Muchomůrky – tvoření pro děti od 4 do 8 let

Krásné nejen podzimní tvoření zaujme děti od 4 do 8 let. Při vyrábění jsme použili různé materiály i různé techniky vyrábění. Do článku jsem připravila tip na zábavné podzimní tvoření.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Na čtvrtku děti nakreslily trávu a nebe. Z barevného papíru a čtvrtky vyrobily houbičku, na klobouček nalepily vatu jako tečky a na nohu nalepily z papírového kapesníku sukýnku. Poté nalepily muchomůrku na čtvrtku a výkres byl hotový.

Muchomůrky - tvoření pro děti od 4 do 8 let
Muchomůrky – tvoření pro děti od 4 do 8 let

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření se hodí pro děti od 4 let (nejdříve) až do přibližně do osmi let věku. Čtyřleté děti budou při vyrábění potřebovat pomoc dospělého. Osmileté děti zvládnou vytvořit obrázek zcela samy.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Lepidlo
  • Barevný papír
  • Nůžky
  • Vatu
  • Papírový kapesník
  • Vodovky
  • Štětec
Banner Cute Zvířátka

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z barevného papíru jsem připravila klobouček, ze čtvrtky jsem vystřihla nohu houby. Připravila jsem kuličky z vaty a také sukýnku z papírového kapesníku. Ze zeleného papíru jsem vystřihla travičku. Děti vybarvily čtvrtku – udělaly travičku i nebe.

Muchomůrky - tvoření pro děti od 4 do 8 let
Muchomůrky – tvoření pro děti od 4 do 8 let

Čtvrtku jsme nechali uschnout a mezitím děti vytvořily houbičku. Na červený klobouček děti nalepily kuličky z vaty, připevnily nohu a na nohu přilepily sukýnku z papírových kapesníků. Na čtvrtku nalepily hotovou muchomůrku a k noze nalepily trávu.

Muchomůrky - tvoření pro děti od 4 do 8 let
Muchomůrky – tvoření pro děti od 4 do 8 let

Závěrem

Krásné vyrábění děti moc bavilo. Vyzkoušely si lepit vatu, kapesník, malovaly vodovkami a také pracovaly s lepidlem. Vyzkoušely několik technik, ze kterých vznikl moc hezký obrázek.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart