Recenze knihy Myšák jménem Julian

Když jsem knihu poprvé prolistovala, věděla jsem, že se bude Martínkovi líbit. Byla jsem překvapená, jak moc je zaujatý nejen obrázky, ale hlavně jednoduchým a pro děti napínavým příběhem.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Myšák jménem Julian

Příběh o myšákovi, který žil rád sám a stranil se ostatních, čteme velmi často. Myšák Julian se rád vyhýbal zajícům, krtkům i jezevců. Schovával se před farmářem a jeho psem i před sovou pálenou, která by ho mohla snadno sníst. Netušil však, že jej někdo sleduje. Když ulehl ve svém domečku ke spánku, prostrčil lstivý lišák oknem celou hlavu a chtěl Juliana sníst. Jenže Julian se probudil a lišákovi jeho plán nevyšel. Prosil Juliana, aby mu pomohl dostat jeho hlavu z domečku. Ač se Julian snažil sebevíc, lišáka se mu vyprostit nepodařilo, a tak obě zvířátka byla přes noc společníky.

Druhého dne se Julianovi podařilo lišáka vysvobodit. Ten mu slíbil, že už jej nebude vyrušovat. Julianův život se vrátil do starých kolejí. Vyhýbal se zajícům, krtkům i jezevcům. Schovával se před farmářem a jeho psem. Opatrně hopkal z větve na větev a ukrýval se před sovou pálenou, která by ho mohla snadno sníst. Naneštěstí neopatrně šlápl na větev, upadl na zem a viděl, jak se k němu snáší sova pálená, aby ho spolkla. Netušil však, že ho někdo sleduje. Celý příběh dopadne dobře. Jak? Dozvíte se v knížce. 🙂

Myšák jménem Julian

Myšák jménem Julian

Ilustrace

Dětem se budou líbit krásně barevné obrázky, kterých je v knize více než textu. Právě proto kniha může zaujmout ještě ani ne tříleté děti. Martínka ve třech letech baví hodně, Filka jí ve dvou letech pomalu přichází na chuť.

O knize

 • Nakladatelství: CPress
 • Autor: Joe Todd-Stanton
 • Překlad: Katarína H. Belejová
 • ISBN:978-80-264-2511-3
 • Rok vydání: 2019
 • Vazba: Pevná vazba
 • Počet stran: 40
 • Rozměry: 23 x 27 cm
 • Doporučená cena: 269 Kč

Vazba

Pěkný a zajímavý příběh na necelých 40 stranách ukazuje, že když jeden pomůže druhému, jeho dobrý skutek se vrátí v momentě, kdy jej bude nejvíce potřebovat. Poměrně tenká publikace má pevnou vazbu s matnou obálkou, na níž je parciálním lakem vyznačen název knihy a také malinký myšák uprostřed obálky. Ilustrace jsou povedené a dětem, které s pohádkami teprve začínají, se kniha bude velmi líbit. Je hodně obrázková. Stránky jsou vytištěny na nelesklém (obyčejném) papíru.

Myšák jménem Julian

Myšák jménem Julian

Dostupnost

Kniha je dobře dostupná. Koupíte ji ve velkých i malých knihkupectvích, v online Knihách Dobrovský.

Myšák jménem Julian na KNIHY DOBROVSKÝ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.8 Hodnocení
Myšák jménem Julian

Velmi povedená dětská knížka vypráví napínavý a také poučný příběh o myšákovi Julianovi, který pomohl lstivému lišákovi. Děti budou milovat nejen pohádku, ale také krásné ilustrace, kterých je v knížce opravdu velmi mnoho.

Ilustrace
10
Kreativita
10
Počet stran
10
Poměr ceny a kvality
9
Kvalita provedení
10
KLADY
 • Moc hezký příběh
 • Krásné ilustrace
 • Pěkné zpracování
ZÁPORY
 • Vyšší cena na pultech (online koupíte knihu výrazně levněji)

Přeji vám krásné čtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart