KOJENECKÉ POTŘEBYNOSÍTKATESTUJEME

Nosítko Kibi modré lístky

Po zkušenostech s nosítkem Caboo jsem byla při výběru druhého nosítka obezřetnější a vybrala jsem rostoucí nosítko Kibi modré lístky. Proč jsem se rozhodla pro Kibi? Hlavně z toho důvodu, že je rostoucí. Obavu jsem měla z nastavení, což se ukázalo, že není až tak strašné.

Nošení v Kibi

Největší úskalí tkví v nastavení nosítka. Musíte totiž: nastavit ramenní popruhy  na zadní straně, délku pásků u nožiček, bederní pás a délku látky mezi nožičkami. Pro začátečníka to je dost složité, ale naštěstí existují návody na internetu, podle kterých to zvládne každý (aneb, když jsem to zvládla já, zvládnete to taky). Když je nosítko nastaveno, podle videa na Youtube do něj dáte dítě, upravíte ramenní popruhy, a je to.

Komfortní zóna

Do nosítka můžete dát dítě, které drží samo hlavičkulátka mezi nožičkami je od kolínka ke kolínku. Výrobce uvádí, že je možné dát do nosítka dítě od 7 kilogramů. Dávala jsem od 6 kg, stáhla jsem nosítko na minimum, a dalo se. Záda bolí až po několikahodinovém nošení. Nosím střídavě 13 kg a 7 kg (dvě děti). Na obě dvě je použitelné, což pro mě bylo při nákupu rozhodující.

Nosítko musíte vždy dobře nastavit a upevnit. Pokud dítě správně posadíte, není bederní pás vidět. Do nosítka dáte i tříleté dítě, což se občas hodí. Má našitou kapuci (ochrana proti větru, slunci a poslouží na spaní), která se dá schovat do kapsičky.

Údržba

Nosítko peru v pračce a počet otáček snížím na 400. Poté ho přemístím na sušák a rozprostřu ho po celé ploše, aby „leželo“. Schne docela rychle. Když je slunečno, tak přes den uschne bez problémů. V zimě to je horší, to schne až 24 hodin.

Vybrala bych jej jako nováček znovu? Ano. Představuje dobrý poměr ceny a kvality. Avšak ne každému sedí. Po zkušenostech s nošením bych si za nosítko pár set korun připlatil. Pořizovací maloobchodní cena je 2700 Kč, šije se v České republice, padělky jsem nezaznamenala. Omlouvám se výrobcům, ale na trhu jsou lepší nosítka.

Tipy na nákup

Skvělé je nosítko Lenka 4ever, které je vyrobeno na Slovensku. Ergonomické nosítko se nepadělá, hodí se pro děti od velikosti 68. Za mě naprosto nejlepší věc. Snadno ho zapnu i nastavím. Sedí na malou postavu i na muže. Nosítko Lenka 4ever seženete přímo v jejich českém e-shopu Belenka.cz. Nosítko je nejlepší, hodnotím ho na 100 %. Je rostoucí, nastaví se snáze než KiBi, je výrazně pohodlnější a jsem moc ráda, že ho mám. Děkuji za něj.

PODÍVÁM SE NA

Novinka: Lenka 4ever Folk

Novinka: Lenka 4ever Folk

8.7 Celkové hodnocení
Nosítko Kibi modré lístky

Kvalitně ušité rostoucí nosítko vyperete v pračce. Je vhodné pro děti od čtyř měsíců do tří let a lze jej dobře nastavit.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
8
Údržba
10
Životnost
8
Design
10
Komfort
8
Klady
  • Je rostoucí.
  • Kvalitně ušito.
  • Vhodné od 4 měsíců do 3 let (6 kg až 20 kg).
  • Lze prát v pračce.
  • Nastavit nosítko není taková věda, jak se někde píše.
  • Slušná cena.
Zápory
  • Když je zima, schne den a noc.
  • Dlouhá čekací doba, není-li skladem.
  • Pohodlné je do 11 kilo, ale každý uživatel může vnímat jinak.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.