Tohle vyrábění přineslo neskutečně krásný výsledek. Použitím různých technik jsme vytvořili překrásný noční obrázek sovy. Do článku jsem připravila návod, jak na to.

Obsah

Co jsme vyrobili

Na černý papír jsme vytvořili noční oblohu, která sedí na větvi a užívá si večer. Obrázek vypadá naživo neskutečně krásně a děti v něm vidí sovičku z knížky od dětské ilustrátorky Emilie Dzubiak (Recenze knihy Neobyčejná přátelství v přírodě), i když to nebylo záměrem.

Noční sova: Nádherné tvoření pro děti
Noční sova: Nádherné tvoření pro děti

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření zvládnou děti od čtyř až pěti let a bude bavit i osmileté školáky. Výsledek je opravdu překrásný. Čtyřleté děti budou potřebovat pomoc dospělého. Osmileté děti zvládnou obrázek téměř samy.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku (polovina A4)
  • Vodovky
  • Černý papír
  • Malé sítko
  • Štětec
  • Lepidlo
  • Barevný papír (žlutý na měsíc a na zobák)
  • Velké oči
  • Hnědá tempera
  • Kus bublinkové folie
Pracovní sešit Podzim
Pracovní sešit Podzim

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na černý papír jsme nastříkali žlutou vodovku. Udělali jsme to tak, že jsme namočili štětec pořádně do žluté barvy a skrze sítko jme barvu nanesli (štětec plně namočený do barvy je potřeba třít o sítko, barva cáká na papír). Na polovinu čtvrtky formátu A4 jsem nakreslila tužkou sovu. Vyznačila jsem křídla i hlavu. Děti vybarvily sovu hnědou a béžovou barvou.

Noční sova: Nádherné tvoření pro děti
Noční sova: Nádherné tvoření pro děti

Na černý papír jsme obtiskli bublinkovou folii, kterou jsme natřeli hnědou temperovou barvou, která představovala větev. Černý papír a sovu jsme nechali uschnout. Sovu jsem ze čtvrtky vystřihla. Když byly oba výkresy suché, děti natřely sovu lepidlem a přilepily ji na černý papír tak, aby sova seděla na větvi. Nakonec jsme z barevného papíru připravili měsíc a zobáček. Děti nalepily zobák, oči a také měsíc. Sova byla hotová.

Noční sova: Nádherné tvoření pro děti
Noční sova: Nádherné tvoření pro děti

Závěrem

Obrázek je překrásný a zdobí nám naši podzimní nástěnku v pokoji. Obrázek se skvěle hodí nejen jako dekorace do dětského pokojíčku, ale také jako dárek pro babičku, dědu nebo také jako tip na výtvarku do školy.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart