Nosítko pro novorozence Caboo Close Nature Totally Taupe

Protože jsem věděla, že uvázat šátek není v mých schopnostech a silách, pořídila jsem si šátko-nosítko Caboo Close Organic Cotton Baby Carrier (Totally Taupe). Vybírala jsem na základě referencí na internetu. Ty sepisovali pravděpodobně lidé jako jsem byla já: bez zkušeností. Podívejte se na to, proč nosítko zakoupit a naopak, proč jej nebrat.

Obsah

Jak Caboo vypadá

Nosítko tvoří pružná látka, která je překřížena na zádech a dva kruhy. Jimi se protáhnou dva cípy látky na každé straně a vznikne úvaz. Nastavení je snadné. Vlastním základní verzi, bez krásného designu (mně osobně se moc nelíbí). Pořizovací cena byla 1800 Kč. Používala jsem na dvě děti.

nahoru ↑

Údržba a nošení

Pokud se nosítko ušpiní (dítě ho pozvrací, je používáním běžně špinavé, položíte ho venku do trávy, atp.), vyperete jej v pračce. Při praní doporučuji snížit počet otáček na minimum (400 otáček). Potíž nastává, chcete-li mít nosítko brzy suché. To je totiž absolutně nemožné. Pokud jej dáte na topení, uschne rychle, vyjma místa, kde se popruhy kříží (je to pevně přišito a nelze rozdělat). Nosítko v tomto místě schne nejdéle (den až dva).

S nosítkem jsem byla spokojena, ale jestli bych jej koupila znovu? Má svoje mouchy, ale i nesporné výhody. Velkou nevýhodou je, že z něj bolí záda. Pokud je dítě v Caboo delší dobu (tím myslím více než 30 minut), vytahuje se a dítě sklouzává dolů. Nelze utáhnout tak, aby neklouzalo. Musíte jej dotahovat i venku na procházce. To mi vadilo asi nejvíce. Výhodou je naopak snadné nasazení dítěte dovnitř. Dalším nesporným kladem oproti klasickému novorozeneckému nosítku je možnost vícero poloh. Dítě můžete uvázat i do kolíbky, což je pro novorozence velmi vhodná poloha.

Kdybych vybírala znovu, koupila bych si šátek. 🙂 To už rozhodně vím. Pro novopečené rodiče, kteří šátek nechtějí, může být Caboo dobrým kompromisem.

DALŠÍ PARAMETRY NOSÍTKA

 • Věk dítěte: do 3 měsíců (maximálně)
 • Nosnost: do 15 kg
 • Na drobnou postavu: ANO
 • Na velkou postavu: ANO
 • Vložení dítěte: SNADNÉ
 • Pohodlí bederního pásu: NENÍ PŘÍLIŠ POHODLNÝ
 • Cena: 1 800 Kč

nahoru ↑

Komfortní zóna

Nosila jsem v létě i v zimě. V létě je v nosítku vedro, v zimě zima. 🙂 Na domácí nošení je výborné. Komfortní zóna se drží kolem 6 až 7 kilogramů. Nosila jsem od 3 kg do 9 kg u prvního dítěte, které mělo už po šestinedělí sedm kilo. U druhého dítěte jsem v Caboo nosila tři a půl měsíce do šesti kilogramů. Výrobce uvádí, že je možné nosit dítě do 15 kg. S tím absolutně nesouhlasím a ani jsem nezkoušela. 9 kilogramů mi přišlo hraničních (nosítko se vytahuje, záda bolí, dítě se mrská, nastavit to nejde). Ideální je pro děti od narození do maximálně 7 kilogramů.

Nosítko se pro novorozence vyplatí. Nahradí šátek, v němž mají být takto malé děti nošeny. Pokud uvažujete například koupit Manducu s novorozeneckou vložkou, zkuste raději Caboo (pro dítě je vhodnější než nosítka s novorozeneckou vložkou).

nahoru ↑

Co nikdy nedělejte

Při procházce po městě občas potkám visítko, novorozence v nosítku s novorozeneckou vložkou, batole v Caboo nebo v elastickém šátku. Co je na těchto příkladech špatně?

 • Nikdy, prosím, NIKDY nedávejte novorozence do nosítka s novorozeneckou vložkou. NIKDY! Novorozenecká vložka je v podstatě takový polštářek, který se nasadí dítěti mezi nohy. Logickou úvahou – skutečně to je takhle v pořádku? Na trhu jsou lepší nosítka než Manduca First Pure Cotton s novorozeneckou vložkou.
 • Prosím NIKDY nekupujte visítka, nosiče dětí, klokanky a hyper drahá nosítka typu Babybjörn. Taková nosítka jsou jen tahače na peníze. Nemají s ergonomickým nošením vůbec nic společného. Je to jeden velký marketing. Dítě by nemělo být čelem od rodiče. To stejné platí například o nosítku Tula Explore. Jestli vám z toho jde hlava kolem, podívejte se do mé sekne o nošení dětí. Můžete si pročíst články, kde najdete další informace.
 • Nenoste batole v elastickém šátku nebo v nosítku Caboo. Je to trápení pro obě strany. Elastik je určen pro lehké děti (novorozence), které jej nemohou svou váhou vytahat. Pokud má dítě okolo sedmi kilogramů, začne se šátek povolovat a nošení není pohodlné.
 • POZOR! NOSÍTKO CABOO DX NENÍ ERGONOMICKÉ. Opěrka zad je příliš pevná. Ostatní nosítka značky Caboo jsou ergonomická.
nahoru ↑

Tipy na nákup

Pro novorozence se nejvíce hodí šátek, případně je vhodné nosítko Caboo, které nastavíte podle vašich potřeb. Nosítko Caboo se hodí na občasné, například domácí, nošení. Nosítko koupíte například na Mall.cz. Vytrhne vám trn z paty, když miminko doma neustále pláče. Na ven je fajn, ale možná, že byste byli nakonec raději za šátkové rostoucí nosítko.

Nosítko Caboo na MALL.CZ

 

nahoru ↑

Jaké vybrat nosítko od 3 měsíců

Jestli hledáte perfektní rostoucí nosítko, zkuste se podívat na ergonomické nosítko Lenka 4ever (Recenze ergonomického nosítka Lenka 4ever). Vyhrálo velký test ergonomických nosítek, který jsem dělala v roce 2019.  Nosítko Lenka 4ever je vyrobeno na Slovensku. Ergonomické nosítko se nepadělá, hodí se pro děti od velikosti 68 do velikosti 104. Aktuálně nosím na zádech dítě ve věku 3,5 let o hmotnosti 17 kilogramů (žádný drobek to není) a na břiše dvouletého s hmotností 11 kilogramů. Za mě naprosto nejlepší věc. Snadno ho zapnu i nastavím. Sedí na malou postavu i na velkého muže.

Nosítko LEnak 4ever

Nosítko Lenka 4ever

Nosítko Lenka 4ever seženete přímo v jejich českém e-shopu Belenka.cz. Nosítko mě překvapilo nejen svým krásným vzhledem, ale zejména poctivým provedením. Bederní pás je velmi široký, měkký a zároveň pevný i na 17 kilogramové dítě, které v něm nosím. Lenka 4ever nabízí skvělý poměr ceny a kvality. Je rostoucí, nastaví se snáze než KiBi, je výrazně pohodlnější a jsem moc ráda, že ho mám. Děkuji za něj.

7.8 Hodnocení
Caboo Close Nature Totally Taupe

Kvalitní nosítko pro novorozence oceníte, pokud nechcete uvazovat šátek. Nosítko je elastické a vhodné pro děti do 7- 9 kilogramů.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
7
Údržba
8
Životnost
8
Nastavení
10
Komfort
8
Velikost
6
KLADY
 • Snadno se nasadí a nastaví.
 • Na internetu najdete řadu návodů, jak nosítko upevnit.
 • Můžete v něm nosit novorozence v různých polohách.
 • Lze vyprat v pračce.
 • Pro dítě je pohodlné.
 • Vhodné od narození.
 • Vhodné pro malou i velkou postavu (rodič).
ZÁPORY
 • Vytahuje se. Čím těžší dítě, tím více se vytahuje.
 • Bolí z něj po čase záda.
 • Dlouho schne.
 • Může se párat.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart