Když jsem knihu poprvé prolistovala, věděla jsem, že se bude Martínkovi líbit. Byla jsem překvapená, jak moc je zaujatý nejen obrázky, ale hlavně jednoduchým a pro děti napínavým příběhem.

Obsah

Myšák jménem Julian

Příběh o myšákovi, který žil rád sám a stranil se ostatních, čteme velmi často. Myšák Julian se rád vyhýbal zajícům, krtkům i jezevců. Schovával se před farmářem a jeho psem i před sovou pálenou, která by ho mohla snadno sníst. Netušil však, že jej někdo sleduje. Když ulehl ve svém domečku ke spánku, prostrčil lstivý lišák oknem celou hlavu a chtěl Juliana sníst. Jenže Julian se probudil a lišákovi jeho plán nevyšel. Prosil Juliana, aby mu pomohl dostat jeho hlavu z domečku. Ač se Julian snažil sebevíc, lišáka se mu vyprostit nepodařilo, a tak obě zvířátka byla přes noc společníky.

Myšák jménem Julian

Myšák jménem Julian

Druhého dne se Julianovi podařilo lišáka vysvobodit. Ten mu slíbil, že už jej nebude vyrušovat. Julianův život se vrátil do starých kolejí. Vyhýbal se zajícům, krtkům i jezevcům. Schovával se před farmářem a jeho psem. Opatrně hopkal z větve na větev a ukrýval se před sovou pálenou, která by ho mohla snadno sníst. Naneštěstí neopatrně šlápl na větev, upadl na zem a viděl, jak se k němu snáší sova pálená, aby ho spolkla. Netušil však, že ho někdo sleduje. Celý příběh dopadne dobře. Jak? Dozvíte se v knížce. 🙂

Myšák jménem Julian

Myšák jménem Julian

Ilustrace

Dětem se budou líbit krásně barevné obrázky, kterých je v knize více než textu. Právě proto kniha může zaujmout ještě ani ne tříleté děti. Martínka ve třech letech baví hodně, Filka jí ve dvou letech pomalu přichází na chuť.

O knize

 • Nakladatelství: CPress
 • Autor: Joe Todd-Stanton
 • Překlad: Katarína H. Belejová
 • ISBN:978-80-264-2511-3
 • Rok vydání: 2019
 • Vazba: Pevná vazba
 • Počet stran: 40
 • Rozměry: 23 x 27 cm
 • Doporučená cena: 269 Kč

Vazba

Pěkný a zajímavý příběh na necelých 40 stranách ukazuje, že když jeden pomůže druhému, jeho dobrý skutek se vrátí v momentě, kdy jej bude nejvíce potřebovat. Poměrně tenká publikace má pevnou vazbu s matnou obálkou, na níž je parciálním lakem vyznačen název knihy a také malinký myšák uprostřed obálky. Ilustrace jsou povedené a dětem, které s pohádkami teprve začínají, se kniha bude velmi líbit. Je hodně obrázková. Stránky jsou vytištěny na nelesklém (obyčejném) papíru.

Myšák jménem Julian

Myšák jménem Julian

Dostupnost

Kniha je dobře dostupná. Koupíte ji ve velkých i malých knihkupectvích, v online Knihách Dobrovský.

Myšák jménem Julian na KNIHY DOBROVSKÝ

9.8 Hodnocení
Myšák jménem Julian

Velmi povedená dětská knížka vypráví napínavý a také poučný příběh o myšákovi Julianovi, který pomohl lstivému lišákovi. Děti budou milovat nejen pohádku, ale také krásné ilustrace, kterých je v knížce opravdu velmi mnoho.

Ilustrace
10
Kreativita
10
Počet stran
10
Poměr ceny a kvality
9
Kvalita provedení
10
KLADY
 • Moc hezký příběh
 • Krásné ilustrace
 • Pěkné zpracování
ZÁPORY
 • Vyšší cena na pultech (online koupíte knihu výrazně levněji)

Přeji vám krásné čtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart