Oblékací panenky a panáčci v uniformách

Oblékání panáčků a panenek do uniforem bylo trefou do černého. Děti seděly jako pěny a připevňovaly panáčkům uniformy výpravčích, popeláře, hasiče i zdravotní sestřičky. Aby se jim lépe pracovalo, připravila jsem jim na hromádky jednotlivé sety.

Obsah

Pro koho je hra určena

Oblékání panáčků je určeno pro děti od tří let, ale zabaví se jím i dvouleté dítě. Filka ve dvou letech panáčky obléká moc rád. Občas nasadí obráceně boty, ale jinak se vždy strefí. 🙂 Při hraní děti raději vždy hlídám,  i když si kousky papíru nestrkají do pusy, jistota je jistota. Děti by měly být při hraní pod dohledem rodičů.

Oblékací panenky a panáčci v uniformách

Oblékací panenky a panáčci v uniformách

Co série oblékacích panáčků obsahuje

Tentokrát toho je opravdu hodně. V PDF najdete čtyři panenky, čtyři panáčky. Panenky  a oblečení jsou kompatibilní již s vytvořenou kolekcí Podzim 2019. Panáčci jsou o deset procent větší než panenky. V PDF najdete na oblečení na panáčky, na panenky a také uniformy na dvojice.

 • Panáčci: voják, popelář, lodní kapitán, záchranář
 • Panenky: zdravotní sestřička, pošťačka
 • Dvojice: letuška a stevard, policisté,  lékaři, výpravčí

Časový harmonogram výroby

Listy jsem zalaminovala během deseti minut. Se stříháním to bylo horší. Výroba se značně protáhla, ale výsledek se mi líbí. Martínek je nadšený. 🙂 Subjektivně musím říci, že mi výroba panenek s laminováním přišla jednodušší. Vystříhat klasickou verzi bylo horší.

Co budete potřebovat

Klasická verze

 • Papír / čtvrtku
 • PDF předlohu
 • Nůžky (na nehty nebo velmi malé nůžky)

K zalaminování

 • Papír
 • Laminovačku a folie (vzala jsem 100 mic)
 • Suchý zip v metráži (přibližně 1,5 metru)
 • Nůžky (na nehty nebo velmi malé nůžky)
 • PDF předlohu

Koupit PDF v e-shopu za 30 Kč

Youtube

Jak na výrobu

Vyrobit oblékací panáčky je snadné. Na výběr máte dvě možnosti. První variantou jsou panáčci bez laminování, druhou možností jsou panáčci s laminací a suchými zipy. Pro malé děti je vhodnější varianta s laminováním. I dvouleté dítě zvládne oblékat zalaminovanou panenku. Panenky se tolik neponičí. Varianta s laminováním se snadněji stříhá, avšak čas, který ušetříte na stříhání, zase věnujete na lepení suchých zipů. Bílý suchý zip pořídíte v galanterii nebo na Aliexpress (více o suchých zipech najdete v článku Začínáme s laminováním).

Papírová verze

Máte-li dobrou barevnou tiskárnu, která umí tisknout na čtvrtku (já ji nemám), jste šťastlivci. Můžete panenky vytisknout rovnou na čtvrtku, vystřihnout a máte hotovo. Mně se na čtvrtku tisknout nepodařilo. Vytiskla jsem PDF na obyčejný papír. Papíry jsem nalepila na čtvrtku, zatížila knihami. Poté, co lepidlo zaschlo, jsem panenky vystřihla.

Verze k zalaminování

PDF jsem vytiskla na obyčejný papír, který jsem zalaminovala. Oblečení a panáčky jsem vystřihla. Vzala jsem samolepicí suchý zip v metráži, nastříhala jsem jej tak, aby pasoval na spodní prádlo panenky a hrubou část suchého zipu jsem na místo spodního prádla nalepila. Kousek suchého zipu jsem nabarvila pastelkou, do tónu panenčiny pleti, a nalepila jsem jej na nohy, abych mohla připevnit boty a kozačky. Fixou jsem nabarvila další část zipu, kterou jsem nalepila na hlavu. Doporučuji použít starou fixu. Suchý zip není k fixám moc šetrný. Jestli byste chtěli barevné spodní prádlo, které by ladilo s oblečením v dané kolekci, můžete si v galanterii pořídit barevné samolepicí suché zipy. Bílé suché zipy lze nabarvit fixou, ale suchý zip fixu trošku opotřebuje. Na oblečení jsem nalepila v místě spodního prádla kousek měkké části suchého zipu. A bylo hotovo.

Tipy na závěr

 • Oblékání uniforem se hodí pro holky i kluky. Alespoň pro ty naše rozhodně. 🙂 
 • Dámské oblečení pasuje na všechny panenky a pánské oblečení sedí na všechny panáčky. Oblečky jsou kompatibilní s kolekcí Podzim 2019.
 • Na spodní prádlo můžete, ale nemusíte, využít barevné suché zipy.

Další obrázky

Koupit PDF v e-shopu za 30 Kč

Přeji vám hodně zábavy. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto&video: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart