KOJENECKÉ POTŘEBYTESTUJEME

Povlečení a ložní prádlo pro děti a miminka: Jaké vybrat a kde levně nakoupit?

Než se Martínek narodil, neměla jsem tušení, jaké povlečení pro děti koupit, jak ho vybrat, jaké má mít rozměry, barvu, materiál. Možná, že jste na tom podobně nebo vás jenom zajímá, jaké povlečení se u nás osvědčilo. Pojďme se na to podívat.

Provlečení pro miminka

Děti do jednoho roku musí spát bez polštáře, některé děti nechtějí polštář až do tří let. Přikrývku můžete koupit samostatně nebo v setu. My jsme koupili set, protože to zase až tak velký cenový rozdíl nebyl, a nakonec jsem ráda, že ho máme, protože Martínek začal polštář vyžadovat sám a poměrně brzo.

Kde povlečení a přikrývky koupit?

Před dvěma roky jsem začala nakupovat v obchodě SCANquilt.cz a jsem s jejich produkty moc spokojená. Do ložního prádla, peřin a polštářů jsem investovala skutečně hodně, ale na druhou stranu se polštáře neproleží, peřiny necuckatí a jsou vhodné i pro alergiky. Dětské přikrývky a polštáře z obchodu SCANQuilt.cz  jsou lehké, kvalitní, ale dražší.  Levné peřinky koupíte například v e-shopu Proděti.cz.

DĚTSKÁ PŘIKRÝVKA SCAN QUILT

Dětská přikrývka SCAN Quilt

Dětská přikrývka SCAN Quilt

Povlečení pro děti

Děti do pěti let mohou mít přikrývku o rozměrech 90 x 130 centimetrů. Povlečení můžete používat od narození dítěte a do jeho pěti let. U nás jsou v kurzu auta a zvířátka. 🙂 Povlečení se prodává o velikosti 100  x 135 cm s polštářkem o rozměrech 40 x 60 cm. V supermarketech můžete  narazit na menší polštářky, značkové povlečení, například Matějovský a SCAN quilt, se uvedených rozměrů přesně drží. Co z toho vyplývá? Inu, pokud je polštářek pro miminko velmi malý, bude v klasickém dětském povlečení plavat. Naopak, pokud má polštářek klasické rozměry, nemusí se do povlečení se supermarketů vejít. Povlečení Matějovský, povlečení z Ikey a z Lidlu má trošku odlišné rozměry. Levné povlečení koupíte online například v e-shopu Proděti.cz, krásné a vkusné povlečení seženete online také na Bonami.cz. Povlečení by mělo být vyrobeno vždy ze 100% bavlny. Jestli na lůžkovinách pro děti nechcete šetřit, můžete rovnou pořídit kvalitní značkové povlečení a peřinky SCAN quilt.

DĚTSKÉ POVLEČENÍ SCAN QUILT

Kvalitní dětské povlečení

Kvalitní dětské povlečení SCAN Quilt

Prostěradlo

Do dětské postýlky o rozměrech 70 x 140 cm nebo 60 x 120 cm můžete, ale nemusíte, dokoupit prostěradlo. My jsme prostěradlo ze začátku nekupovali, ale potom jsme si řekli, že by se nám přeci jenom hodilo. Nejvhodnější jsou natahovací prostěradla, která zaháknete za rohy matrace. Prostěradlo do dětské postýlky koupíte v obchodech s dětským zbožím, v Lidlu, v Ikee a v obchodech s lůžkovinami.

Ochrana matrací a polštářů

Pro děti vždy pořiďte ochranu matrací, pod kterou si můžete představit tenkou vrstvu pogumované látky, která matraci chrání před únikem tekutiny. My jsme nakonec pořídili ochrany matrací na všechny postele, které doma máme, protože jsme zjistili, že je pohodlnější vyprat ochranu matrace, než sundavat z matrace potah, čistit ho, čistit matraci, a potom všechno v bytě sušit. Ochrany matrací zakoupíte v různých velikostech.

CHRÁNIČ MATRACE SCAN QUILT

Chránič matrace SCAN Quilt

Chránič matrace SCAN Quilt

Ochranu polštářů seženete například v obchodě SCAN Quilt.  Chránič na polštář oceníte u staršího dítěte a pro miminko není potřeba.

CHRÁNIČ NA POLŠTÁŘ

Chránič na polštář SCAN Quilt

Chránič na polštář SCAN Quilt

Kdybych kupovala vybavení pro děti znovu, pořídila bych všechno povlečení, peřinku a polštář od stejné značky na jednom místě, aby produkty k sobě stoprocentně seděly, protože co značka, to trošku jiný rozměr a také styl.

PS: Značku Scan Quilt prostě miluju a koupili jsme si ji i pro sebe. Mají kvalitní polštáře, peřiny, povlečení. Z českých značek má skvělé povlečení také Matějovský. Děti mají od téhle značky povlečení Rákosníčka a Křemílka a Vochomůrku,

Už víte, jaké povlečení koupíte?

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.