Oblékací panenky a panáčci v uniformách

Oblékání panáčků a panenek do uniforem bylo trefou do černého. Děti seděly jako pěny a připevňovaly panáčkům uniformy výpravčích, popeláře, hasiče i zdravotní sestřičky. Aby se jim lépe pracovalo, připravila jsem jim na hromádky jednotlivé sety.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je hra určena

Oblékání panáčků je určeno pro děti od tří let, ale zabaví se jím i dvouleté dítě. Filka ve dvou letech panáčky obléká moc rád. Občas nasadí obráceně boty, ale jinak se vždy strefí. 🙂 Při hraní děti raději vždy hlídám,  i když si kousky papíru nestrkají do pusy, jistota je jistota. Děti by měly být při hraní pod dohledem rodičů.
Oblékací panenky a panáčci v uniformách

Oblékací panenky a panáčci v uniformách

Co série oblékacích panáčků obsahuje

Tentokrát toho je opravdu hodně. V PDF najdete čtyři panenky, čtyři panáčky. Panenky  a oblečení jsou kompatibilní již s vytvořenou kolekcí Podzim 2019. Panáčci jsou o deset procent větší než panenky. V PDF najdete na oblečení na panáčky, na panenky a také uniformy na dvojice.
 • Panáčci: voják, popelář, lodní kapitán, záchranář
 • Panenky: zdravotní sestřička, pošťačka
 • Dvojice: letuška a stevard, policisté,  lékaři, výpravčí

Časový harmonogram výroby

Listy jsem zalaminovala během deseti minut. Se stříháním to bylo horší. Výroba se značně protáhla, ale výsledek se mi líbí. Martínek je nadšený. 🙂 Subjektivně musím říci, že mi výroba panenek s laminováním přišla jednodušší. Vystříhat klasickou verzi bylo horší.

Co budete potřebovat

Klasická verze
 • Papír / čtvrtku
 • PDF předlohu
 • Nůžky (na nehty nebo velmi malé nůžky)
K zalaminování
 • Papír
 • Laminovačku a folie (vzala jsem 100 mic)
 • Suchý zip v metráži (přibližně 1,5 metru)
 • Nůžky (na nehty nebo velmi malé nůžky)
 • PDF předlohu

Koupit PDF v e-shopu za 30 Kč

Youtube

Jak na výrobu

Vyrobit oblékací panáčky je snadné. Na výběr máte dvě možnosti. První variantou jsou panáčci bez laminování, druhou možností jsou panáčci s laminací a suchými zipy. Pro malé děti je vhodnější varianta s laminováním. I dvouleté dítě zvládne oblékat zalaminovanou panenku. Panenky se tolik neponičí. Varianta s laminováním se snadněji stříhá, avšak čas, který ušetříte na stříhání, zase věnujete na lepení suchých zipů. Bílý suchý zip pořídíte v galanterii nebo na Aliexpress (více o suchých zipech najdete v článku Začínáme s laminováním).

Papírová verze

Máte-li dobrou barevnou tiskárnu, která umí tisknout na čtvrtku (já ji nemám), jste šťastlivci. Můžete panenky vytisknout rovnou na čtvrtku, vystřihnout a máte hotovo. Mně se na čtvrtku tisknout nepodařilo. Vytiskla jsem PDF na obyčejný papír. Papíry jsem nalepila na čtvrtku, zatížila knihami. Poté, co lepidlo zaschlo, jsem panenky vystřihla.

Verze k zalaminování

PDF jsem vytiskla na obyčejný papír, který jsem zalaminovala. Oblečení a panáčky jsem vystřihla. Vzala jsem samolepicí suchý zip v metráži, nastříhala jsem jej tak, aby pasoval na spodní prádlo panenky a hrubou část suchého zipu jsem na místo spodního prádla nalepila. Kousek suchého zipu jsem nabarvila pastelkou, do tónu panenčiny pleti, a nalepila jsem jej na nohy, abych mohla připevnit boty a kozačky. Fixou jsem nabarvila další část zipu, kterou jsem nalepila na hlavu. Doporučuji použít starou fixu. Suchý zip není k fixám moc šetrný. Jestli byste chtěli barevné spodní prádlo, které by ladilo s oblečením v dané kolekci, můžete si v galanterii pořídit barevné samolepicí suché zipy. Bílé suché zipy lze nabarvit fixou, ale suchý zip fixu trošku opotřebuje. Na oblečení jsem nalepila v místě spodního prádla kousek měkké části suchého zipu. A bylo hotovo.

Tipy na závěr

 • Oblékání uniforem se hodí pro holky i kluky. Alespoň pro ty naše rozhodně. 🙂 
 • Dámské oblečení pasuje na všechny panenky a pánské oblečení sedí na všechny panáčky. Oblečky jsou kompatibilní s kolekcí Podzim 2019.
 • Na spodní prádlo můžete, ale nemusíte, využít barevné suché zipy.

Další obrázky

Koupit PDF v e-shopu za 30 Kč

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Oblékací panenky a panáčci v uniformách
Přeji vám hodně zábavy. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart