Podzimní strašák z ruličky od toaletního papíru

Strašáka do zelí jsme viděli venku v přírodě. Děti ihned zaujal a ptaly se, „co to je“. Vzápětí následovaly otázky: co tam dělá, proč tam je, kdo ho tam dal, proč má klobouk a 100x proč. 🙂 A tak jsme strašáka vyrobili. Potřebovali jsme k tomu ruličky od toaletního papíru, barevný papír a provázek.

Obsah

Co jsme vytvořili

Z ruličky od toaletního papíru jsme vyrobili strašáka do zelí, který je veselou podzimní dekorací do bytu i skvělým strávníkem. Jak se záhy ukázalo, děti strašákům v kuchyňce uvařily něco k snědku, posadily je ke stolu a před ně položily talíře s dřevěným jídlem. 🙂

Podzimní strašák z ruličky od toaletního papíru

Podzimní strašák z ruličky od toaletního papíru

Pro koho aktivita určena

Lepení postavičky je trošku složitější. Tříleté děti budou potřebovat velkou pomoc dospělé osoby. Předškoláci a prvňáčci mohou nastříhat samy papír, nalepit jej, nožičky a ručičky pro ně budou obtížnější. Osmileté děti zvládnou strašáka samy.

Co budete potřebovat

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nastříhala jsem části na strašáka – proužek světlejšího béžového papíru na tělo, modrý pruh na kalhoty a černý na čepec. Vystřihla jsem boty, pusu, nos, ozdobný proužek na klobouk a drobné lístečky. Připravila jsem provázek na ruce a na nohy. Protože jsme měli doma pouze tenký provázek, upletla jsem z něj  copánky, aby byly nohy a ruce silnější. Na nohách je copánek ze dvou provázků (3×2), an rukách z jednoho provázku (3×1). Použít můžete také silnější provaz, který nebudete splétat.

Filka natřel lepidlo na béžový papír a nalepil jej na ruličku. Poté nalepil kalhoty a klobouk. Přečnívající papír na kalhotách jsme zahnuli dovnitř.

Klobouk jsme ozdobili žlutým proužkem. Filka sám nalepil oči, nos a pusu. Ruce a nohy jsem musela připevnit já, protože to na něj bylo velmi těžké.

Do ruličky jsem udělala dva otvory na nohy a dva otvory na ruce. Provlékla jsem dostatečně dlouhé kusy provázku a zauzlovala jsem je.

Upletla jsem z nich copánky a zbytek provázku jsem ustřihla. Na nohy nalepil Filka boty a strašáka ozdobil papírovými lístečky.

Závěrem

Strašák do zelí byl na Filku poměrně těžký, ale výsledek se mu moc líbil. Toto lepení se hodí pro děti okolo šesti let. Menší děti budou potřebovat pomoc dospělého. Postavička je hezká, roztomilá, můžete ji použít jako podzimní dekoraci nebo jako kamaráda na zpestření odpoledne.

Podzimní strašák z ruličky od toaletního papíru

Podzimní strašák z ruličky od toaletního papíru

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart