HRAČKY OD 1 ROKU DO 3 LETHRAČKY OD 3 DO 5 LETHRAJEME SIVŠECHNY ČLÁNKY

Montážní auto Detoa pro kluky od dvou let (míchačka)

Montážní auto Detoa je třetí v pořadí, které jsme s Martínkem vyzkoušeli. Stejně jako první dvě se bohužel rozpadlo. Sháníte-li montážní auto, podívejte se raději po jiné značce. Montážní auto Detoa i montážní auto značky Woody, jsou slepeny lepidlem, které nedrží. I když v případě autíčka Detoa není škoda tak znatelná jako u auta Woody. 

Pro koho je hračka určena

Auto se hodí pro děti (kluky i holky), kteří rádi montují a sestavují. Dřevěný materiál je hezky opracovaný, dílky do sebe zapadají a hračku využijí děti od dvou, možná až od tří let věku. Součástí autíčka je dřevěný šroubovák a auto patří spíše k menším. Bohužel se rozpadlo.

Montážní auto Detoa míchačka - součástí je také zelený šroubovák.

Montážní auto Detoa míchačka – součástí je také zelený šroubovák.

Vzhled a velikost dílků

Auto patří spíše k menším. Jednotlivé dílky nejsou až tak malé, ale máte-li doma malé miminko, raději před ním auto schovejte. Dílky by nemělo vdechnout, ale člověk nikdy neví. Šrouby jsou poměrně velké, stejně jako matky. Dílky pasují přesně na jedno místo a není možné je umístit jinam. Pro dítě může být ze začátku velmi těžké auto sestavit. Součástí je také bezpečný dřevěný šroubovák, který se vsune přímo do jedné součástky auta. Hračka má provázek, za který ji dítě může tahat.

Montážní auto Detoa míchačka - jednotlivé dílky.

Montážní auto Detoa míchačka – jednotlivé dílky.

Montážní auto Detoa míchačka - zezadu.

Montážní auto Detoa míchačka – zezadu.

Materiál a údržba

Auto je vyrobeno ze dřeva, které je nalakováno barvou vhodnou pro děti. Bohužel je část auta lepená, což není v tomto případě šťastné a ani trvalé řešení. Zatím se všechna lepená auta rozpadla. Auto je možné opláchnout pod vodou a vysušit ručníkem nebo hadříkem. Jednotlivé dílky jsou natřeny barevně a můžete procvičovat barvy. Barva se neolupuje a vypadá to, že je do materiálu jakoby napuštěna.

Montážní auto Detoa míchačka - zepředu.

Montážní auto Detoa míchačka – zepředu.

Poměr ceny a kvality

Hračku jsem koupila za 170 Kč a i za nízkou pořizovací cenu s ní nejsem spokojená a nemohu ji doporučit. Kdyby se auto nerozpadlo, byla by to krásná a kreativní hračka. Běžně autíčko seženete za necelých 400 Kč. Za tuto cenu jej už vůbec nedoporučuji kupovat.

Montážní auto Detoa míchačka - jednotlivé dílky.

Montážní auto Detoa míchačka – jednotlivé dílky.

5.5 Celkové hodnocení
Montážní auto Detoa

Montážní auto Detoa vypadá na první pohled krásně. Je barevné akorát, hezky se skládá a Šmudlákovi se líbilo. Bohužel se rozpadlo po několika málo hraních, proto ho nemůžu doporučit.

Poměr ceny a kvality
6.0
Kvalita provedení
4.0
Údržba
10
Životnost
2.0
Klady
  • Nízká cena
  • Hezky opracovaný materiál
  • Kreativní
Zápory
  • Rozpadlo se po dvou týdnech.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou.