Recenze nosítka Kibi

Po zkušenostech s nosítkem Caboo jsem byla při výběru druhého nosítka obezřetnější a vybrala jsem rostoucí nosítko Kibi modré lístky. Proč jsem se rozhodla pro Kibi? Hlavně z toho důvodu, že je rostoucí. Obavu jsem měla z nastavení, což se ukázalo, že není až tak strašné. Jenže jak moje zkušenosti s nošením přibývaly zjistila jsem, že jsou na trhu i pohodlnější nosítka.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Rozměry a parametry

Nosítko KiBi je rostoucí a můžete jej zvětšovat či zmenšovat tak, jak dítě roste. Minimální rozměry látky mezi nožičkami jsou 20 centimetrů, maximální rozměry jsou 48 centimetrů. Opěrka zad má minimální rozměry 34 centimetrů, maximální rozměry jsou 46 centimetrů. ještě donedávna patřilo k největším na trhu. Nyní se o prvenství co se velikosti týče dělí s ergonomickým nosítkem Lenka 4ever. Nosítko jsem přeměřovala a rozměry uvádím reálné použitelné (nikoli katalogové).
Nosítko Kibi - minimální rozměry

Nosítko Kibi – minimální rozměry

Nosítko Kibi - maximální rozměry

Nosítko Kibi – maximální rozměry

DALŠÍ PARAMETRY NOSÍTKA
 • Věk dítěte: do 3 let
 • Nosnost: do 20 kg
 • Na drobnou postavu: ANO
 • Na velkou postavu: ANO
 • Rozměry nosítka: Nožičky 20 – 48 cm, Záda 34 – 50 cm
 • Šířka bederního pásu: 9,5 cm
 • Tloušťka bederního pásu: 0,8 cm
 • Utažení ramenních popruhů: OBTÍŽNĚJŠÍ
 • Pohodlí bederního pásu: NENÍ PŘÍLIŠ POHODLNÝ
 • Překřížení ramenních popruhů: ANO
 • Kapucka součástí nosítka: ANO
 • Slintáčky součástí nosítka: NE
 • Cena: 2 700 Kč

Věk dítěte

Do nosítka můžete dát dítě, které drží samo hlavičku a látka mezi nožičkami je od kolínka ke kolínku. Výrobce uvádí, že je možné dát do nosítka dítě od 7 kilogramů. Bohužel mě z nosítka hodně bolela záda i u takto malého dítěte. Ale oproti nosítku Caboo představovalo velmi pohodlné nošení. Postupně jsem začala zkoušet i jiná nosítka a přišla jsem na to, že mi KiBi nevyhovuje, odložila jsem ho a když leželo dlouho ladem, zatímco jsem nosila v nosítku Lenka 4ever, prodala jsem ho. Nosítko je vhodné pro děti od 4 měsíců do 3 let (do 20 kilogramů). Dítě o takovéto hmotnosti se do nosítka vejde. Zádová opěrka nebude zcela u ramínek, ale to zase až tak nevadí. Velikost nosítka je skvělá.
Nosítko Kibi

Nosítko Kibi

Vzhled

Nosítko má bederní pás s pomyslnými přehyby. Na bederním pásu jsou našité gumičky, které se vám budou hodit, pokud budete chtít na cestách KiBi zabalit jako ledvinku. Nosítko pro děti má všitou kapucku, kterou schováte do kapsičky. Popruhy lze překřížit nebo nosit nepřekřížené. Ramenní popruhy jsou měkké. Přezky mají jistící zámek. To může být velkou výhodou, dokud se zámek nerozbije. Mně zámek držel, nezničil se. Nosítko můžete koupit z plátna (látky) nebo ze šátku – to je dražší. Zkoušela jsem klasickou starou verzi nosítka. V roce 2019 se na trhu objevilo nosítko KiBi Evo, které má měkčí bederní pás, měkčí ramenní popruhy a také na bederním pásu přibyl cvoček na větší stažení nožiček. S novou verzí nosítka zkušenost nemám.

Jak nosítko sedí?

Mně bohužel z nosítka bolela záda. A to poměrně dost, ale věřím, že někomu nosítko sedne. Já jsem ho musela poslat nakonec dál, i když jsem ho kupovala s velkou láskou, nebylo pohodlné. Nosítko se hodí na malou i velkou postavu, což je velmi příjemný benefit. Ne všechna nosítka na malé postavě sedí. Bederní pás mě tlačil a ramenní popruhy nešly pořádně utáhnout. Potřebovala jsem asistenci, abych mohla nasadit dítě na břicho. Na záda to šlo poměrně dobře.

Jak se nastavuje?

I když kolují zvěsti, že se nosítko nastavuje těžko, tak obtížné do není. Látka mezi nožičkami se přichytí za patentky, které drží velmi pevně. U staršího modelu jsou čtyři velikosti, do kterých můžete látku nastavit. Zádová opěrka se stahuje snadno popruhem. Horší je přichycení systému karabinek na očka k popruhům (viz foto výše). Připevnění karabinek je obtížné, když je chcete uchytit na očka úplně dole na ramenním popruhu. Dále musíte malého miminka u kolínek stáhnout popruhy. To jde velmi těžko.  Nastavení látky mezi nožičkami není řešeno nejšťastněji. Pokud máte dítě špatně posazené, je léto a dítě nemá teplejší kalhoty, mohou patentky způsobovat otlačeniny. Mně se tohle nestalo, protože jsem nosítko použila jen párkrát, ale viděla jsem takové případy.
Nosítko Kibi

Nosítko Kibi

Varianty

Novinkou roku 2019 je nosítko KiBi Envo, které by mělo být pohodlnější. Nosítko jsem nezkoušela, ale kdybych na něj narazila, sepíšu podrobnou recenzi. KiBi mám ráda, protože na něj mám nostalgické vzpomínky. 🙂 Bylo mým prvním nosítkem, které jsem kupovala s láskou. Mé očekávání nesplnilo, a tak jsem ho prodala, aby posloužilo někomu jinému.

KiBi na MALL.CZ

Srovnání velikostí Lenka 4ever a Kibi.

Srovnání velikostí Lenka 4ever a Kibi.

Kvalitní alternativa

Jestli hledáte perfektní rostoucí nosítko, zkuste se podívat na ergonomické nosítko Lenka 4ever Neo (recenze), které je překrásné, kvalitní a má řadu moderních vychytávek – kožené doplňky, slintáčky zdarma, magnetickou přezku na zádech, stahování látky mezi nožičkami na provázek (nikoli na cvoky), sponu na bederním pásu se zámkem, velmi měkký bederní pás i pohodlné ramenní popruhy.  Nosítko Lenka 4ever NEO je vyrobeno na Slovensku. Ergonomické nosítko se nepadělá, hodí se pro děti od velikosti 68 do velikosti 104.  Za mě naprosto nejlepší věc. Snadno ho zapnu i nastavím. Sedí na malou postavu i na velkého muže.
Recenze rostoucího nosítka Be Lenka 4ever Neo

Recenze rostoucího nosítka Be Lenka 4ever Neo

Nosítko Lenka 4ever NEO koupíte v českém e-shopu Belenka.cz. Nosítko mě překvapilo nejen svým krásným vzhledem, ale zejména poctivým provedením. Nosítko je maximálně pohodlné a jsem moc ráda, že ho mám. Děkuji za něj.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

8 Hodnocení
Nosítko Kibi

Kvalitně ušité rostoucí nosítko vyperete v pračce. Je vhodné pro děti od čtyř měsíců do tří let a lze jej dobře nastavit. Utažení ramenních popruhů je obtížnější. Starý model nosítka se ničil - lámal se bederní pás.

Poměr ceny a kvality
7
Kvalita provedení
8
Údržba
10
Životnost
8
Nastavení
7
Komfort
6
Velikost
10
KLADY
 • Je rostoucí.
 • Kvalitně ušito.
 • Velké
 • Vhodné od 4 měsíců do 3 let (7 kg až 20 kg).
 • Lze prát v pračce.
 • Slušná cena
ZÁPORY
 • Není pohodlné.
 • Nastavování popruhů se po čase zasekává.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart