho kraje ke druhému.
 • Patentky – padělek má menší a hodně světlé patentky na kapuci.
 • Popiska (cedulka) je špatně – nesedí styl, číslo a barva.
Ergobaby Adapt: Spony na zapínání

Ergobaby Adapt: Spony na zapínání

Nákup nosítka

Nosítko koupíte třeba na Alza.cz, kde na vás čekají skvělé akce nejen na tohle nosítko, ale také na oblečení nebo boty. Nosítko Ergobaby je velmi oblíbené, vypadá vážně skvěle, ale koupíte i lepší nosítka za nižší cenu.

Ergobaby na ALZA.CZ

Proč nekupovat padělky

Inu proto, že spony jsou nekvalitní a dítě může z nosítka vypadnout. A to za ušetřenou tisícikorunu nestojí. Látka není testovaná na nošení děti, padělky bývají menší a při nošení hrozí riziko úrazu. Co dělat, máte-li doma padělek? Můžete jej věnovat dítěti na nošení panenky. 🙂

Doplnění na závěr

Padělek Egrobaby jen tak snadno z fotky nepoznáte. Poměrně dobrý ukazatel jsou ramenní popruhy, které u padělku nejsou kvalitně vypolstrované. Problém tkví v tom, že nejste-li jakožto znalci nosítek zběhlí, tak padělek nepoznáte. Manduca se vyrábí v Číně. Pracovití a šikovní Číňané dokáží překvapit, vylepšují svoje zboží a padělek můžete odhalit, až když vám projde pod rukama. Někdy ani to ne. Prodejce nosítka můžete odradit třeba tím, že se začnete vyptávat na původ nosítka, u bazarových věcí chtějte doklad o koupi, nebo nosítko pořiďte od kamarádky.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Hodně štěstí při nákupu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart