RECYKLUJEME

Papíroví draci jako dekorace do dětského pokojíčku

Letos jsme byli poprvé pouštět draka. Dětem se pouštění moc líbilo, a tak jsme vyrobili draka z kartonu a z barevných papírů jako dekoraci do dětského pokojíčku. Každý si nalepil svého. Tvoření je snadné a mělo obrovský úspěch. V článku najdete inspiraci, jak na to.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho aktivita určena

Lepení se hodí pro děti od dvou a půl let. Filka ve třech letech nalepil draka sám, pouze potřeboval poradit, kam patří barevné fáborky. Martínek měl výsledek hotový raz dva. Děti, které chodí do první třídy, mohou vystřihnout části na draka samy. Budou potřebovat pomoc se stříháním kartonu.

Co budete potřebovat

  • Kus kartonu z krabice
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Barevné papíry a bílý papír na oči
  • Fixu na oči
  • Krepový papír

Podzimní aktivity pro děti v PDF

PODZIMNÍ AKTIVITY V PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem nastříhala všechny potřebné části. Žlutého draka, krátké a delší fáborky z krepového papíru na střapce a ocas, oči z bílého papíru, nos, pusu a tváře. Připravila jsem kus kartonu a začali jsme s vyráběním. Děti nalepily na karton draka, kterého jsem vystřihla.

Poté mu nalepily oči, nos a pusu. Nakonec připevnily barevné fáborky. Společně jsme odkryli na okrajích kousek žlutého papíru, děti pořádně tento kus natřely lepidlem a nalepily fáborky. Odkrytý kousek opět přitiskly na karton.

Papíroví draci jako dekorace do dětského pokojíčku

Papíroví draci jako dekorace do dětského pokojíčku

Závěrem

Toto jednoduché lepení se jim moc líbilo. Hned jsme draky vyzdobili dětský pokojíček. Díky tomu, že jsme draky nalepili na karton, získala dekorace nový, pevnější, rozměr. Draka můžete vyrobit pouze z barevného papíru a karton nemusíte používat. Bude měkký, nebude tak pevný, ale lepení bude pro děti stejně atraktivní.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart