Pokémon karty: Jak poznat Originál a Fake?

Jak poznáte originální Pokémon karty od těch falešných? Obešla jsem vietnamské krámky, koupila jsem padělky karet a do článku jsem připravila ty nejzásadnější rozdíly, které můžete vidět na první pohled.

Obsah

Fake vs. Originál

Na první pohled je vidět, že karta je padělek. Co mě zarazilo hned po otevření krabičky, byla tristní kvalita provedení tisku. Písmo je trošku rozmazané, na žlutých kartách jsou modré šmouhy a karty jsou jakoby špinavé. Celé provedení vypadá jako špatný vtip. Tisk je sám o sobě nezdařilý – rozmazané písmo, špinavé a vybledlé barvy. Nejde poznat, zda se jedná o ofsetový nebo digitální tisk. Zdá se, že jde o špatně provedený ofset, který je svou kvalitou ještě mizernější než digitální tisk. Barvy jsou vybledlé, méně syté a celkově karta působí jako kdyby byla vyšisovaná od slunce. U karet Pokémonů V jsou lesklé prvky natištěné na lesklé fólii. U originální karty se o lesk postaral parciální lak. Níže jsem vybrala tři příklady padělků, na které se můžete podívat, a které podrobněji srovnám s originálem.

Příklad Carvanha

Příklad Carvanha

Na fotografii vidíte příklad originální a padělané karty Pokémona Carvanha. Tato karta patří ke zdařilejším padělkům a možná byste na první pohled nepoznali rozdíl. Jenže na druhý pohled už rozdíl vidět je.

  1. Originální karta je barevnější.
  2. U falešné karty je písmo rozmazané.
  3. Originální karta patří do balíčku Eevee, který je součástí hry Pokémon Battle Academy 2022, a na této kartě je uveden speciální symbol Eevee.

Příklad Victini

Příklad Victini
Příklad Victini

Padělek Pokémona Victini už není tolik zdařilý jako v našem prvním případě. Dle mizerné kvality provedení by i nováček Pokémon karet na první pohled poznal, že se jedná o padělek.

  1. Karta padělku má křivé okraje (podívejte se na žlutý proužek). Pro srovnání jsem použila podobnou kartu Pokémona Victini.
  2. Barvy u padělku jsou bledé, pozadí je flekaté. Pro srovnání jsem použila podobnou kartu Pokémona Victini.
  3. Text u padělku je trošku rozmazaný.
  4. Originální karta patří do balíčku Cinderace, který je součástí hry Pokémon Battle Academy 2022, a na této kartě je uveden speciální symbol Cinderace.

Karta Pokémona Victini je vyhotovena v několika verzích a na fotografii jsou uvedeny dvě odlišné verze. V rohu je vidět originální verze padělané karty.

Příklad Celebi

Příklad Celebi
Příklad Celebi

U Pokémon karty Celebi V je na první pohled vidět, že se jedná o padělek. Karta sama o sobě vyjde na 600 Kč až 1000 Kč (záleží na tom, kde ji budete kupovat). A jako zázrakem je také v balíčku kartiček od Vietnamců, za který jsem zaplatila 24 Kč. Padělek je nezdařilý opět kvalitou provedení. Karta má fialový nádech, barevné prvky jsou potlačeny. V tomto případě není písmo rozmazané.

Příklad Pokémon karty na rubu

Příklad Pokémon karty na rubu
Příklad Pokémon karty na rubu

Nakonec se zbývá podívat na to, jak vypadají karty z rubu.

  1. Originální karta má sytější barvy.
  2. U falešné karty je křivý a nesouměrný modrý okraj.
  3. POZOR: Všimněte si, že obě karty mají označení TM (Trade Mark) – pravá i falešná karta.

POKÉMON KARTY na VESELY-DRAK.CZ

Falešné Pokémon karty

Sehnat falešné Pokémon karty není nic těžkého. Stačí, když se projdete po tržnici nebo navštívíte dva až čtyři vietnamské obchody. Za pár korun nakoupíte spoustu karet, které jsou bezcenné, ošklivé a můžete je dát čtyřletým dětem na hraní. 🙂 Na nic jiného tyto karty nejsou.

Falešné Pokémon karty
Falešné Pokémon karty

Kde koupit originální Pokémon karty

Originální Pokémon karty koupíte v e-shopu Vesely-drak.cz. Zde máte stoprocentní jistotu, že si nekupujete Fake. V e-shopu koupíte pouze originální značkové zboží – Pokémon karty, Pokémon hry a hračky.

Závěrem

Do článku jsem připravila ukázky falešných Pokémon karet. Pokémon TCG je sběratelská karetní hra a falešné karty vám budou k ničemu. Bohužel padělky jsou hodně rozšířené, jsou dostupné i v e-shopech, které přeprodávají zboží z Aliexpressu, tak na to dejte pozor.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart