6 tipů na naučné stezky pro děti v Praze

V Praze najdete velké množství naučných stezek. Navštěvujeme je pomalu a postupně. Do článku jsem připravila tipy pro rodinné výlety na pražské naučné stezky. Článek je postupně aktualizován.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Naučná stezka Klánovický les

Naučná stezka má necelých 12 kilometrů a s dětmi ji můžete jít okolo tří hodin. Začátek a konec trasy je na žel.st. Praha-Klánovice (zastávka autobusu č. 210, 211, 212, 221, 303 Nádraží Klánovice-sever). Naučná stezka kombinuje tři turistické značky. Na nádraží se napojíte na červenou značku po lesní cestě. Trasa je dlouhá 3,1 kilometru a dovede vás k rozcestníku Klánovický les, kde se napojí na zelenou značku směrem vlevo. Po zelené půjdete dalších 5 kilometrů, poté odbočíte doleva na modrou značku, která vás zavede zpět na vlakové nádraží. Trasa nemá velká převýšení, ale je poměrně dlouhá. Půjdete po lesní pěšině širší lesní cestě, asfaltové cestě. Kočárek cestu zvládne, místy nemusí být cesta pro kočárek pohodlná. Více o Klánovickém lese najdete v článku: Tip na výlet s dětmi do přírody v Praze: Klánovický les.

  • Adresa: Praha 9 – Klánovice, 190 14
  • Začátek naučné stezky: Žel.st. Praha-Klánovice (zastávka autobusu č. 210, 211, 212, 221, 303 Nádraží Klánovice-sever)

Naučná stezka Modřanská rokle

V Modřanské rokli na vás čeká hezká naučná stezka a také solidní asfaltová cesta, která vede po celou naučnou stezku. Procházka to je příjemná, dlouhá přibližně 3,5 kilometru. Není okružní, a pokud se budete chtít vrátit na stejné místo, odkud jste vyšli, budete se muset vrátit zpátky. Po cestě jsou lavičky, na konci naučné stezky je skromné dětské hřiště s posezením. Zaparkovat můžete na parkovišti Parkoviště Jordana Jovkova. Do rokle můžete vstoupit od Polikliniky Modřany.

  • Adresa: Modřanská rokle, 142 00 Praha-Libuš
  • Začátek naučné stezky: Poliklinika Modřany (50°00’13.0″N 14°25’04.4″E)

Naučná stezka historií Hostivaře

Naučná stezka je dlouhá 3 kilometry a tvoří okruh. Cesta je do kopce. Kdybyste se chtěli více po parku projít, jsou zde do konce roku 2022 kolem přehrady uzavřené úseky. Naučná stezka historií Hostivaře začíná mezi Švehlovou ulicí a Botičem (Švehlův statek). Na stezce jsou cedule s označením (číslem) a detailním popisem. Stezka končí na Hradišti Hostivař.

Přírodní park Hostivař
Přírodní park Hostivař
  • Adresa: Záveská 871/2, 102 00 Praha 15-Hostivař
  • Začátek naučné stezky: Švehlova ulice (50° 03′ 09″ N, 14° 31′ 05.5″ E), Hradiště Hostivař

Naučná stezka Milíčov

Naučná stezka Milíčov
Naučná stezka Milíčov

Naučná stezka je dlouhá necelých 5 kilometrů, vede okolo Milíčovských rybníků po hezké asfaltové cestě. Asi v polovině se změní na širokou prašnou cestu, která míří do lesa. Toto je hezká procházka pro malé děti i pro rodiny s kočárkem. Když prší, lesní cesta je místy rozmáčená a kočárek je potřeba přenést. Jinak je cesta pohodlná a hezká. Děti jsou po procházce trošku unavené. 🙂 Po cestě na ně čekají dvě dětská hřiště a také koně a kozy. Můžete z naučné stezky sejít a podívat se do Minizoo Milíčov (vstupné je 50 Kč pro dospělého, děti zdarma – rok 2022). Stezka vede dokola (okruh). Začíná a končí na stejném místě.

  • Adresa: nedaleko ulice Proutěná, 149 00 Praha-Újezd
  • Začátek naučné stezky:  Milíčovská naučná stezka, souřadnice 50.0234,14.5257

Naučná stezka Vinořský park

Vybrat si můžete dvě trasy – krátkou a delší. My jsme se vypravili po žluté, kratší trasa, která vede skrze park v pražské Vinoři. Trasa je zajímavá, vede lesem po širší lesní pěšině – lze se sem vypravit také s kočárkem. Stezku je nutné jít tam i zpět, není okružní. Doporučuji se sem vypravit, když je teplo, protože v lese je dostatek stínu. Kratší stezka je dlouhá 3,5 kilometrů a začíná u rybníka Velká Obůrka. Nejprve projdete ulicí V Podskalí až k Vinořskému parku, který vypadá spíše jako les. Skrze park projdete až k Satalické bažantnici. Po cestě je krásné dětské hřiště.

Adresa: V Podskalí, 190 17 Praha-Vinoř
Začátek naučné stezky:  Rybník Velká a Malá Obůrka (50°08’39.4″N 14°35’04.0″E)

Zastavení s malou vílou Mimi (naučná stezka Praha Černý most)

Tato naučná stezka je určena zejména pro děti. Je dlouhá přibližně 3 kilometry a tvoří okruh, který začíná v Praze Kyjích v ulici Za Rokytkou ihned za mostem, který vede přes řeku Rokytku. Cesta je poměrně dobrá, jeli jsme ji s kočárkem a dalo se to zvládnout. Místy je do kopce. Po cestě se můžete podívat z rozhledny Doubravka. Vstup na rozhlednu není pro malé děti příjemný – schody jsou úzké, děti se bály. Pod rozhlednou jsou dřevěné stoly, u kterých se můžete nasvačit. Na cestě je osm zastávek. My jsme naučnou stezku začínaly na Černém mostě, kde je také krásné dětské hřiště. Tipy na dětská hřiště najdete v článku: 18 krásných dětských hřišť v Praze, která jsou zdarma.

Adresa: Za Rokytkou, Praha 14
Začátek naučné stezky:  Ulice Za Rokytkou (50°05’44.5″N 14°32’56.0″E)

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart