RECYKLUJEME

Papíroví draci jako dekorace do dětského pokojíčku

Letos jsme byli poprvé pouštět draka. Dětem se pouštění moc líbilo, a tak jsme vyrobili draka z kartonu a z barevných papírů jako dekoraci do dětského pokojíčku. Každý si nalepil svého. Tvoření je snadné a mělo obrovský úspěch. V článku najdete inspiraci, jak na to.

Obsah

Pro koho aktivita určena

Lepení se hodí pro děti od dvou a půl let. Filka ve třech letech nalepil draka sám, pouze potřeboval poradit, kam patří barevné fáborky. Martínek měl výsledek hotový raz dva. Děti, které chodí do první třídy, mohou vystřihnout části na draka samy. Budou potřebovat pomoc se stříháním kartonu.

Co budete potřebovat

  • Kus kartonu z krabice
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Barevné papíry a bílý papír na oči
  • Fixu na oči
  • Krepový papír

Podzimní aktivity pro děti v PDF

PODZIMNÍ AKTIVITY V PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem nastříhala všechny potřebné části. Žlutého draka, krátké a delší fáborky z krepového papíru na střapce a ocas, oči z bílého papíru, nos, pusutváře. Připravila jsem kus kartonu a začali jsme s vyráběním. Děti nalepily na karton draka, kterého jsem vystřihla.

Poté mu nalepily oči, nos a pusu. Nakonec připevnily barevné fáborky. Společně jsme odkryli na okrajích kousek žlutého papíru, děti pořádně tento kus natřely lepidlem a nalepily fáborky. Odkrytý kousek opět přitiskly na karton.

Závěrem

Toto jednoduché lepení se jim moc líbilo. Hned jsme draky vyzdobili dětský pokojíček. Díky tomu, že jsme draky nalepili na karton, získala dekorace nový, pevnější, rozměr. Draka můžete vyrobit pouze z barevného papíru a karton nemusíte používat. Bude měkký, nebude tak pevný, ale lepení bude pro děti stejně atraktivní.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart