OCEÁN, MOŘSKÝ SVĚT, RYBY: 9 tipů na tvoření pro děti

Fascinuje vás mořský svět? V článku jsem pro vás připravila devět tipů na vyrábění na téma mořský či vodní svět, které budou děti přímo milovat. Podívejte se na snadné vybarvování, zvířátka z otisků ruky, dekorace do bytu nebo dekorace na okna.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Tip č.1: Kouzelné medúzy

Na čtvrtku jsem nakreslila bílou voskovkou medúzy. Děti vybarvily čtvrtku anilinovými vodovkami – vystínovaly ji fialovou, modrou a přidaly odstíny bílé. Čtvrtka jim odkryla podmořský svět medúz. Děti okolo tří až čtyř let mohou obrázek pouze vybarvit. Děti, které chodí do školy, jej mohou vytvořit zcela samy. Kreslení bílou voskovkou na bílý papír není vůbec snadné.

CELÝ ČLÁNEK

Kouzelné medúzy: Letní tvoření pro děti
Kouzelné medúzy: Letní tvoření pro děti

Tip č.2: Snadná medúza a krakatice

Ze čtvrtky, anilinek a krepového papíru jsme vyrobili medúzy a krakatice, které jsme pověsili na nástěnku. Pro koho je tvoření určeno?

  • 2 AŽ 3 ROKY – Vyrábět mohou už malé děti okolo tří let věku. Takto malé děti mohou vybarvit čtvrtku vodovkami a ozdobit ji barevným papírem.
  • 4 ROKY A VÍCE – Starší děti okolo čtyř až pěti let (a více) mohou čtvrtku vybarvit temperovými barvami nebo anilinkami a ozdobit ji krepovým papírem, který je na manipulaci náročnější.

CELÝ ČLÁNEK

Letní tvoření pro děti: Snadná medúza a krakatice
Letní tvoření pro děti: Snadná medúza a krakatice

Tip č. 3: Rybí svět z otisků ruky

Vytvořili jsme vodní svět z otisků ruky. Jeden výkres jsme namalovali pomocí vodovek a temperových barev a druhý pomocí voskovek, které lze trošku rozetřít vodou. Použít lze samozřejmě také klasické pastelky. Myslela jsem si, že vyrábění bude hračka, ale nebylo to tak snadné, jak jsem si myslela. Celý obrázek, jak jsme ho namalovali my, zvládnou nejdříve čtyřleté děti. Jestli hledáte tvoření pro čerstvě dvouleté děti, raději bych vám doporučila vyzkoušet nějaké výkresy s domácími prstovými barvami. Práce s obyčejnou temperou je pro takto malé děti těžká.

Letní tvoření pro děti: Rybí svět z otisků ruky
Letní tvoření pro děti: Rybí svět z otisků ruky

CELÝ ČLÁNEK

Tip č. 4: Akvárium z otisku prstu

Na modrý barevný papír děti natiskaly prstíčky oválky, které představovaly rybičky. Výkres doplnily o mořskou trávu, kterou lze udělat například z foukací fixy nebo foukáním brčkem. Myslela jsem si, že vyrábění zvládnou nejmenší děti, ale jak se ukázalo, je to pro ně poměrně dosti těžké. Tvoření bych doporučila pro děti nejdříve od čtyř let. Filkovi dalo v necelých čtyřech letech vyrábění zabrat.

CELÝ ČLÁNEK

Tip na letní tvoření pro děti: Akvárium z otisku prstu
Tip na letní tvoření pro děti: Akvárium z otisku prstu

Tip č. 5: PDF ZDARMA: Strašidelná ryba omalovánka

Omalovánka je určena pro děti, které chodí do školky nebo navštěvují první stupeň základní školy. Dětem okolo pěti let se bude zdát ryba vtipná a rády ji budou přeměňovat. Ryba děti bavila dlouho. Ještě několik dní po tvoření. Děti, které chodí do školky, budou potřebovat s přehýbáním pomoc dospělého. Samy nezvládnou papír správně ohnout. Starší děti na základní škole zvládnou rybu vytvořit zcela samy.

CELÝ ČLÁNEK

PDF ZDARMA: Strašidelná ryba omalovánka
PDF ZDARMA: Strašidelná ryba omalovánka

Tip č. 6: Mořský svět: Letní dekorace na okno

Vytvořili jsme rybičky a živočichy, kteří žijí v oceánu. Děti lepily klauna očkatého, skaláry, měsíčníka svítivého, kraba, krakatici a medúzu. K sestrojení dekorací nám stačilo lepidlo a barevný papír. Lepení se hodí i pro děti, kterým ještě nebyly tři roky. Filku v necelých třech letech nejvíce bavilo vytvářet medúzu, Martínka fascinovala krakatice i měsíčník stříbrný. U lepení nám velmi pomohla kniha Oceán, podle které jsme obrázky vytvářeli.

CELÝ ČLÁNEK

Mořský svět: Letní dekorace na okno
Letní dekorace na okno

Tip č. 7: DIY kouzelné akvárium ze skleněné láhve

Vyrobili jsme akvárium s rybičkami, řasami a medúzami. Vyzkoušeli jsme různé velikosti lahví – od marmelády, jogurtu, okurek a mléčného nápoje. Abychom vytvořili akvárium, stačila nám barevná brčka, zelený igelit, kelímek od jogurtu. Vyrábění se hodí pro děti od pěti let. Menší děti mohou s tvorbou akvária pomáhat rodičům. Výsledek se jim bude moc líbit. U mladších dětí dejte pozor, aby sklenici nerozbily. Vyrábění není vhodné pro děti do tří let, které si strkají malé předměty do pusy.

DIY kouzelné akvárium ze skleněné láhve
DIY kouzelné akvárium ze skleněné láhve

CELÝ ČLÁNEK

Tip č. 8: Chytání ryb: Akvárium z ruliček od toaletního papíru a vodovek

Mořské živočichy mohou vyrábět s pomocí dospělého už čtyřleté děti. Filka poctivě vybarvoval ruličky od toaletního papíru a činnost mu šla hezky od ruky. Z ruliček od toaletního papíru jsem vystřihla rybičky, žáby, medúzy i chobotnice.

CELÝ ČLÁNEK

Chytání ryb: Akvárium z ruliček od toaletního papíru a vodovek
Chytání ryb: Akvárium z ruliček od toaletního papíru a vodovek

Tip č. 9: Zlatá rybka v akváriu

Vyrábění se hodí pro tříleté děti. Filku ve třech letech výroba rybky a akvária moc bavila. Zajímala také pětiletého Martínka. Ten si u tohoto úkolu procvičil také obtahování a obtahoval na těle rybky šupiny

CELÝ ČLÁNEK

Zlatá rybka v akváriu: Tvoření pro malé děti
Zlatá rybka v akváriu: Tvoření pro malé děti

Závěr

Připravila jsem článek, který se tematicky zaměřuje na vodní svět – medúzy, chobotnice, ryby. U každého tipu na tvoření najdete odkaz na původní článek. Podle návodu vytvoříte zajímavé výkresy.

Pracovní sešit Léto 2
Pracovní sešit Léto 2

KOUPIT PDF V E-SHOPU

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart