Papoušek z barevného papíru a otisku ruky

Velmi snadný a krásný papoušek nám zdobí nástěnku. K vytvoření postačí barevný papír, čtvrtka a vodovky. Do článku jsem připravila návod, jak na to.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Ze čtvrtky a barevného papíru vyrobily děti obrovského a krásného papírového papouška. Papoušek je veliký, rozměry jsou přibližně jako formát čtvrtky A3.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou už tříleté děti. I když takto malé děti nezvládnou vytvořit obrázek zcela samy, tak lepení je bude velmi bavit. Filka ve čtyřech letech lepil a vybarvoval zcela sám, se stříháním jsem mu pomohla.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Čtvrtku
  • Vodovky nebo pastelky, fixy
  • Bílý papír na oko
Banner Cute Zvířátka

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na barevný papír jsem obkreslila dětskou ručičku. Z různých barevných papírů jsem vystřihla několik ručiček. Na čtvrtku jsem nakreslila hlavu, zobák a tělo papouška. Děti papouška vybarvily podle své fantazie.

Papoušek z barevného papíru a otisku ruky
Papoušek z barevného papíru a otisku ruky

Vybarvovaly vodovkami (anilinky). Použít můžete také pastelky nebo fixy. Když barva zaschla, nalepily děti na papouška ruce z papíru. Filka lepil zespodu nahoru, Martínek lepil, jak ho napadlo.

Papoušek z barevného papíru a otisku ruky
Papoušek z barevného papíru a otisku ruky

Závěrem

K vytvoření papouška jsme použili obyčejnou čtvrtku formátu A4. Vrstvením a lepením ručiček vznikl obrovský pestrobarevný papoušek, který krásně zdobí dětský pokojíček.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart