BLOGLIFE: TO JE NÁŠ ŽIVOTNOSÍTKA

Jak poznáte padělky nosítek Manduca a Ergobaby?

Když jsem pořizovala Kibi, neměla jsem o padělcích ani potuchy. Tolik k mé nezkušenosti a štěstí v tom, že Kibi se nepadělá. Nejčastěji se padělky objevují u nosítek Manduca a Ergobaby. Na padělky narazíte na bazaru a často o tom ani nevíte. „Nová Manduca“ se prodává na Aliexpress za necelých 25 dolarů. Víte, jak poznat padělek na první pohled?

Na co si dát pozor?

Pokud kupujete bazarovou Manducu (Ergobaby), nechte si nafotit detaily a pozor na podezřele nízkou cenu. Padělky mohou být v krabici, která vypadá jako originál, mohou mít cedulku s logem a bohužel mohou být i s fakturou. Jak je to možné? Nu, stačí, aby si majitel/ka padělku pořídil/a stejný originál a prodal/a padělek s fakturou od originálu. A průšvih je na světě.

Manduca: Fake vs. originál

Nyní se podívejme ve zkratce na to, jak poznat fake od originálu. Zaměřte se na suché zipy a vykrojení bederního pásu.

 • Zip – koncovka zipu bývala z umělé hmoty u padělku, originál má vždy kovovou. Jenže postupem času šejdíři vylepšili svoji taktiku a začali do nosítka sázet kovové zipy.
 • Patentky – padělek má menší, originál větší.
 • Prošití lemů – padělek nemá lemy prošity až přes okraj, originál ano. Pozor, i tady se Číňani zlepšili a najdete padělky prošity durch.
 • Tvar suchých zipů – fake míval tvar obdélníku, jenže dnes narazíte na padělky, které mají suché zipy ve tvaru oválku. Nový originál má suché zipy ve tvaru slz (oválku), starší typ originálu má také oválky.
 • Všitá cedulka na bederním pásu – V textech najdete chyby (může chybět kousek textu). Toto je poměrně dobrý a spolehlivý ukazatel. Chyby se objevují v německém jazyce, v holandštině, ale i v angličtině.
 • Špatné švy – fake může mít špatné švy, je šitý „nečistě“. Neplatí to ale stoprocentně.
 • Logo – u originálu je pěkně čistě šité, fake jej má mírně „rozsypané“ a mezi písmeny jsou vidět spoje. ® u loga padělku je větší, u originálu je hodně malé.
 • Spony – u originálu jsou více vykrojené.
 • Bederní pás – u originálu je výrazně vykrojený, padělek je vykrojen méně.

Zaměřte se na:

 1. Bederní pás: Typicky vykrojený bederní pás. Na fotografii originálního nosítka Manduca PureCotton vidíte, jak je bederní pás velmi vykrojen a připomíná zkosené písmeno U. Padělek nemá takto specifické vykrojení, alespoň prozatím. Avšak co není, může být.
OrigOriginální Manduca.inální Manduca.

Originální Manduca.

Spona na bederním pásu: Spona má tři zuby. Všechny tři jsou velké, mohutné a ten prostřední je nejdelší, specificky zakončený. Padělek má dva krajní velké zuby, prostřední zub bývá menší, poloviční, není specificky zakončen. Zatím toto poznávací znamení stále platí. Podle spony se může padělek poznat. Dále na sponě vidíte zamykání (u kořene prostředního zubu). Zamykání na padělku s největší pravděpodobností nebude, ale člověk nikdy neví. 🙂

Originální Manduca.

Originální Manduca.

Štítek na bederním pásu: Pokud je text gramaticky špatně, máte vyhráno. Vítejte ve světě padělků. Podle sériového čísla se nic nepozná. Chyby se objevují v holandštině, němčině a někdy také v angličtině.

Originální Manduca.

Originální Manduca.

Suché zipy a logo: Posledním poznávacím znamením jsou suché zipy. Tady projevili šikovní Číňané nejvyšší stupeň iniciativy a suché zipy obměňují podle druhu nosítka. Dříve byly na padělky našity suché zipy ve tvaru obdélníčku, to už ale neplatí. Vystřídaly je oválky nebo slzy. Takže podle suchých zipů padělek na 100 % nepoznáte. Uvidíte-li, že je suchý zip ve tvaru obdélníku, jedná se o padělek. Oválek nebo slza neznamenají originální nosítko. Dále se dříve poznal padělek podle loga, které bylo našito nečistě. Nikdy nebyly krásně hladké, písmena nápisu Manduca byla mezi sebou spojena. I zde se Číňané poměrně zlepšili.

Originální Manduca.

Originální Manduca.

POZOR: Padělají se nové edice, limitky, prakticky veškerá nosítka, jejichž výroba byla převelena do Číny. Podívejte se na Aliexpress

Nosítko Manduca PureCotton Coffe Brown mi zapůjčila půjčovna nosítek www.zkusnositko.cz, za což jí mnohokráte děkuji. 🙂

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA

Nosítko Manduca

Originální nosítko Manduca na Pinkorblue.cz

Ergobaby:  Fake vs. originál

Poznat padělek Ergobaby pro nováčka pouze podle fotky z inzerátu je hodně těžké, ne-li nemožné. Máte-li pochybnosti, zeptejte se na Facebooku.

 • Ramenní popruhy – u originálu mají polstrování po celé délce. Všitý popruh pro zapnutí pro hrudní pás je u originálu delší. Padělek má ramenní popruhy vypolstrované nedokonale (na fotce v inzerátu by to mělo být patrné).
 • Spony – zapnuté vypadají úplně stejně a rozhodují detaily (fake má na sponě také logo Ergobaby). U padělku je spona na bederním pásu našita dále od jistící gumičky. Jistící gumička neplní svou funkci. Pokud si prohlédnete sponu po rozepnutí zevnitř, uvidíte na padělku dva krajní „zuby“, na originálu jsou „zuby“ tři, včetně prostředního. Ten na padělku chybí.
 • Kvalita – padělek se snadněji zmuchlá, má nekvalitní gumičky a popruhy.
 • Bederní pás  – u padělku je měkčí a výplň nesahá od jednoho kraje ke druhému.
 • Patentky – padělek má menší a hodně světlé patentky na kapuci.
 • Popiska (cedulka) je špatně – nesedí styl, číslo a barva.

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA

Originální nosítko Ergobaby

Originální nosítko Ergobaby na Proděti.cz

Proč nekupovat padělky

Inu proto, že spony jsou nekvalitní a dítě může z nosítka vypadnout. A to za ušetřenou tisícikorunu nestojí. Látka není testovaná na nošení děti, padělky bývají menší a při nošení hrozí riziko úrazu. Co dělat, máte-li doma padělek? Můžete jej věnovat dítěti na nošení panenky. 🙂

Doplnění na závěr

Padělek Egrobaby jen tak snadno z fotky nepoznáte. Poměrně dobrý ukazatel jsou ramenní popruhy, které u padělku nejsou kvalitně vypolstrované. Problém tkví v tom, že nejste-li jakožto znalci nosítek zběhlí, tak padělek nepoznáte. Manduca se vyrábí v Číně. Pracovití a šikovní Číňané dokáží překvapit, vylepšují svoje zboží a padělek můžete odhalit, až když vám projde pod rukama. Někdy ani to ne. Prodejce nosítka můžete odradit třeba tím, že se začnete vyptávat na původ nosítka, u bazarových věcí chtějte doklad o koupi, nebo nosítko pořiďte od kamarádky.

Kde koupit nosítka online?

 • Ergobaby: Nosítka značky Ergobaby koupíte třeba v e-shopu Proděti.cz. V akci občas bývají na Feedo.cz. Nosítko Ergobaby je mezi maminkami velmi oblíbené, ale dejte pozor na padělky. Tolikrát zmiňované téma a tolik maminek vyhodilo peníze za padělek.
 • Manduca: Nosítko Manduca za rozumnou cenu prodávají v e-shopu Pinkorblue.cz. Stejně jako Ergobaby také nosítko Manduca se nevyhnulo masovému padělání v čínských továrnách. V autorizovaných obchodech koupíte vždy originál.
 • Caboo: Nosítko pro novorozence koupíte v lékárně Pilulka.cz. Nosítko Caboo se nepadělá. Možná, že velkým překvapením je, že ho prodávají právě v lékárně, ale najdete zde velmi slušný výběr za rozumnou cenu.
 • Tula FTG (free-to-grow): Velký výběr nosítek najdete v e-shopu Proděti.cz nebo v internetovém obchodě Freedo.czNosítko Tula se nepadělá. Nosítko Tula FTG je vhodné od narození.

Už máte svého favorita? Hodně štěstí při nákupu.

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.