Jak vybrat: Nosítka pro novorozence přehledně

Čekáte miminko a nevíte, jaké nosítko pro novorozence vybrat? Miminku je nejlépe v šátku, proto by měla být také novorozenecká nosítka ze šátku. Nevhodná jsou nosítka od čtyř měsíců s novorozeneckou vložkou, nosítko, které není ergonomické, má pevná záda, a látka není od kolínka ke kolínku. 

Obsah

Jak vybrat nosítko pro novorozence?

Chybu neuděláte, budete-li se držet zaručených značek. Pořizovací cena nového nosítka se pohybuje mezi 1800 Kč a 3000 Kč. Před výběrem nosítka pro novorozence by vás mělo zajímat, do jaké hmotnosti je nosítko určeno. Velmi také záleží na hmotnosti narozeného miminka. Pro malinká miminka, která při narození váží okolo 3 kilogramů, se hodí šátková nostíka (například Caboo), pro miminka s porodní hmotností 4 kg (nebo dokonce 4,5 kg) je lepší koupit Storchenwiege nebo nosítko Lenka 4ever. Děti rostou rychle před očima. U většího miminka by se mohlo stát, že za měsíc budete pořizovat nové, větší, nosítko. Dále by vás mělo zajímat, jaké nosítko preferujete. Chtěli byste nosítko nastavitelné, tedy rostoucí, nebo pouze pro novorozence, ve kterém můžete volit polohy miminka (vertikálně, kolébka).

Zajímavá otázka, co říkáte. Jednoznačně není možné říci, co je nejlepší, protože každému vyhovuje něco jiného. Někdo preferuje šátky, do kterých miminko uváže tak, jak potřebuje, jinému šátek nevyhovuje a raději sáhne po nosítku pro novorozence. Pokud chcete nosit novorozence v nosítku, můžete si vybrat mezi Storchenwiege, Emeibaby, Caboo a nosítkem Lenka 4ever. Záleží na vašich preferencích – chtěli byste elastický šátek pro nedonošená miminka nebo malé novorozence, nebo preferujete nosítko pro téměř pětikilogramové miminko?

nahoru ↑

Nosítka pro novorozence přehledně

Storchenwiege: Německé nosítko při prvním nošení nastavíte dle velikosti miminka. Je vhodné pro malá miminka od 3 do 15 kilogramů. Připevníte bederní pás, umístíte miminko, nasadíte ramenní popruhy a zavážete. Nosítka jsou pohodlná a velmi oblíbená. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena. Nosítko se hodí pro děti přibližně do 9 měsíců až jednoho roku. Záleží na tom, jak je miminko velké.

Emeibaby: Původem Rakouské nosítko velmi podobně následuje svého německého kolegu Storchenwiege a zároveň se uvazuje podobně jako Caboo. Připevníte bederní pás, stáhnete látku mezi nožičkami, vložíte do sedací části miminko, nastavíte ramenní popruhy a připevníte je. Přebytečnou látku upravíte pomocí kruhů.

Caboo: Nosítko Caboo je vyrobeno z elastického materiálu, který se hodí pro nejmenší děti. Látku nastavíte pomocí kruhů, do kříže vložíte miminko a utáhnete. Nosítko je vhodné do přibližně 7 až 9 kg, nosnost je 15 kilogramů. Nosítko koupíte například na Mall.cz. Pozor Caboo DX není ergonomické (pro srovnání vypadá nosítko takto).

BeLenka: Novinkou pro rok 2020 jsou nosítka pro novorozence až do 1,5 roku věku.

nahoru ↑

Nosítko s novorozeneckou vložkou? Ne, děkuji

Proč je lepší šátkové nosítko (nebo šátek) než ergonomické nosítko s novorozeneckou vložkou? Šátkové nosítko je pro miminko pohodlnější a lépe se přizpůsobí tělíčku. Novorozenecká vložka dítě nezafixuje tak dobře jako šátek nebo šátkové nosítko. Jestliže vás netrápí finance, kupte si dvě nosítka. Jedno pro malá miminka do čtyř měsíců, a druhé pro dítě, které samo drží hlavičku. Plánujete-li aktivně nosit, nebudete investice litovat. Novorozenecké nosítko můžete pořídit také v bazaru.

nahoru ↑

Další nosítka vhodná pro kojence

Chcete-li nosítko, které vám nějakou dobu vydrží, poohlížejte se po rostoucím nosítku pro kojence. Rostoucí nosítka pro kojence jsou rozmanitá a můžeme říci, že co značka, to mírně odlišné parametry a velikost. Mám zkušenosti s nosítkem Lenka 4everTula FTG. Obě nosítka se hodí pro malinká miminka. Můžeme říci, že jsou hodná pro novorozence, ale možná, že ostřílení prodejci nosítek by nás vytahali za uši. Proč? Záleží vždy na velikosti novorozence. Nedá se proto dost dobře kategorizovat, zda se nosítko pro novorozence bude hodit. Tato dvě nosítka jsou určitě vhodná pro děti od velikosti 68 (62).

Tula FTG (free-to-grow, ROSTOUCÍ)

 • Vlastnosti: Velmi pěkné, snadno nastavitelné nosítko. Tula FTG je rostoucí.
 • Věk: Od narození do 20 kilogramů. Záleží na proporcích dítěte. Některým dětem může být nosítko malé už ve 12 měsících, jiným vydrží do 18 měsíců. Na váhu dítěte 20 kilogramů se mi zdá příliš malé. Jinými slovy, ne každé dítě o hmotnosti 20 kilogramů se do nosítka vejde.
 • Pro novorozence: ANO (od 3,2 kg)
 • Kde koupíte: Velký výběr nosítek najdete na Feedo.cz, kde jej mívají velmi často v akci. Koupíte zde variantu FTG (free to grow – rostoucí), Standard a Toddler (nerostoucí).
 • Padělky: NE. Nosítko se nepadělá.
 • Stručné hodnocení: Nosítko Tula FTG je krásným a kvalitním nosítkem, které si zamilujete. Jeho nevýhodou je vyšší pořizovací cena. Rozměrově je po roztažení menší než Tula Toddler a pro 20 kilogramové dítě bude pravděpodobně malé.

🏆Lenka 4ever (ROSTOUCÍ)🏆

 • Vlastnosti: Překrásné šátkové rostoucí nosítko od slovenského výrobce je velkým překvapením mezi rostoucími nosítky. Látka mezi nožičkami a na zádové opěrce je nastavitelná.
 • Věk: Nosítko se hodí od narození, výrobce uvádí od velikosti 62, ale záleží na proporcích miminka až do 15 kilogramů. Testovala jsem na 15 kilogramech pravidelně. Dítě se do nosítka vejde (nikoli v zimní bundě). 🙂
 • Pro novorozence: ANO (od velikosti 62)
 • Kde koupíte: Nosítko Lenka mám přímo z jejich e-shopu, kde jej koupíte nejlevněji od 3190 Kč. 100 % doporučuji. K nosítku dostanete zdarma chrániče ramenních popruhů (slintáčky) a navíc dopravu zdarma.
  TIP: Belenka má i slovenské stránky a můžete si objednat nosítko na Slovensku, kdyby vám to vyhovovalo víc. 🙂
 • Padělky: NE. Nosítko se nepadělá.
 • Stručné hodnocení: Velkým překvapením je nosítko Lenka, které pohodlně nastavíte i s miminkem na břiše či na zádech během několika sekund.
nahoru ↑

Kde koupit nosítka online?

 • Ergobaby: Nosítka značky Ergobaby koupíte třeba v e-shopu Feedo.cz. Levně koupíte nosítko na Alza.cz. Na Alze platí omezené akční nabídky a nosítko může být do několika hodin vyprodané. Nosítko Ergobaby je mezi maminkami velmi oblíbené, ale dejte pozor na padělky. Tolikrát zmiňované téma a tolik maminek vyhodilo peníze za padělek.
 • Tula FTG (free-to-grow): Velký výběr nosítek najdete v internetovém obchodě Feedo.czNosítko Tula se nepadělá a je vhodné dle výrobce od narození.
 • 🏆Lenka 4ever 🏆: Překrásné nosítko z kvalitní látky je vhodné pro kojence od dvou až tří měsíců i batolata do cca 15 kilogramů. Koupíte ho na Belenka.cz přímo od výrobce. To je vždy nejlepší.
nahoru ↑

Be Lenka slevový kód na nákup nosítek

Slevový kód ve výši 5 % dostanete po registraci a odběru novinek v e-shopu Belenka.cz. Slevový kód získáte zde. Slevový kód je dostupný také pro nákup na Belenka.sk, pro zahraničí též na Belenka.com a také na Belenka.de. Přeji vám, ať vám nosítka dělají jen radost. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart