Papírový adventní věnec: Tvoření pro děti

Letos jsme vyrobili snadný adventní věnec z papíru. Výrobu zvládnou i menší děti, bude bavit předškoláky i děti na prvním stupni základní školy. Do článku jsem připravila tip, na krásné vyrábění.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Co jsme vyrobili

Tento rok jsme vytvořili snadný papírový adventní věnec. Jestli hledáte složitější věnec, který bude hezky vyvedený do prostoru (3D), podívejte se na článek: DIY adventní věnec z papíru a ruliček – tento věnec je vytvořen z barevného papíru a z ruliček od toaletního papíru. Vyrábění je spíše složitější.

Papírový adventní věnec: Tvoření pro děti
Papírový adventní věnec: Tvoření pro děti

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou už tříleté děti, které mohou vyzkoušet jednodušší verzi adventního věnce. Předškoláci zvládnou vytvořit věnec zcela samy, budou potřebovat pomoc s vystřihováním barevného papíru a se stříháním papírového věnce. Školáci zvládnou vytvořit věnec zcela sami – možná, že budou potřebovat malou pomoc se stříháním.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku nebo tenký karton
  • Vodovky (tempery)
  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Nůžky
Banner Cute Zvířátka

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ze čtvrtky jsem vystřihla papírový věnec. Z barevného papíru jsem připravila větvičky, svíčky, plamínky a ozdobičky na věnec. Děti nejprve papírový věnec vybarvily zelenou vodovkou. KDyž barva uschla, ozdobily věnec větvičkami, slepily svíčky, které nalepily na papírový věnec a nakonec věnec ozdobily papírovými ozdobami.

Papírový adventní věnec: Tvoření pro děti
Papírový adventní věnec: Tvoření pro děti

Pro tříleté děti: Malé děti mohou věnec vybarvit vodovou a rovnou jej mohou ozdobit svíčkami a papírovými ozdobami. Menší děti mohou místo vybarvování vodovkami zdobit věnec vystřižený přímo ze zeleného papíru.

Závěrem

Snadný a krásný adventní věnec jsme připevnili na nástěnku jako náš první vánoční výrobek. Věnec sice nenahradí krásný adventní věnec z větviček, ale děti se mohou při vyrábění dozvědět více informací o tom, co to adventní věnec je a kdy se zapalují svíčky.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart