HRAČKY OD 1 ROKU DO 3 LETHRAJEME SI

Mega Bloks First Builders

Kostky v plastovém pytli pro kluky a holky jsou určeny od jednoho roku věku. Pokud je vašemu dítěti právě rok, a tyto kostky stále nemáte, nebojte se, o nic jste nepřišli. Dítě ve 12 měsících nepostaví ani komín, natož něco sofistikovanějšího a na nákup a využití kostek máte ještě čas.

Proč ne DUPLO pro roční dítě

DUPLO je bezva, ale ne pro roční dítě. Mega Bloks se skládají snadněji a dítě z nich samo postaví komín, z DUPLA mu to nepůjde. Ne nadarmo výrobce na krabici uvádí, že je až od 18 měsíců. Mega Bloks se naučí skládat poměrně rychle a v 15 měsících už bude samo stavět komíny a neidentifikovatelné stavby.

Kostky si dítě poměrně rychle oblíbí a bude z nich chtít stavět. Když mu to dobře půjde, můžete přejít na DUPLO (přibližně od roku a půl), případně na Mega Bloks pro starší děti (kostky vypadají jinak a nejsou kompatibilní s First Builders).

8.5 Celkové hodnocení
Mega Bloks First Builders

Perfektní stavebnice pro roční dítě se snadno myje, lehce se z ní staví a představuje dobrý poměr ceny a kvality.

Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
8
Údržba
10
Životnost
8
Klady
  • Snadné skládání
  • Lze umýt
  • Cena
Zápory
  • Nemá obrázky a dětem se tolik nelíbí.
  • Kostky s jedním článkem často vypadávají, když jsou v komínu na sobě.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.