KOJENECKÁ MLÉKA A KAŠETESTUJEMEVŠECHNY ČLÁNKY

Nutrilon ProNutra krupicová kaše s ovocem

Kaši Nutrilon ProNutra jsem dostala na zkoušku jako dárek k nákupu a mile mě překvapila. Po otevření krabičky a sáčku není cítit žádná vůně, příprava je snadná a kaše nehrudkovatí.

Příprava a servírování

Krmím pouze ze lžičky, savku jsem zatím nezkoušela. Připravuji od oka a nedá se na tom nic zkazit. Po zamíchání směsi a vody chvíli počkejte. Kaše výrazně zhoustne. Může se vám zdát, že je potřeba při přípravě ještě trošku směsi přisypat, ale strpění. Přidat můžete za minutku, kdy je kašička hustší.  🙂

Co najdete uvnitř?

Složení: Mléko přizpůsobené věku dítěte 46,3 % [sušená demineralizovaná syrovátka (z mléka), sušené odtučněné mléko, rostlinné oleje (obsahují emulgátor: sójový lecitin) (řepkový, palmový, slunečnicový, kokosový), uhličitan vápenatý, směs vitamínů (C, niacin, D – pantothenát vápenatý, E, B1, B6, A, kys. listová, K1, D3, biotin, B12), difosforečnan železitý, síran zinečnatý, síran měďnatý, jodid draselný], obiloviny 32,1 % (pšeničná krupice 27,1 %, rýže  5 %), oligosacharidy 5,3 % (galaktooligosacharidy (z mléka), fruktooligosacharidy), ovocný prášek (jablko 4,2 %, banán 1,0 %, hruška 1,0 %, pomeranč  0,15 %, meruňka 0,1 %), sušené odtučněné mléko,  sušená demineralizovaná syrovátka (z mléka), maltodextrin,  uhličitan vápenatý.

Složení a výživové hodnoty mléčná krupicová kaše Nutrilon s ovocem

Složení a výživové hodnoty mléčné krupicové kaše Nutrilon s ovocem

Poměr ceny a kvality

Na internetu ji seženete za 80 Kč (225 gramů), což je poměrně dost. Na druhé straně se jedná o mléčnou kaši, tak je vyšší cena pochopitelná. Filkovi chutná, žádá si přídavek. Moc se mi ve složení nelíbí sójový lecitin. Kašičku seženete v drogeriích, hypermarketech, lékárnách a na internetu v obchodech s dětským zbožím. Kaši koupíte v akci nebo ve slevě například na Feedo.cz. K nákupu produktů Nutrilon můžete dostat ve vybraných akčních týdnech hezký dárek. My jsme dostali malé DUPLO.

9 Celkové hodnocení
Nutrilon ProNutra krupicová kaše s ovocem

Kaše Nutrilon ProNutra krupicová s ovocem (225 g) představuje rychlou snídani, svačinku nebo pozdní večeři. Dítě zasytí, ale obsahuje sójový lecitin.

Poměr ceny a kvality
8
Rozpustnost a chuť
10
Dostupnost
10
Složení
8
Klady
  • Snadná příprava
  • Nedělá hrudky.
  • Dítěti chutná.
  • Dobrá dostupnost
  • Zasytí.
Zápory
  • Vysoká cena
  • Není možné přidat mateřské mléko.
  • Obsahuje sójový lecitin.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.