Aby nabralo naše vyrábění trošku jiný rozměr, po hlavě jsme se vrhli do 3D obrázků s hlubším podtextem, protože kdy jindy se zajímat o čápy, než na jaře, kdy se vracejí z teplých krajin do svého hnízda.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření se hodí pro děti od tří až čtyř let. Překvapilo mě, jak šlo malování a lepení tříletému Filkovi hezky od ruky. Martínkovi v pěti letech šla práce jako po másle a malování ho moc bavilo. Děti byly při sestavování obrázku velmi překvapené a s výsledkem hodně spokojené.

Co budete potřebovat

  • Barevný papír (oranžový a hnědý)
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Vodové barvy (u malých dětí můžete vyrobit celý obrázek pouze z bílého a barevného papíru a vodové barvy nebudete potřebovat)
  • Štětec
  • Pohyblivé oko nebo kousek bílého papíru
  • Dvě čtvrtky (na jednoho čápa)
  • Kousek vaty
Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ze čtvrtky jsem vystřihla čápa, křídlo a komín. Z oranžového papíru jsem připravila zobák, nohy a z hnědého tenké proužky na hnízdo. Děti vybarvily celou čtvrtku A4 modrou barvou. Na čtvrtku jsem nakreslila žlutou pastelkou pruhy, a tím jsem ji rozdělila do několika částí. Martínek vybarvil jednotlivé sektory různými odstíny modré, a tak vzniklo hezké stínování. Filka na stínování nedbal a kreslil si, jak ho napadlo.

Návrat čápů: Zábavné tvoření pro děti
Návrat čápů: Zábavné tvoření pro děti

Dále děti vybarvily světle červenou barvou komín, okrovou hnízdo. Na křídlo nalepily vatu a společně jsme kousek křídla obarvily černou barvou. Výkresy jsme nechali do druhého dne uschnout.

Návrat čápů: Zábavné tvoření pro děti
Návrat čápů: Zábavné tvoření pro děti

Druhý den si Martínek procvičil grafomotoriku. Na komín jsem nakreslila čáry jako cihly a Martínek čáry obtahoval fixou. Na komín nalepily tenké hnědé proužky jako větvičky. Děti přilepily komín na modrý podklad, na komín přilepily hnízdo a slepily čápa. Na čápa nalepily zobák, oko, křídlo a také nohy.

Návrat čápů: Zábavné tvoření pro děti
Návrat čápů: Zábavné tvoření pro děti

Závěrem

Velmi hezký obrázek jsme připevnili na naši nástěnku. Vyrábění jsme si rozdělili do dvou dnů, což se ukázalo jako skvělý nápad, protože na konečnou kompletaci obrázku měly děti plno elánu. Tříleté děti mohou sestavit obrázek pouze z barevného papíru a nemusí nic vybarvovat. Bude to pro ně jednodušší. U lepení jsme si vyprávěli o čápech a o jejich putování do teplých krajin.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart