TVOŘENÍ 2+TVOŘENÍ 3+TVOŘENÍ 4+TVOŘENÍ 5+VYRÁBÍME

Podzimní tvoření: Lepíme stromy a obrázky z listí

Ráno jsme s Filkou nasbírali listy, abychom je odpoledne lepili na papír. Nejen takhle si užíváme podzim naplno. 🙂 Po vyrábění z kaštánků jsme se pustili do tvoření s podzimním listím.

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořit můžete úplně cokoli. My jsme listy nestříhali do tvarů, ale nechali jsme je tak, jak jsou, aby bylo lepení ještě zajímavější. Z listů jsme lepili rybičku, s dávkou velké fantazie vznikl také jelenježek. Děti samy vytvořily stromy. Tahle aktivita je bavila nejvíc. Lepili jsme tři dny.

  • Stromy
  • Jelen z listí
  • Ryba z listí
  • Ježek z listí
nahoru ↑

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti, které mají rády práci s lepidlem. Zvládnou ji už dvouletá batolata. Filka lepil na papír listy podle své fantazie a byl hodně rád, když jsem mu výtvor pochválila. Lepení bavilo také Martínka. Ten ozdobil papír více než Filka, a také sám nanášel lepidlo. Děti si lepením procvičí nejen představivost, ale také jemnou motoriku.

Lepit zvládl i dvouletý Filka.

Lepit zvládl i dvouletý Filka.

nahoru ↑

Sbírání listí a jaké vybrat

Listy jsme lepili ten samý den, kdy jsme je venku nasbírali. Do druhého dne listy uvadnou a nejsou k použití, což je velká škoda. Můžete je také vylisovat. Vylisované listy jsou křehké, snadněji se zlomí a hůře se s nimi pracuje. Venku jsme vybrali spíše menší listy různých tvarů a barev. Velké listy se malým dětem špatně lepí (a na strom se nedají moc použít). Ideální jsou malinké listy lípy, hrušky, dubu nebo šípku.

nahoru ↑

Co budete potřebovat

  • Tekuté lepidlo
  • Bílý papír
  • Nůžky na odstřižení stopek
  • Menší listy
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

nahoru ↑

Jak na to

Venku jsme nasbírali malé listy. Snažila jsem se vybrat takové, abychom měli vícero barev a tvarů. Když jsme listy přinesli domů, ostříhala jsem jim konce. Nejjednodušší a pro malé děti úplně nejzábavnější tvoření je nalepit listy na bílý papír tak, aby dotvořily strom. Na papír jsem nakreslila holý strom bez listí. Filka dostal svůj papír a Martínek také svůj. Filkovi jsem na papír nanesla tekuté lepidlo, Martínek jej nanášel sám. Poté oba dva zdobili papír lístečky podle své fantazie. Výkresů udělali několik.

Martínek nanášel lepidlo na papír sám, Filkovi jsem pomohla.

Martínek nanášel lepidlo na papír sám, Filkovi jsem pomohla.

Jestli chcete vytvořit něco originálního, zajímavého a zkrátka jedinečného, můžete se pustit do lepení zvířátek. Malé děti zvířátka neslepí, ale mohou být vašimi velkými pomocníky. Budou se zvědavě dívat, co děláte, podávat vám listy, přikládat je na papír a lepit oči. Společnými silami jsme vytvořili ježka, rybu a jelena. Listy jsem nestříhala a nechala jsem je tak, jak vyrostly. Kdybyste chtěli lepit krásné a dokonalé obrázky, můžete listy nastříhat do takového tvaru, jaký právě potřebujete.  🙂

Podzimní tvoření: Lepíme stromy a obrázky z listí

Podzimní tvoření: Lepíme stromy a obrázky z listí

nahoru ↑

Závěrem

Trošku jiná, zvláštní, aktivita děti zaujala natolik, že jsme ji během jednoho týdne zkoušeli hned několikrát. Než listy opadají úplně, budeme ještě nějaké stromy vytvářet. Listy se nejlépe sbírají, když je venku sucho a jsou čerstvě opadané.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěknou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo