KOJENECKÉ POTŘEBYTESTUJEME

Odsávačka hlenů pro kojence GAMA

Než se narodí miminko, řeší nastávající maminka úplně vše, třeba také to, jakou koupit odsávačku, když má dítě rýmu. Máte několik možností v podobě odsávačky, kterou připevníte na vysavač, balónové odsávačky nebo obyčejné hadičkové odsávačky hlenů pro kojence GAMA.

Proč nekupovat odsávačku za stovky až tisíce korun

Ze začátku nevíte, zda bude mít dítě až takovou rýmu, aby se vám koupě takto drahé vymoženosti vrátila. Nejprve můžete pořídit hadičkovou odsávačku hlenů s plastovým kalíškem. Pořizovací cena je přibližně 30 Kč. Až miminko poroste, uvidíte, jak často bude nemocné, a zda využijete dražší odsávačku.

Běžnou rýmu s touto odsávačkou zvládnete. Není potřeba kupovat dražší (lepší). Jsem s ní spokojena a mám už druhou. Používala jsem často a ta první se opotřebovala. Zbytečné je kupovat hadičkovou odsávačku se skleněným kalíškem, protože kalíšek nepřijde do kontaktu s dítětem, proto není třeba mít skleněný, plastový stačí. Co je důležitější, tak jsou hadičky. ty se dávají do nosu, špatně se čistí a ještě hůře schnout. To je hlavní úskalí hadičkové odsávačky.

7.5 Celkové hodnocení
Odsávačka hlenů pro kojence GAMA

Levná odsávačka hlenů pro kojence vám poslouží poměrně dobře. Vyplatí je ji mít doma jako rezervní odsávačku.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
8
Údržba
6
Životnost
8
Klady
  • Nízká cena (přibližně 30 Kč).
  • Funguje dobře, ale extrémně velkou rýmu by nezvládla (obyčejnou ano).
Zápory
  • Hadičky nejdou vysušit a špatně se čistí. Vyřešila jsem po čase koupí nové odsávačky za 30 Kč.
  • Bývá vyprodaná.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.