Letos jsme pojali tvoření anděla, čerta a Mikuláše netradičně a vyrobili jsme roztomilé 3D ozdobičky, které můžete zavěsit na větvičku, postavit na parapet nebo s nimi hrát divadlo. V článku na vás čeká tip na tvoření a také PDF ke stažení zdarma. PDF stačí vytisknout, vybarvit, vystřihnout a slepit.

Obsah

Co jsme vyrobili

Děti vybarvili omalovánku anděla, čerta  Mikuláše, ze které jme snadno vytvořili 3D papírové ozdobičky. Martínek byl velmi překvapený, že se dá z obyčejného papíru jednoduše složit čert do ručičky.

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření se hodí pro děti nejdříve okolo tří let. Filka ve třech letech postavičky ještě neuměl moc vybarvit, Martínkovi to šlo ve čtyřech letech o poznání lépe. Stříhání bylo na děti těžké, tak jsem postavičky vystřihla já. K sobě je lepily samy.

Co budete potřebovat

  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Pastelky
  • Nůžky
  • Vytištěné PDF

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

PDF jsem vytiskla. Děti vybarvily postavičky.

Poté jsem vystřihla postavičky dle tlustých čar. U anděla jsem nastřihla také křídla (opět pouze v místě tlustých čar).

Děti slepily tělíčko k sobě do pomyslného kužele, u andělíčka jsem zasunula křížem k sobě křidélka a postavičky byly hotové.

PDF zdarma

Na jednom listu najdete nakresleného anděla, čerta a Mikuláše.

PDF KE STAŽENÍ ZDARMA

Závěrem

Snadné a pro děti zábavné tvoření u nás mělo úspěch. Dětem se postavičky moc líbily a dokonce si s nimi i chvíli hrály. Obyčejný papír je poměrně tenký a anděl, čert a Mikuláš se mohou velmi rychle znehodnotit. I tak ale vybarvování a lepení stálo za to.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart