Recenze: Moje první vláčkodráha Bigjigs

S první vláčkodráhou jsem váhala: Koupit nebo nekoupit? Nakonec jsem ji pořídila a jsem ráda. Vláčkodráha se hodí dle výrobce pro děti od tří let, ale Martínek ji má v necelých dvou a půl letech tuze rád. Denně si s ní hraje.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jakou vláčkodráhu máme doma

Úplně původně jsem vybrala větší vláčkodráhu i s nádražím značky Bigjigs. Tu nakonec dostanou kluci od Ježíška. První vláčkodráhu jsem kupovala až potom, sáhla jsem po stejné značce a jsem spokojená. Dřevěná krásná vláčkodráha s dřevěnou mašinkou, výpravčím, domečky a stromy se Martínkovi moc líbí, a dokonce ji umí sám postavit. Občas má problém s posledním dílkem, někdy nepostaví kolo, ale dráhu ve tvaru písmene S, což nevadí. Hlavně, že umí dát dílky do sebe. 🙂 Mašinku nosí všude s sebou a jezdí s ní i mimo koleje. Už ji stihl pěkně odřít. Koleje po sestavení tvoří kruh o průměru 44 centimetrů.

Vláčkodráha Bigjigs je kvalitní, barva z mašinky se maličko oloupala, ale není to nic hrozného. Ve srovnání s tím, jak je s mašinkou zacházeno, kolik tahanic a svár musela přežít, je vlastně zázrak, že se ještě nerozpadla. Vláčkodráha pochází z Indonésie z pera britských návrhářů a skládá se z dvaceti dílků.

Moje první vláčkodráha Bigjigs

Moje první vláčkodráha Bigjigs

Kvalita provedení

Dřevo je kvalitně opracované, lak se neloupe, dílky do sebe zapadají, paráda. Vláčkodráha je na první pohled obyčejná a ničím nevybočuje z řady, přesto jsem ráda, že ji máme. Martínek si staví a zajímá se o mašinky, jezdí s vláčkem a baví mě pozorovat, že konečně u něčeho vydrží. 🙂 Možná, že když koupíte vláčkodráhu ze supermarketu, bude úplně stejné kvality. Jednu velkou nevýhodu ale bude mít, a tu jí nikdo neodpáře. Špatně k ní seženete další koleje a rozšíření.

Mašinka a doplňky

Vláček se skládá ze dvou vagónků a lokomotivy. K sobě je lze připojit pomocí zabudovaného magnetu. K vláčkodráze můžete dokoupit elektrickou mašinku, koleje, dřevěné mašinky, točnu a dalších asi milion druhů vláčkodráh. Zatím máme vláčkodráhu s nádražím, která patří k těm středním, a tuto nejmenší (první) vláčkodráhu složenou pouze z dvaceti dílků.

Moje první vláčkodráha Bigjigs: Detail na vláček, který spojují magnetky.

Moje první vláčkodráha Bigjigs: Detail na vláček, který spojují magnetky.

Koupit ano či ne?

Jestli uvažujete o koupi vláčkodráhy pro dvouleté dítě, klidně vezměte tu nejmenší. Dítěti úplně stačí. Mně až samotnou překvapilo, jak si s tak malinkou dráhou vydrží hrát, jak ji staví a jezdí na ni s mašinkou. Když bude dítě ježdění bavit, můžete od stejné značky (té vaší oblíbené) koupit větší vláčkodráhu a zakomponovat do ní všechny dílky z té úplně první vláčkodráhy. Když dítě vláčkodráha bavit nebude, tak ji posunete o dům dál. 🙂

Moje první vláčkodráha Bigjigs: Kolo je přetvořeno na obrácené S.

Moje první vláčkodráha Bigjigs: Kolo je přetvořeno na obrácené S.

Dostupnost a cena

Vláčkodráhy značky Bigjigs jsou skvěle dostupné. Objednáte je online snad v každém obchodě s hračkami. Bývají často v akci, ale není to nic levného. První vláčkodráhu jsem koupila za necelých 300 Kč. Martínek je nadšený.

Moje první vláčkodráha Bigjigs: Pejsek, který je součástí vláčkodráhy.

Moje první vláčkodráha Bigjigs: Pejsek, který je součástí vláčkodráhy.

Poměr ceny a kvality

Když seženete vláčkodráhu ve slevě, je poměr ceny a kvality příznivý. Za plnou cenu je vláčkodráha drahá. Nechcete značkovou hračku? Mrkněte se třeba do Ikey. Vláčkodráha z Ikey je levná, ale zase k ní nemůžete dokupovat další kompatibilní produkty. Záleží na tom, co preferujete, nebo co byste pro dítě chtěli. Já jsem moc spokojená. Původně jsem měla doma objednanou ještě vláčkodráhu značky Bino, ale přišla mi od pohledu trošku horší než Bigjigs, tak jsem ji vrátila zpět do obchodu.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Jak vybrat vláčkodráhu?

Při výběru vláčkodráhy zkuste myslet dopředu a zeptejte se sami sebe: Budu kupovat ještě další vláčkodráhu? Pokud ano, podívejte se na veškerý sortiment, který daná značka nabízí, abyste věděli, jak a o co vláčkodráhu rozšíříte. Cena hraje při vybírání velkou roli, protože vláčkodráhy nejsou nic levného. Moc se mi líbila značka Brio, která je nesmírně drahá. Otázkou je, zda za koupi stojí, jestli děti dílky nepoztrácí, nezničí a podobně. 🙂 Možná, že vám ze sortimentu značky Bigjigs padne do oka jiná vláčkodráha. Velký výběr najdete na Mall.cz.

Vláčkodráhy Bigjigs  na MALL.CZ

10 Hodnocení
Moje první vláčkodráha Bigjigs

Vláčkodráha je kvalitní, hezká, barva z mašinek se může časem olupovat, když s nimi děti zacházejí velmi neopatrně. Kostky kolejí se skládají moc dobře, dítě hned přijde na to, jak patří. Magnety na mašince se neodtrhnou.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
KLADY
  • Výborná dostupnost
  • Lze neomezeně rozšiřovat o další dílky.
  • Je možné dokoupit elektrické mašinky.
  • Bezpečné i pro děti mladší tří let
  • Děti procvičují jemnou motoriku.
  • Neničí se (v rámci možností).
  • Nerozpadla se.
ZÁPORY
  • Vysoká cena

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart