Papírová kraslice zdobená voskovkami a vodovkami

I na Velikonoce jsme využili naše oblíbené vybarvování vodovkami na čtvrtku zdobenou bílou voskovkou. Pro malé děti je malování vodovkami velkým překvapením, starší děti si vyzkouší kreslení bílou voskovkou na bílou čtvrtku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vybarvovat mohou už dvou a půl leté děti. Takto malé děti nezvládnou kreslit voskovkami, to je na ně velmi těžké, ale vybarvit vajíčko jim půjde hezky. Obrázek zcela samy zvládnou už pětileté děti.

Co budete potřebovat

  • Bílou voskovku
  • Vodovky
  • Štětec
  • Nůžky
  • Čtvrtku
Pracovní listy Velikonoce

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na čtvrtku jsem nakreslila velké vejce, které jsem obtáhla černou voskovkou. Martínek úplně sám vejce v pěti letech ozdobil bílou voskovkou, Filkovi (4 roky) jsem pomohla, protože na něj bylo těžké kreslit bílou pastelkou na bílý papír. Děti vajíčko vybarvily podle své fantazie. Po zaschnutí jsme vejce vystřihli a výkres byl hotový.

Papírová kraslice zdobená voskovkami a vodovkami
Papírová kraslice zdobená voskovkami a vodovkami

Závěrem

Vyrábění se hodí i pro malé děti, které ještě neumí lepit, ale už rády malují či vybarvují vodovkami. Starší děti si procvičí práci s bílou pastelkou na bílém podkladu, což není nic snadného. Pro děti je velmi těžké, že nevidí, co kreslí a nepamatují si, kam malovali a kam ještě ne.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart