Nebe peklo ráj jako zvířátka z papíru

Pamatujete? S dětmi jsme si zahráli hru, kterou jsem jako malá znala pod názvem „Nebe peklo ráj“. Naše hra měla trošku jinou podobu a dětem se moc líbila.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z barevného papíru jsem vyrobila zvířátka na principu hry Nebe peklo ráj. Vytvořila jsem myš, kočku, pejska, prasátko, kuřátko. Do tvoření se mohou zapojit i děti. Hrát si mohou už pětileté děti. Mohou procvičovat počítání, slabiky, tvary.

Nebe peklo ráj jako zvířátka z papíru
Nebe peklo ráj jako zvířátka z papíru

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Pastelky
Pracovní listy Jaro
Pracovní listy Jaro

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z formátu A4 jsem vytvořila čtverec a rohy jsem přehnula směrem do středu. Vznikl menší čtverec. Ten jsem otočila rubem nahoru a opět jsem ohnula rohy do středu tak, aby vznikl menší čtverec. Dovnitř jsem napsala čísla od jedné do osmi. Po odklopení okének viděly děti znak zelené fajfky (ANO) nebo červeného křížku (NE). Na obličej zvířátka jsem namalovala tvary – srdce, trojúhelník, čtverec, kolečko. Tvary vypadaly jako tvářičky nebo pusinka.

Nebe peklo ráj jako zvířátka z papíru
Nebe peklo ráj jako zvířátka z papíru

Princip hry

  1. Děti položily otázku na kterou byla odpověď ANO nebo NE. Hru jsme pojali jako legrační pohled do budoucnosti. Stane se to či ono?
  2. Hra na úkoly. Místo ANO / NE byl napsaný úkol: Skákej po jedné noze, udělej slona, udělej žábu. A děti plnily úkoly.

Závěrem

Na cesty a výlety budeme brát s sebou. Dětem se tato hra líbila a vymýšlely si otázky, které je napadly. Hra na úkoly byla také perfektní. Až budou starší, zahrajeme si zase jinou verzi.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart