Papírové kaštany: Podzimní lepení pro malé děti

Toto krásné lepení se dětem moc líbilo. Tvoření kaštánku zaujme předškoláky, prvňáčky i tříleté děti. Inspirovali jsme se v mateřské školce. Děkujeme.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou už tříleté děti. Pro tříleté děti můžete připravit větší bodlinky ve tvaru trojúhelníku, pro starší děti můžete bodlinky zmenšit, abyste lepení ještě ztížili. Vyrábění bude bavit i prvňáčky, i když pro ně bude spíše jednoduché. Lepení papírového kaštánku využijete také například v družině.

Papírové kaštany: Podzimní lepení pro malé děti
Papírové kaštany: Podzimní lepení pro malé děti

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Oči
Banner e-shop

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem připravila jednotlivé části na kaštan – z tmavě zelného papíru jsem vystřihla čepičku, ze světle zeleného papíru dostatečně velké trojúhelníky, aby se dětem dobře lepily. Z hnědého papíru jsem vystřihla kolo, které jsem získala obkreslením mísy. Z bílého papíru jsem připravila o něco menší. Dále jsem nachystala z růžového papíru nos, z červeného papíru pusu a také jsem připravila oči. Starší děti mohou nastříhat jednotlivé části kaštanu samy.

Papírové kaštany: Podzimní lepení pro malé děti
Papírové kaštany: Podzimní lepení pro malé děti

Děti se pustily do lepení. Nejdříve nalepily světle zelené trojúhelníčky na tmavě zelenou čepičku. Poté přilepily bílé kolečko na hnědé kolo. Na kaštan nalepily nachystanou čepičku, dolepily oči, nos a pusu a kaštánek byl hotový.

Závěrem

Krásné lepení se dětem moc líbilo. Inspirovala nás nástěnka ve školce a moc za tento nápad děkujeme. Trošku jsme jej přizpůsobili našim podmínkám. Lepení si můžete upravit podle svého (například podle toho, jaký máte doma barevný papír a s jak starými dětmi lepíte).

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart