Playmobil: Jaké hračky vybrat? Zkušenosti, recenze

Playmobil mě moc překvapil. Děti si přály sadu Novelmore s drakem, kterou jsem jim také koupila a sama jsem byla nadšená. Určitě nezůstaneme pouze u jedné sady. Do článku jsem připravila podrobnější informace.

Playmobil

Obsah

Playmobil: Vynikající stavebnice a hračka v jednom

Hračka Playmobil je stavebnice a zároveň hračka v jednom. Děti z jednotlivých dílků podle návodu sestaví hračku a poté si s ní hrají – v našem případě to jsou různé boje a podobné scény. I když nemám moc ráda rytíře a draky, tak sada Novelmore, kterou máme doma, je velmi pěkná a povedená. Propracovaná do detailů, kvalitní a hezky barevná. Je to zkrátka německá hračka (vyrobeno na Maltě).

Playmobile vyrábí různé sady – City, Novelmore, hasiče, policisty, princezny (toto je nádherná sada, můžete koupit i zámek). Každá sada má několik různých stavebnic a vy můžete rozšiřovat ty, které už máte doma.

Playmobil: Jaké hračky vybrat? Zkušenosti, recenze
Playmobil: Jaké hračky vybrat? Zkušenosti, recenze

Kvalita provedení

Jednotlivé části stavebnice jsou propracovány do detailů. Kvalita provedení je velmi dobrá, ale upozorňuji, že některé dílky lze zničit. Stavebnice je určena pro děti, které jsou rozumnější nebo které hračky tolik neničí. Součástí hračky je také podrobný návod, kde je nakresleno, jak hračku postavit.

Pro koho je Playmobil určen

Sady jsou rozděleny pro kluky, holky, poté na univerzální sady, které se budou líbit chlapečkům i holčičkám. Pro menší děti lze vybírat sady, které jsou pro ně speciálně určené. Pro děti od čtyř či šesti let můžete vybírat složitější sady. Děti si staví svůj svět, princip je podobný jako u Lega, ale není zde tolik součástek. Což můžete některé děti potěšit, protože ne každého Lego baví a zajímá.

Druhy sad Playmobil

Sad Playmobil je opravdu hrozně moc. K těm nejžádanějším patří například tyto sady:

 • Asterix a Obelix – moc hezká sada, která věrně ztvárňuje postavičky z oblíbeného filmu a seriálu Asterix a Obelix. Sadu koupíte na Legenio.cz.
 • City Life – základní a nejrozšířenější sada ukazuje běžný život ve městě a najdete v ní všechno – školu, policii, hasiče, motorky, auta, domy, vrtulník. Zkrátka, na co si jen vzpomenete.
 • Country krásná sada se dotýká venkova. Vybrat si můžete různé postavičky farmářů i zvířátek.
 • Dino – milují děti dinosaury? Pak je tato sada právě pro ně jako stvořená.
 • Novelmore – sada je určena zejména pro milovníky rytířů, fantasy a soubojů. Jsou v ní draci, věže, hradby, meče, rytíři a pomůcky na různé boje. Pro kluky velmi ideální a propracované. U nás má velký úspěch právě tato sada. TOP.
 • Princess – tato sada je určena pro holčičky a je velmi krásná. Vybrat si můžete nádherné princezny, zámek, různé doplňky, komnaty, ložnice. TOP.
 • Wilf Lifesada pro dobrodruhy. S ní se děti vydají na zimní expedici nebo se podívají do džungle.
 • Wiltopia – ideální sada pro milovníky a milovnice zvířat. Opravdu – zde najdete snad všechna zvířátka, na která si jen vzpomenete.
Playmobil

Adventní kalendář Playmobil

Dětem jsem koupila adventní kalendář Playmobil sadu Novelmore. Adventních kalendářů se prodává hodně druhů a jsou opravdu překrásné. Jestli plánujete zakoupit stavebnice Playmobil, doporučuji tento adventní kalendář koupit. Dávám jej dětem místo sladkostí k Mikuláši.

Playmobil: Jaké hračky vybrat? Zkušenosti, recenze
Playmobil: Jaké hračky vybrat? Zkušenosti, recenze

Kde Playmobil koupit?

Stavebnici Playmobil koupíte výhodně v českém e-shopu Legenio.cz. V tomto e-shopu mě překvapil obrovský výběr stavebnic a také dobré ceny. Jinak samozřejmě velký výběr stavebnic a adventních kalendářů Playmobil najdete také na Amazon.de.

PLAYMOBIL na LEGENIO.CZ

10 Hodnocení
Playmobil

Nádherná stavebnice / hračka v jednom. Díly jsou velké, dětem se dobře staví a hezky si s ní vyhrají. Vybrat si můžete z několika různých sad, které jsou určeny pro kluky a (nebo) holky. Překvapilo mě, jak je stavebnice krásná a děti z ní jsou nadšené. Určitě koupím další.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Krásné sady
 • Promyšlené a propracované
 • Kvalitní
 • Vyrobeno v Evropě
 • Lze dokoupit adventní kalendář
 • Sady lze kombinovat (i když u některých sad to bude vypadat trošku divně 🙂 )
 • Na výběr neuvěřitelné množství hraček
 • Za mě lepší než Lego (ale to je na zvážení, někdo ocení Playmobil více, jiný dá přednost Legu).
ZÁPORY
 • Některé čílky se mohou zlomit, protože jsou malé - doporučuji pro děti nejdříve od 4 až 5 let.
Playmobil

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart