Originální obraz: Podzimní upršené počasí (3+)

Děti si přály kreslit barvami déšť. Vytvořili jsme krásný obrázek zamračené oblohy a deště, kde nechybí ani důležitý doplněk pro venkovní procházky – deštník. K nakreslení podkladu jsme použili houbičku a k vytvoření kapek deště vatovou tyčinku (nebo prst). Tip na zajímavý obrázek najdete v článku.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho aktivita určena

Zábavné tiskání houbičkou zvládnou i tříleté děti. Použití je snadné, Filku i Martínka tento způsob moc bavil. Pro ně to bylo lepší než vybarvovat celý papír štětcem. Vznikl zajímavý neotřelý podklad, v němž se vpíjely barvy jedna do druhé a zároveň nebyla ve čtvrtce vyrytá díra. 🙂

Co budete potřebovat

  • Kus kartonu z krabice (nemusí být)
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Barevné papíry
  • Tempery
  • Houbičku
  • Vatovou tyčinku (nemusí být)

Podzimní aktivity pro děti v PDF

PODZIMNÍ AKTIVITY V PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem vystřihla deštník. Martínek si vybral svou oblíbenou fialovou barvu  a Filka chtěl růžový deštník. Na tácek jsem připravila barvy (modrou, černou). Děti nanesly štětcem barvy na čtvrtku tak, aby na ni ulpělo větší množství tempery trošku dál od sebe. Barvy můžete nanášet také přímo z tuby. U malých dětí tento způsob moc nedoporučuji, i když je rychlejší. Mohly by vymáčknout velké množství barvy na jedno místo.

Když byla tempera na čtvrtce, dala jsem dětem do ruky houbičku, která byla namočená ve vodě a řádně vyždímaná. Houba nesmí být nasáklá, ale zároveň nesmí být úplně suchá. Děti tiskaly a roztíraly barvu po čtvrtce tak, aby na ní nezůstalo jediné bílé místo. Výtvor jsme nechali uschnout. Poté na něj nalepily deštník. Na tácek jsem nanesla bílou barvu. Martínek nejprve tiskal prstíčkem a vytvářel déšť. Během kreslení se rozhodl, že bude déšť vyrábět pomocí vatové tyčinky, a tak děti nanášely barvu tyčinkou na papír a dělaly kapky deště.

Když obrázek uschl, vyřízla jsem z krabice větší rovný podklad, na který jsme obrázek nalepili. Podklad jsem řezačkou zarovnala a výtvor byl hotový. Lepení čtvrtky na kus kartonu není nutné. Výkres na kartonu více vydrží a my jej pověsíme na stěnu jako obraz.

Závěrem

Tímto výtvorem si děti trénovaly prostorovou představivost. Martínek dokázal rozmístit kapky deště rovnoměrně na obraz (i pod deštník, kde za normálních okolností neprší), kdežto Filka tečkoval a tečkoval a tečkoval stále na jednom místě. Ve třech letech na něj bylo rovnoměrné rozmístění v prostoru ještě těžké.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart