Paměťová hra pro malé děti od Albi: Veverčáci

Hra Veverčáci je poměrně levná, na první pohled má složitá pravidla, ale když jsme pochopili, jak na to, vyklubala se z ní skvělá hra i pro pětileté děti. V článku najdete jednoduše vysvětlená pravidla a také fotografie herních karet.

Obsah

Pro koho je hra určena

Hra je dle výrobce určena pro děti od šesti let, ale už pětileté dítě ji poměrně dobře zvládne. Martínka v pěti letech moc baví. Hra je zabalena v malé krabičce a na jednu stranu se skvěle hodí na cesty, na stranu druhou je potřeba počítat s tím, že je potřeba na nějaký stůl rozložit značné množství karet.

Princip hry

Principem hry je získat pět oříšků. Ty jsou nakresleny na oboustranných kartách – na jedné straně je jeden nebo dva oříšky, z druhé strany jsou listy.

Paměťová hra pro malé děti od Albi: Veverčáci
Paměťová hra pro malé děti od Albi: Veverčáci

Návod a pravidla hry

Na stůl rozložíte 9 karet (3×3 karty) se symboly – list, kámen, houba. Okolo těchto karet rozložte karty s oříšky (rohy zůstanou prázdné). V balíčku jsou čtyři karty veverčáků. Každý hráč si vybere jednoho veverčáka a postaví ji před kartu oříšku. Cílem hry je nasbírat co nejvíce oříšků. Veverčáci usilují o oříšky na druhé straně od místa, kde stojí. Aby se k těmto oříškům dostali, je potřeba uhádnout barvu nebo symbol na druhé straně karty. To, jestli se hádá barva nebo tvar, ukazuje karta veverčáka (na jedné straně jsou nakresleny symboly, na straně druhé barvy). Když uhádnete všechny tři karty a získáte oříšky, otočí ostatní hráči své karty veverčáků a například místo barev hádají tvary. Veverčák, který získal oříšky, se posune o jedno políčko doprava či doleva. Hra končí v momentě, kdy jeden z veverčáků získá pět oříšků. V případě, že získá šest oříšků, musí jednu kartu s oříšky vrátit zpět. Pokud usilujete s více veverčáky o stejné oříšky a veverčák vám je sebere, nebo pokud vám nevyhovuje karta s oříšky, kterou máte získat, můžete se posunout o jedno políčko doprava nebo doleva. Při tomto posunutí jedno kolo nehádáte. Hru lze ještě ztížit. Například tím, že karty s oříšky otočíte na listy a počty oříšků vám budou ukryty. Nebudete vědět, zda usilujete o jeden či dva oříšky.

Co v balení najdete

  • Návod
  • 9 oboustranných karet lesa
  • 12 karet oříšků (1 až 2 oříšky na líci, listí na rubu)
  • 4 karty veverčáků
Paměťová hra pro malé děti od Albi: Veverčáci
Paměťová hra pro malé děti od Albi: Veverčáci

Hodnocení hry

Pravidla jsou na první pohled těžká a možná až nepochopitelná. Když se člověk prokouše popisem, co kam rozložit a co se hádá, případně kam se jaká karta posune, tak je tato paměťová hra super. Dětem jsem názorně vysvětlila, co hádají a co se otáčí. Hned to pochopily.

Kde hru koupit

Hru máme z Albi.cz a je moc fajn. V tomto e-shopu už je bohužel vyprodaná, ale k dostání je zatím na Knihydobrovsky.cz.

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart