Letos jsme pojali tvoření anděla, čerta a Mikuláše netradičně a vyrobili jsme roztomilé 3D ozdobičky, které můžete zavěsit na větvičku, postavit na parapet nebo s nimi hrát divadlo. V článku na vás čeká tip na tvoření a také PDF ke stažení zdarma. PDF stačí vytisknout, vybarvit, vystřihnout a slepit.

Obsah

Co jsme vyrobili

Děti vybarvili omalovánku anděla, čerta  Mikuláše, ze které jme snadno vytvořili 3D papírové ozdobičky. Martínek byl velmi překvapený, že se dá z obyčejného papíru jednoduše složit čert do ručičky.

nahoru ↑

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření se hodí pro děti nejdříve okolo tří let. Filka ve třech letech postavičky ještě neuměl moc vybarvit, Martínkovi to šlo ve čtyřech letech o poznání lépe. Stříhání bylo na děti těžké, tak jsem postavičky vystřihla já. K sobě je lepily samy.

nahoru ↑

Co budete potřebovat

  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Pastelky
  • Nůžky
  • Vytištěné PDF

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

nahoru ↑

Jak na to

PDF jsem vytiskla. Děti vybarvily postavičky.

Poté jsem vystřihla postavičky dle tlustých čar. U anděla jsem nastřihla také křídla (opět pouze v místě tlustých čar).

Děti slepily tělíčko k sobě do pomyslného kužele, u andělíčka jsem zasunula křížem k sobě křidélka a postavičky byly hotové.

nahoru ↑

PDF zdarma

Na jednom listu najdete nakresleného anděla, čerta a Mikuláše.

PDF KE STAŽENÍ ZDARMA

nahoru ↑

Závěrem

Snadné a pro děti zábavné tvoření u nás mělo úspěch. Dětem se postavičky moc líbily a dokonce si s nimi i chvíli hrály. Obyčejný papír je poměrně tenký a anděl, čert a Mikuláš se mohou velmi rychle znehodnotit. I tak ale vybarvování a lepení stálo za to.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart