Montážní auto je naše „must have“. Martínek dostal jedno od babičky, ale to se rozpadlo, takže jsem bleskem sháněla jiné, abych to staré mohla vyhodit. Narazila jsem na dvě auta, která jsem nakonec objednala a máme je doma. V příspěvku se budu věnovat zatím prvnímu, které jsme zkoušeli, montážnímu autu značky Woody.

Obsah

Pro koho je hračka určena

Hračka se hodí pro děti od tří let. Martínek ji dostal dřív, ale moc montovat ještě neumí. Snaží se, ale špatně používá šroubovák. Někdy se stane, že zatlouká šrouby, případně montuje šroubovákem kolíky. Auto má rád, vozí ho, ale montovat mu zatím na jedničku nejde. To ovšem nevadí. Důležité je, že se to chce naučit. Dílky jsou dostatečně velké, ale máte-li doma roční dítě, raději ho hlídejte. Filkova zábava číslo jedna je strkat si matky od šroubků do pusy, žvýkat šrouby a mlátit kladivem do podlahy. Zkrátka sečteno a podtrženo: Auto se hodí pro děti okolo tří let věku. 🙂

Montážní auto Woody: Kladivo je uloženo ve vnitřní části auta. Šroubovák a klíč mají místo v zadních otvorech.

Montážní auto Woody: Kladivo je uloženo ve vnitřní části auta. Šroubovák a klíč mají místo v zadních otvorech.

Montážní auto Woody: Pohled z boku. Auto má šňůrku a dítě ho může tahat za sebou po místnosti.

Montážní auto Woody: Pohled z boku. Auto má šňůrku a dítě ho může tahat za sebou po místnosti.

Jak je hračka kvalitní

V porovnání s předchozím autem, které se rozpadlo za pár měsíců, jsem byla ze začátku moc spokojená. Lak se neolupuje, nedělají se do dřeva rýhy. Vadu na kráse ale má. Zdá se mi, že nenabízí tolik možností, jak jej smontovat. Na druhou stranu, kdyby bylo auto více montážní, bylo by určeno pro starší děti. Zdálo se, že dřevěné autíčko nabízí poměrně dobrý kompromis i poměr ceny a kvality, jenže … když jsem sepisovala tyhle řádky, byla jsem z auta nadšená. O to víc mě mrzelo, když se za dva dny po nafocení momentek rozpadlo. 🙁 Autíčko jsem reklamovala a úplně na konci článku jsem připojila také fotku rozpadlého auta.

Montážní auto Woody: Můžete ho také posílat z jedné strany místnosti na druhou.

Montážní auto Woody: Můžete ho také posílat z jedné strany místnosti na druhou.

Z čeho se skládá

Když otevřete poprvé krabici, bude v autě  uloženo kladivo, šroubovák a klíč. Po rozebrání budete skládat 17 dílků. Co auto všechno obsahuje, si můžete detailně  prohlédnout na fotografii. Jsou to dva šrouby, které patří na bok, jeden šroub s modrou hlavičkou na kapotu auta, jeden šroub na střechu, dva žluté kolíky, střecha, kapota, dvě bočnice, šroubovák, klíč a kladivo, kterým se zatloukají a vyndavají kolíky, dvě matky, jedna podložka pod šroub a kostra auta.

Montážní auto Woody: Z čeho se skládá - kompletní pohled na 17 dílků.

Montážní auto Woody: Z čeho se skládá – kompletní pohled na 17 dílků.

Cena, poměr ceny a kvality

Auto seženete od 240 Kč (2018) ve vybraných hračkárnách. Dostupnější je okolo 300 Kč, ale není výjimka, že se prodává za 330 Kč. Za necelých 300 Kč představuje dobrý poměr ceny a kvality, pokud se nerozpadne. Konstrukce drží pomocí lepidla, což není nejšťastnější způsob, jak smontovat dětskou dřevěnou hračku. U nás mělo autíčko úspěch. Za dřevěná auta (a obecně dřevěné hračky) jsem radši než za plastová houkací auta, i když ta doma také máme.

Montážní auto Woody: Krásně barevné autíčko můžete využít také k procvičování barviček.

Montážní auto Woody: Krásně barevné autíčko můžete využít také k procvičování barviček.

Montážní auto Woody: Šrouby lze odmontovat i ručně.

Montážní auto Woody: Šrouby lze odmontovat i ručně.

Rozpadlé montážní auto Woody

Rozpadlé montážní auto Woody

4.4 Hodnocení
Montážní auto Woody

Montážní auto Woody vypadá perfektně, je krásně barevné a na první pohled kvalitní. Bohužel se po několika týdnech zcela rozpadlo. Dřevo je lepené špatným lepidlem. Nákup auta nemohu doporučit.

Poměr ceny a kvality
2
Kvalita provedení
4
Údržba
10
Životnost
0
Kreativita
6
KLADY
  • Nízká cena
  • Hezky opracovaný materiál
  • Kreativní
  • Krásné barvy
ZÁPORY
  • Rozpadlo se

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart