Nosítko pro novorozence Caboo Close Nature Totally Taupe

Protože jsem věděla, že uvázat šátek není v mých schopnostech a silách, pořídila jsem si šátko-nosítko Caboo Close Organic Cotton Baby Carrier (Totally Taupe). Vybírala jsem na základě referencí na internetu. Ty sepisovali pravděpodobně lidé jako jsem byla já: bez zkušeností. Podívejte se na to, proč nosítko zakoupit a naopak, proč jej nebrat.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jak Caboo vypadá

Nosítko tvoří pružná látka, která je překřížena na zádech a dva kruhy. Jimi se protáhnou dva cípy látky na každé straně a vznikne úvaz. Nastavení je snadné. Vlastním základní verzi, bez krásného designu (mně osobně se moc nelíbí). Pořizovací cena byla 1800 Kč. Používala jsem na dvě děti.

Údržba a nošení

Pokud se nosítko ušpiní (dítě ho pozvrací, je používáním běžně špinavé, položíte ho venku do trávy, atp.), vyperete jej v pračce. Při praní doporučuji snížit počet otáček na minimum (400 otáček). Potíž nastává, chcete-li mít nosítko brzy suché. To je totiž absolutně nemožné. Pokud jej dáte na topení, uschne rychle, vyjma místa, kde se popruhy kříží (je to pevně přišito a nelze rozdělat). Nosítko v tomto místě schne nejdéle (den až dva).

S nosítkem jsem byla spokojena, ale jestli bych jej koupila znovu? Má svoje mouchy, ale i nesporné výhody. Velkou nevýhodou je, že z něj bolí záda. Pokud je dítě v Caboo delší dobu (tím myslím více než 30 minut), vytahuje se a dítě sklouzává dolů. Nelze utáhnout tak, aby neklouzalo. Musíte jej dotahovat i venku na procházce. To mi vadilo asi nejvíce. Výhodou je naopak snadné nasazení dítěte dovnitř. Dalším nesporným kladem oproti klasickému novorozeneckému nosítku je možnost vícero poloh. Dítě můžete uvázat i do kolíbky, což je pro novorozence velmi vhodná poloha.

Kdybych vybírala znovu, koupila bych si šátek. 🙂 To už rozhodně vím. Pro novopečené rodiče, kteří šátek nechtějí, může být Caboo dobrým kompromisem.

DALŠÍ PARAMETRY NOSÍTKA

 • Věk dítěte: do 3 měsíců (maximálně)
 • Nosnost: do 15 kg
 • Na drobnou postavu: ANO
 • Na velkou postavu: ANO
 • Vložení dítěte: SNADNÉ
 • Pohodlí bederního pásu: NENÍ PŘÍLIŠ POHODLNÝ
 • Cena: 1 800 Kč

Komfortní zóna

Nosila jsem v létě i v zimě. V létě je v nosítku vedro, v zimě zima. 🙂 Na domácí nošení je výborné. Komfortní zóna se drží kolem 6 až 7 kilogramů. Nosila jsem od 3 kg do 9 kg u prvního dítěte, které mělo už po šestinedělí sedm kilo. U druhého dítěte jsem v Caboo nosila tři a půl měsíce do šesti kilogramů. Výrobce uvádí, že je možné nosit dítě do 15 kg. S tím absolutně nesouhlasím a ani jsem nezkoušela. 9 kilogramů mi přišlo hraničních (nosítko se vytahuje, záda bolí, dítě se mrská, nastavit to nejde). Ideální je pro děti od narození do maximálně 7 kilogramů.

Nosítko se pro novorozence vyplatí. Nahradí šátek, v němž mají být takto malé děti nošeny. Pokud uvažujete například koupit Manducu s novorozeneckou vložkou, zkuste raději Caboo (pro dítě je vhodnější než nosítka s novorozeneckou vložkou).

Co nikdy nedělejte

Při procházce po městě občas potkám visítko, novorozence v nosítku s novorozeneckou vložkou, batole v Caboo nebo v elastickém šátku. Co je na těchto příkladech špatně?

 • Nikdy, prosím, NIKDY nedávejte novorozence do nosítka s novorozeneckou vložkou. NIKDY! Novorozenecká vložka je v podstatě takový polštářek, který se nasadí dítěti mezi nohy. Logickou úvahou – skutečně to je takhle v pořádku? Na trhu jsou lepší nosítka než Manduca First Pure Cotton s novorozeneckou vložkou.
 • Prosím NIKDY nekupujte visítka, nosiče dětí, klokanky a hyper drahá nosítka typu Babybjörn. Taková nosítka jsou jen tahače na peníze. Nemají s ergonomickým nošením vůbec nic společného. Je to jeden velký marketing. Dítě by nemělo být čelem od rodiče. To stejné platí například o nosítku Tula Explore. Jestli vám z toho jde hlava kolem, podívejte se do mé sekne o nošení dětí. Můžete si pročíst články, kde najdete další informace.
 • Nenoste batole v elastickém šátku nebo v nosítku Caboo. Je to trápení pro obě strany. Elastik je určen pro lehké děti (novorozence), které jej nemohou svou váhou vytahat. Pokud má dítě okolo sedmi kilogramů, začne se šátek povolovat a nošení není pohodlné.
 • POZOR! NOSÍTKO CABOO DX NENÍ ERGONOMICKÉ. Opěrka zad je příliš pevná. Ostatní nosítka značky Caboo jsou ergonomická.

Tipy na nákup

Pro novorozence se nejvíce hodí šátek, případně je vhodné nosítko Caboo, které nastavíte podle vašich potřeb. Nosítko Caboo se hodí na občasné, například domácí, nošení. Nosítko koupíte například na Mall.cz. Vytrhne vám trn z paty, když miminko doma neustále pláče. Na ven je fajn, ale možná, že byste byli nakonec raději za šátkové rostoucí nosítko.

Nosítko Caboo na MALL.CZ

Další nosítka pro novorozence

Jestli hledáte perfektní rostoucí nosítko, zkuste se podívat na ergonomické nosítko Lenka Mini (recenze), které je vhodné pro miminka od narození až do 18 měsíců věku. Nosítko Be Lenka Mini je vyrobeno na Slovensku. Ergonomické nosítko se nepadělá, je překrásné, kvalitní a má velmi promyšlený systém ramenních popruhů i upravení zádové opěrky pro novorozence.  Za mě naprosto nejlepší věc. Snadno ho zapnu i nastavím. Sedí na malou postavu i na velkého muže.

Nosítko Lenka Mini koupíte v českém e-shopu Belenka.cz. Nosítko mě překvapilo nejen svým krásným vzhledem, ale zejména poctivým provedením. Nosítko je maximálně pohodlné.

Recenze nosítka Be Lenka Mini

Recenze nosítka Be Lenka Mini

Jaké vybrat nosítko od 3 měsíců

Jestli hledáte perfektní rostoucí nosítko, zkuste se podívat na ergonomické nosítko Lenka 4ever Neo (recenze), které je překrásné, kvalitní a má řadu moderních vychytávek – kožené doplňky, slintáčky zdarma, magnetickou přezku na zádech, stahování látky mezi nožičkami na provázek (nikoli na cvoky), sponu na bederním pásu se zámkem, velmi měkký bederní pás i pohodlné ramenní popruhy.  Nosítko Lenka 4ever NEO je vyrobeno na Slovensku. Ergonomické nosítko se nepadělá, hodí se pro děti od velikosti 68 do velikosti 104.  Za mě naprosto nejlepší věc. Snadno ho zapnu i nastavím. Sedí na malou postavu i na velkého muže.

Recenze rostoucího nosítka Be Lenka 4ever Neo

Recenze rostoucího nosítka Be Lenka 4ever Neo

Nosítko Lenka 4ever NEO koupíte v českém e-shopu Belenka.cz. Nosítko mě překvapilo nejen svým krásným vzhledem, ale zejména poctivým provedením. Nosítko je maximálně pohodlné a jsem moc ráda, že ho mám. Děkuji za něj.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

7.8 Hodnocení
Caboo Close Nature Totally Taupe

Kvalitní nosítko pro novorozence oceníte, pokud nechcete uvazovat šátek. Nosítko je elastické a vhodné pro děti do 7- 9 kilogramů.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
7
Údržba
8
Životnost
8
Nastavení
10
Komfort
8
Velikost
6
KLADY
 • Snadno se nasadí a nastaví.
 • Na internetu najdete řadu návodů, jak nosítko upevnit.
 • Můžete v něm nosit novorozence v různých polohách.
 • Lze vyprat v pračce.
 • Pro dítě je pohodlné.
 • Vhodné od narození.
 • Vhodné pro malou i velkou postavu (rodič).
ZÁPORY
 • Vytahuje se. Čím těžší dítě, tím více se vytahuje.
 • Bolí z něj po čase záda.
 • Dlouho schne.
 • Může se párat.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart