Poké ball: Jaký vybrat a proč ho děti tolik chtějí?

Milují vaše děti Pokémona a vy nevíte, jaký dárek pořídit? Zkuste jim koupit Poké ball. Tímhle dárkem nic nezkazíte. Naopak. Děti budou nadšené. Do článku jsem připravila více zajímavých informací – jak vybrat Poké ball, kde jej koupit a také jak poznat padělek.

Poké ball

Obsah

Co to je Poké ball?

Každé dítě chce Poké ball (nebo Pokéball). Každé. Pro zjednodušení si Poké ball představte jako plastový kulatý míč, který se otevírá. Pokémoni často bojují a když nebojují, jsou schovaní v Poké ballu (avšak ne všichni – někteří v Poké ballu nepřebývají – Pikachu, Meoeth). Divocí pokémoni se chovají jako zvířata, ale v Poké ballu jsou krotcí a poslouchají svého pána. Poké Ball používají trenéři Pokémonů k chytání divokých Pokémonů a jejich ukládání do inventáře, když nejsou aktivní. Při kontaktu s Poké ballem vtáhne míč Pokémona dovnitř, a poté se automaticky uzavře. Divocí Pokémoni jsou schopni odolat a osvobodit se. Oslabení Pokémoni jsou méně schopní bojovat, a proto jsou snáze chyceni. Legendární Pokémoni mají větší schopnost odolat tomu, aby byli chyceni, a často vyžadují mnoho Poké Ballů nebo silnějších Poké Ballů, aby je trenéři chytili. Z toho plyne, že mezi Poké Bally jsou rozdíly. Když se Poké Ball nepoužívá, má velikost golfového míčku a stisknutím centrálního tlačítka se zvětší na velikost baseballového míčku.

Poké ball: Jaký vybrat a proč ho děti tolik chtějí?
Poké ball: Jaký vybrat a proč ho děti tolik chtějí?

Druhy Poké Ballů

Poké Bally vypadají na první pohled stejně. Jsou kulaté, otevírají se a mají různé barvy. Na druhý pohled stejné nejsou. Existuje řada typů Poké Ballů podle toho, kde a jak byl Poké Ball použit Friend Ball, Dive Ball, Repeat Ball, Dusk Ball, Premier Ball, Master Ball, Quick Ball, Luxury Ball, Ultra Ball, Net Ball, Great Ball. Pokébalů je obrovské množství a milovníci Pokémona je mohou vidět v počítačových hrách nebo v seriálu Pokémon.

Jak vybrat Poké Ball?

Nejoblíbenější je červený Pokéball s černými pruhy a bílým terčíkem, ve kterém se ukrývá Pikachu. My máme modrý Pokéball s Piplupem, který je moc hezký. Provedení je dobré, ale musí se na něj dávat pozor. S Pokéballem je vhodné zacházet opatrně. Uvnitř se skrývá malá postavička Piplupa, který umí samostatně stát. Pokéballem neuděláte chybu. Velký výběr Pokéballů najdete zde. Některé druhy Poké Ballů vychází v limitované edici, o kterou bývá velký zájem.

Poké ball: Jaký vybrat a proč ho děti tolik chtějí?
Poké ball: Jaký vybrat a proč ho děti tolik chtějí?

Poké Ball: Jak poznat padělek?

Pokémon hračky se padělají ve velkém. Pokémon je celosvětový fenomén, a tak není možné uhlídat množství vyprodukovaných padělků. Padělků Poké Ballů se objevuje několik druhů. Některé padělky Poké Ballů mají zcela odlišné otevírání. Na Poké Ballu jsou vyznačeny jakési dveře, které se sundají a opět nasadí. Takovýto Poké Ball je padělek, ať jej koupíte online v Číně nebo v kamenném obchodě kousek od vašeho bydliště. Dalším typem padělku je Poké Ball, který se otevírá jako originální, tedy horní polovina míče se odklápí, a uvnitř Poké ballu trčí jakési drátky. Na první pohled vypadají originální Poké Ball a padělek stejně. Na ten druhý stejné nejsou. Padělek nemá plastový úchyt na zadní straně Poké ballu a při bližším prozkoumání je otevírací mechanismus náchylnější na poškození. Originální Poké Ball je odolnější.

Pokéball Fake falešný vs originál
Pokéball fake vs originál

Kde koupit originální Poké Ball?

Originální Poké ball koupíte v e-shopu Vesely-drak.cz. Tento e-shop se specializuje na Pokémon karty, hry a Pokémon hračky a figurky. Najdete zde velký výběr nejen Poké Ballů, ale také plyšových hraček, interaktivních Pokémonů a Pokémon karet.

Poké ball

Závěrem

Poké Ball. Zdánlivě obyčejná plastová hračka udělá dětem velkou radost. Starší děti budou požadovat konkrétní typ Pokéballu nebo limitovanou edici. Dospělí zase ocení sběratelské repliky Poké Ballu. Poké ball se vyplatí pořídit – všichni fanoušci Pokémonů ho milují, všichni ho chtějí a jeden nikdy nestačí.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart